Steve Jobs by Walter Isaacson

Steve Jobs by Walter Isaacson

Find out how Apple’s Steve Jobs became a worldwide technology icon

Steve Jobs by Walter Isaacson

Buy book - Steve Jobs by Walter Isaacson

What exactly is the subject of the Steve Jobs book?

This book recounts the daring and adventurous life of Steve Jobs, the brilliant entrepreneur and quirky creator of Apple, in a narrative that is both entertaining and informative. Steve Jobs highlights the man's successful endeavors as well as the struggles he faced along the road, beginning with his early encounters with spirituality and LSD and on to his peak as a global tech hero.

Who has read the biography of Steve Jobs?

  • Anyone who is interested in the tumultuous creative life of entrepreneur Steve Jobs should read this.
  • Anyone who is interested in learning how Apple attained such enormous success should read this.
  • Anyone who is impressed by the individuals that design the daily technological devices that we use

Who is Walter Isaacson, and what is his background?

Walter Isaacson is an American author and biographer who lives in New York City. Prior to this, he served as editor-in-chief of TIME magazine and as CEO and chairman of the CNN television news network. Isaacson is the author of best-selling biographies of Albert Einstein and Benjamin Franklin, as well as American Sketches, a collection of essays on American history (2003).

Co přesně je v tom pro mě? Discover how Steve Jobs, the founder of Apple, rose to become a global technological icon.

To exaggerate the significance of Steve Jobs' contributions to the development of our modern, computer-mediated world would be difficult to do justice. Jobs, a single-minded perfectionist, was also a visionary who wished to transform the world via technological advancement. This best-selling book reveals that although Jobs's perfectionism and passion propelled him to greatness, those same characteristics were also the source of friction and strife inside the company. Jobs's conduct was often characterized as brattish in his interactions with workers and colleagues, despite the fact that Jobs maintained that he was just attempting to motivate people to do their best work. The following notes detail the fascinating life of one of the most influential technology icons of our time, as well as the incredible story of a teenage prank that resulted in the formation of a partnership that would go on to become one of the most valuable technology companies on the face of the planet.

In addition, you will learn how LSD and meditation contributed to the development of today's technological devices; why Woody or Buzz Lightyear would not have existed without Steve Jobs; and why Jobs tragically thought that acupuncture and eating fruit would heal his illness.

An engineering and design passion was fostered in Jobs by his handyman father and his prankster best friend, among other influences.

Abdulfattah Jandali and Joanne Schieble had their first child, a son, on February 24, 1955. Jandali and Schieble, on the other hand, would not be the ones to raise their kid. Because Schieble came from a strict Catholic family that would reject her if she had a kid with a Muslim guy, the couple was compelled to place the child for adoption after the birth of their child. Consequently, the kid was adopted by Paul and Clara Jobs, a couple from Silicon Valley who called him Steven after their son, Steven. Paul attempted to instill his passion for mechanics in Steve from a young age, and Steve remembers being fascinated by his father's attention to detail and attention to detail. For example, if the family need a cabinet, Paul would simply construct one with Steve's assistance throughout the construction process.

Kromě toho, chytrý, ale cenově dostupný domov Eichleru rodiny-moderní „každý“ domov se skleněnými stěnami od podlahy ke stropu a otevřeným půdorysem-inspiroval zájem Steveobsesise o čistý a krásný design. Později, přestože stále ve vysoké úrovni Škola, Steve Jobs se setkal s Stevem Wozniakem, se kterým se okamžitě spojil. Ve srovnání s prací byl Wozniak o pět let starší a již kvalifikovaný počítačový technik, od kterého Jobs se hodně naučil o aplikacích počítačů a počítačů. Jobs a Wozniak byli, V mnoha ohledech, obyčejní mladí kluci, kteří si užili tahání praktických vtipů na své vrstevníky. Byli však také fascinováni vyhlídkou na prozkoumání říše elektroniky a vidět, s čím by mohli přijít. Kombinující jejich dvě vášně vytvořili svůj první produkt v 1971: „Blue Box“, gadget, který zákazníkům umožnil provádět bezplatné telefonní hovory na dlouhé vzdálenosti.

Wozniak poskytl tento koncept a Jobs převedl myšlenku na ziskovou společnost pomocí komponent v hodnotě 40 USD k vytvoření gadgetu, který se prodal za 150 dolarů. Duo prodalo téměř 100 krabic, což jim dávalo chuť toho, čeho by mohli dosáhnout, s vizí Wozniaka technických talentů a pracovních míst. Wozniakové inženýrské dovednosti a vize pracovních míst byly kombinovány za účelem vytvoření revolučního produktu.

Fascinace Jobs spiritualitou, LSD a umění ovlivnila jeho estetickou citlivost a intenzivní koncentraci.

Na konci šedesátých let se zájmy a zvídavé kultury geeků a hippies začaly sbližovat, což mělo za následek vytvoření hybridní kultury. V důsledku toho bylo pravděpodobně nevyhnutelné, že by pracovní místa, kromě jeho zájmů v matematice, fyzice a elektronice, by se ponořila do protikultury a začala experimentovat s LSD. První rok Job na College byl na Reed College, soukromé univerzitě Liberal Arts College v Oregonu. Zatímco v Reedu, práce se velmi vážně vážně o meditaci a experimentování s lékem LSD s přáteli. Jeho přesvědčení bylo, že jeho drogové zkušenosti mu umožnily posílit jeho smysl pro to, co je v životě nezbytné, a to, že mu prokázal, že existuje „další stránka mince“. Realizace, že výroba úžasných produktů byla nezbytnější než všechno ostatní v situaci Jobs, byla okamžikem povodí.

Práce dokonce cestovala do Indie, kde skončil po dobu sedmi měsíců v rámci své snahy o dozvědět se více o východní mystice. Jeho osobní filozofie, zejména ve Zen buddhismu, se v něm hluboce zakořenila, inspirovala jeho minimalistický estetický přístup a vystavila ho síle intuice. Zapojení do LSD a spirituality mu pomohlo při vývoji toho, co se stalo známým jako Jobsovo zkreslení reality: Kdyby se rozhodl, že by se něco mělo nastat, mohl by jednoduše přimět, aby to narušilo realitu, aby vyhovovala jeho touhám. Kromě jeho lásky k umění byl minimalistický styl Jobs ovlivněn jeho fascinací technologií. Během své kariéry se zabývala práce znovu a znovu, jak důležité pro něj bylo Apple Products čistý a přímočarý design.

Během svých vysokoškolských let vyvinul tuto vizi sebe. Navzdory skutečnosti, že ukončil vysokou školu, bylo povoleno pokračovat v účastníku kurzů, což udělal čistě za účelem obohacení svých vlastních znalostí. Jednou z nich byla lekce kaligrafie, na kterou vynikal a který se následně stal hlavní součástí grafického uživatelského rozhraní pro Apple Mac.

Získali své jméno z výletu na jablkový sad; Jejich podnikání bylo vytvořeno prostřednictvím protikulturní vize a hodně tvrdé práce.

Zdá se, že se jedná o nepravděpodobné párování: duchovně orientovaný milovník LSD pracující v statném počítačovém podnikání. Na začátku 70. let však rostoucí počet jednotlivců začal vidět počítače jako symbol osobního výrazu. Takže, zatímco Jobs se zabýval drogami a Zen, současně fantazíroval založení své vlastní společnosti, což nakonec udělal. On a jeho kamarád Steve Wozniak měli také koncept pro současný osobní počítač, se kterým přišli přibližně ve stejnou dobu. Steve Wozniak se stal členem Homebrew Computer Club v prvních dnech Technologické revoluce Silicon Valley, místo pro počítačové „pitomce“, aby se setkal a vyměňoval si nápady, přičemž zastřešující filozofií bylo, že protikultura a technologie byly dokonalým manželstvím. Wozniak byl jedním ze zakládajících členů Homebrew Computer Club, který se každý týden setkal s výměnou nápadů.

Právě na tomto místě se Wozniak inspiroval pro svůj vynález. Počítače času potřebovaly řadu různých hardwarových komponent, aby fungovaly správně, což je činí složité pro údržbu a mnohem obtížnější fungovat. Wozniak si představoval gadget, který byl samostatný krabicí, která měla klávesnici, obrazovku a počítač „v jednom balíčku“. Zpočátku Wozniak uvažoval o rozdávání svého nápadu zdarma, v souladu s filozofií homebrew hnutí. Na druhé straně Jobs tvrdil, že by měli těžit z výhod Wozniakovy inovace. Výsledkem je, že v roce 1976 Wozniak a Jobs založili Apple Computer s pouhými 1 300 $ v semenech, aby začal věci. Aby přišli s obchodním názvem, Jobs a jeho tým šli v daný den na sadu Apple a název „Apple“ uvízl, protože to bylo jednoduché, zábavné a okamžitě rozpoznatelné.

Za měsíc Wozniak a Jobs ručně odpracovali na výstavbě 100 počítačů. Přibližně polovina z celkového počtu byla prodána místnímu prodejci počítače, přičemž druhá polovina byla prodána přátelům a dalším klientům. První počítač Apple, Apple I, byl na pokraji ziskového po pouhých 30 dnech na trhu.

Jobs, známý pro svou těsnou kontrolu a nestálý styl vedení, byl motivován neústupnou touhou po dokonalosti.

Jobova intimní přátelé a známí by souhlasili s tím, že muž byl nepředvídatelný, ne -li přímo výstřední. Jakmile práce neodpovídala jeho náročných standardů, hodil temperamentní záchvaty a slovně zaútočil na kohokoli, kdo se s nimi nesetkal. Ale co to bylo o práci, díky nimž byl tak diktátorský a temperamentní? Stručně řečeno, byl to perfekcionista, který neodpustil chyby. Úlohy si představovaly Apple II jako bezchybně navržený, plně vybavený počítač, který byl od začátku do konce integrován. Přestože jeho nadšení přispělo k úspěchu Apple II, když bylo představeno v roce 1977, také to rozbilo energii a vůli ostatních pracujících v podnikání. Pokud by se Jobs myslel, že práce zaměstnance byla dílčí, řekl by jim, že to byl „svinstvo“, a rozzuří by se, kdyby spatřil i nejmenší chybu.

Chování Jobs se stalo nepředvídatelnějším, když se podnik rozšířil o velikost. Nakonec Apple najal Mika Scotta, aby byl jeho generálním ředitelem, přičemž jeho primární odpovědností bylo udržovat větší kontrolu nad zaměstnáním. Scott v podstatě musel čelit pracovním místům s obtížnějšími problémy, s nimiž ostatní pracovníci prostě neměli energii, aby se mohli vypořádat sami. Důsledkem byl často akrimonický konflikt, kdy se pracovní místa občas rozpadala v slzách, když zjistil, že vyhlídka na postoupení jakékoli kontroly nad Apple je velmi zneklidňující. Jobs zjistil, že obzvláště přitěžující, že se Scott pokusil dát čepici na jeho perfekcionistické tendence. Scott naproti tomu nechtěl, aby Jobsovo perfekcionismus na pracovišti měl přednost před pragmatismem.

Aby poskytl pouze dva příklady, Scott zasáhl, když Steve Jobs věřil, že žádná z 2 000 barev béžové k dispozici pro pouzdro Apple II nebylo vhodné, a když pracovní místa strávila dny diskutováním o tom, jak by měly být zaokrouhlené rohy počítačového případu. Scottovým primárním zájmem bylo vytvoření a uvádění na trh.

Práce byla povýšena na stav technologické ikony v důsledku Macintosh, ale jeho nenávist způsobila, že byl degradován.

Apple II, který prodal asi šest milionů jednotek, byl široce považován za jiskru, která zapálila rozvoj osobního počítačového průmyslu. Nebyl to však úplný triumf pro práci jeho vlastní. Vynálezce Steve Jobs chtěl postavit gadget, který by „udělal propadnutí ve vesmíru“, jak to řekl. S ohledem na tento cíl začal Jobs začal vývoj na Macintosh, nástupci Apple II, který by dále revolucionizoval osobní výpočetní a cementovou pracovní místa jako technologická legenda. Ale Macintosh nebyl úplně tvorbou Jobs, protože ve skutečnosti odvedl projekt Macintosh od svého tvůrce Jefa Raskina, který byl průkopníkem v oblasti designu rozhraní lidského počítače. V reakci na to úlohy vyvinuly počítač, který byl poháněn CPU dostatečně silným, aby zvládl komplexní grafiku a mohl by být provozován většinou myš, která byla známá jako Apple IIE.

To bylo z velké části kvůli nákladnému marketingovému úsilí, které představovalo velkolepou televizní reklamu, nyní známou jako „1984“ reklama, kterou vytvořil hollywoodský režisér Ridley Scott. Macintosh se stal bezkonkurenčním finančním úspěchem. Debut Macintosh, který se časově shodoval s úspěchem AD, vyústil v reakci na mediální řetězovou reakci, která byla prospěšná jak pro pracovní místa, tak pro produkt. Společnost Jobs, která zaměstnávala stejnou nevyzpytatelnou taktiku, jakou použil v minulosti, dokázala získat řadu významných rozhovorů s mnoha hlavními publikacemi tím, že přiměla novináře, aby věřili, že rozhovor, který jim dal, byl „exkluzivní“. Přístup Jobs byl úspěšný a Macintosh ho znepokojil a dobře známý. Dosáhl úrovně slávy, která mu umožnila najmout zpěvačku Ellu Fitzgeraldovou, aby vystoupil na jeho bohaté 30. narozeninové oslavě, kterou hostil ve svém domě.

Jeho perfekcionismus a donucovací chování vůči dělníkům Apple přetrvávaly nepřetržité během jeho působení ve společnosti. V případě, že věřil, že se někdo nezajímá o dokonalost, bude je neustále nazývat jako „kreténi“. Snobské chování Jobs vyústilo v konfrontaci s podnikem. Představenstvo společnosti Apple v roce 1985 hlasovalo o požární práci a následující rok opustil společnost.

První firma Jobs, další, bylo selháním, ale našel úspěch u společnosti Pixar, společnost v popředí animované filmové technologie.

Zjistil, že nyní může dělat věci přesně tak, jak chtěl, přijmout všechny své dobré a zlé strany, jakmile se vzpamatoval z šoku z toho, že byl propuštěn z Apple. Začal vývojem nového komerčního úsilí zaměřeného na vzdělávací sektor, počítač známý jako další počítač. S dalším projektem byl Jobs schopen sledovat svou lásku k designu v plném rozsahu. Za vytvoření loga zaplatil plochý poplatek 100 000 dolarů a požadoval, aby další počítačové pouzdro bylo perfektní kostkou, která byla nakonec dosažena. Posedlost Jobs však dokonalostí ztěžovalo navrhování a produkci počítače.

Nepříjemná vize Jobs byla v podstatě smrtelným knoflíkem pro společnost. Přestože se projekt přiblížil k vyčerpání finančních prostředků, zavedení stroje bylo o mnoho let zpožděno a stroj byl pro průměrného zákazníka příliš nákladný. A v důsledku své vysoké ceny a omezené softwarové knihovny, dále to nemělo velký dopad na širší počítačový průmysl. Jobs na druhé straně koupil kontrolní podíl v firmě známém jako Pixar přibližně ve stejném časovém období. Práce si vychutnávala příležitost být součástí firmy, která byla ideální kombinací technologie a umění jako předsedy. Spoluzakladatel společnosti Apple Steve Jobs investoval do roku 1988 do Pixar téměř 50 milionů dolarů, zatímco současně ztratil peníze.

Po letech finančních potíží však společnost dokázala vyrobit cínovou hračku, film, který prokázal odlišný styl počítačové animace Pixar. Tin Toy pokračoval vyhrát cenu Akademie z roku 1988 za nejlepší animovaný krátký film za své úspěchy v oblasti animace. V souladu s tím úlohy určily, že potřebuje posunout svou pozornost od softwarového a hardwarového zboží, které ztratilo peníze, do Pixar, firmy, která vyvíjela špičkové, potenciálně ziskové animované obrázky. Pixar nakonec vytvořil partnerství s Disneyem, aby vytvořil svůj první celovečerní obrázek Toy Story, který vyšel v roce 1995. Toy Story, který byl propuštěn v roce 1996, se stal nejvyšším grossingovým filmem roku.

Pracovní místa odčinila ve svém osobním životě po opuštění Apple, znovu se sešlo se svou biologickou rodinou a sladila se s jeho bývalou manželkou.

Práce nejen získala mnoho odborných znalostí během svých 12 let od Apple, ale také postupoval ve svém osobním životě. Práce se zajímaly o své předky v roce 1986, po smrti své adoptivní matky, a ten rok se pustil do hledání své skutečné matky. Když nakonec vystopoval Joanne Schiebleovou, byla překonána zármutkem a lítost za to, že umístila práci k adopci. Jobs byl rovněž ohromen, když zjistil, že má sestru jménem Mona Simpson. On a Simpson byli jak kreativní, tak silní a jejich přátelství se postupem času rozvíjelo. Laurene Powell byla představena do pracovních míst přibližně ve stejnou dobu. Pár svázal uzel v roce 1991 se souhlasem bývalého Jobsova Zen Master. Powell už očekával své první dítě, Reed Paul Jobs, když se oženili. Kromě jejich prvního dítěte, Erin, by měl pár další dvě děti.

Jobs se také pokusil strávit více času s Lisou Brennanovou, dcerou z předchozího manželství, od kterého byl dlouho oddělen. S podporou Powell to dokázalo. Jobs se pokusila být více zapojeným rodičem pro Lisu a nakonec se nastěhovala s Jobs a Powell a zůstala s nimi, dokud nešla na Harvard University pro své vysokoškolské studium. Jak Lisa stárne, měla by stejné temperamentní tendence jako práce, a protože ani jeden z nich nebyl zvlášť zběhlý při natahování a omluvení, mohou oba strávit měsíce, aniž by spolu promluvili. V širokém smyslu byl přístup Jobs k interakci s lidmi v jeho osobním životě srovnatelný s jeho přístupem k interakci s lidmi v podnikání. Jeho postoj byl binární: byl buď velmi vášnivý nebo neuvěřitelně v pohodě, v závislosti na situaci.

Když se finance Apple začaly zhoršovat, Jobs se vrátil do firmy jako generální ředitel, podobně jako marnotratný syn.

Apple začal mít finanční potíže v letech po odchodu Jobs. Gil Amelio byl jmenován generálním ředitelem v roce 1996, aby zvrátil pokles společnosti. Amelio viděl, že za účelem vrácení Apple na správnou stopu by bylo nutné spolupracovat s firmou, která měla nové nápady. Výsledkem je, že v roce 1997 se Amelio rozhodla zakoupit software Next, čímž zvýšila úlohy na pozici poradce společnosti Apple. Poté, co se vrátil do Apple, Jobs upřesnil tolik autority nad společností, jak dokázal. Za tímto účelem začal Steve diskrétně zřídit svou mocenskou základnu tím, že propagoval své oblíbené další pracovníky na pozice autority uvnitř Apple. Během této doby představenstvo společnosti Apple uznala, že Amelio nebude spasitelem společnosti. Na druhou stranu věřili, že podnikání by mohlo mít další výstřel pod prací.

Výsledkem je, že správní rada nabídla úlohu ředitele společnosti Apple. Jobs, k jeho překvapení, nabídku odmítl. Jeho preferencem bylo zůstat jako poradce a pomáhat při lovu nového generálního ředitele, který byl nakonec úspěšný. Jobs využil svou pozici poradce k rozšíření své síly uvnitř Apple. Dokonce tlačil správní radu, aby přestal - stejnou radu, která navrhla, aby se ujala pozici generálního ředitele - protože věřil, že brání jeho snaze proměnit firmu v něco lepšího. Během sloučení jako poradce společnosti Apple byl Jobs také úspěšný při navázání vztahu s konkurentem Microsoftem a přesvědčil firmu, aby vyvinula novou verzi Microsoft Office pro Mac a ukončila desetiletí soudních bojů a způsobila, že cena akcií společnosti SOAR vzrostla . Jobs nakonec vzrostl na pozici generálního ředitele, ale až po značném jednání. Trval na tom, aby se firma soustředila na výrobu méně věcí.

Apple měl ve fiskálním roce 1997 ztrátu 1,04 miliardy dolarů. V roce 1998, v roce po prvním celým rokem Jobs jako generální ředitel, firma vykázala zisk 309 milionů USD. Práce v podstatě zachránily podnikání před bankrotem.

IMAC a první obchod Apple byly stratosférické hity díky jejich odvážným konceptům a designu pro sebe.

Návrhář Jony Ive byl povýšen na druhou nejdůležitější pozici v Apple za Steve Jobsem poté, co Jobs našel jeho vizionářské schopnosti v designére. Výsledkem bylo, že byl vytvořen vztah, který by se stal nejvýznamnějším spoluprací průmyslového designu své doby. Stolní počítač za cenu asi 1 200 $ a určený pro průměrného zákazníka byl prvním produktem, na kterém Jobs a Ive spolupracovali. IMAC byl výsledkem jejich spolupráce. Pracovní úlohy a ive narušily tradiční představu o tom, jak by měl počítač vypadat se zavedením IMAC. S výběrem modrého a průhledného pouzdra byli schopni vyjádřit své zájmy tím, že počítač bezchybně na vnitřní straně i vnějšku. V důsledku tohoto designu měl počítač rozmarný vzhled. IMAC, který byl představen v květnu 1998, se rychle stal nejoblíbenějším počítačem v historii Apple.

Na druhé straně pracovní místa se začaly obávat, že výrazné zboží společnosti Apple by se mohlo ztratit uprostřed generických produktů dostupných v technologickém Megastore. Jeho odpovědí bylo zřídit obchod Apple jako prostředek, jak umožnit podniku udržovat úplnou kontrolu nad prodejním procesem. Počínaje výstavbou prototypového obchodu a vybavením celého prostoru se práce stala posedlá všemi aspekty zkušeností se zákaznickým servisem a celkovou estetikou. Trval na udržení pocitu jednoduchosti během celého procesu, od doby, kdy zákazník vstoupí do obchodu až do okamžiku, kdy odcházejí přes přední dveře podnikání. První obchod Apple otevřel své dveře v květnu 2001. Byl to obrovský úspěch, protože pro pečlivý design Jobs, který zvýšil obchod a image značky na zcela jinou úroveň.

Úlohy navrhly iPod, iPhone a iPad, aby udržely úplnou kontrolu nad digitálním zážitkem.

Generální ředitel společnosti Apple Steve Jobs vymyslel nový, široký plán poté, co viděl úspěch s Apple Store a IMAC. Jeho vizí pro osobní počítač bylo, že to bude jádrem nového digitálního způsobu života. Toto bylo označováno jako jeho „přístup digitálního rozbočovače“. Osobní počítač byl předpokládán jako druh kontrolního centra, které by podle plánu mohlo spravovat řadu zařízení, od hudebních přehrávačů až po videokamery. Jobs určil, že přenosný hudební přehrávač by byl prvním produktem Apple, který bude vydán jako první krok k dosažení jeho vize. V roce 2001 představil Apple iPod, zjednodušený gadget, který sloučil nyní slavné kliknuté kolo s malou obrazovkou a novou technologií pevného disku, aby poskytl bezproblémový zážitek. Spotřebitelé učinili iPod tak populárním, že do roku 2007 představoval polovinu zisků společnosti Apple. Ačkoli kritici byli pochybní, že zákazníci by zaplatili 399 $ za hudební přehrávač, iPod je prokázal špatně.

Další fází bylo vytvořit prototyp pro mobilní telefon Apple. Apple spustil první verzi iPhone v roce 2007 a označil 10. výročí společnosti. IPhone byl vytvořen proveditelnými dvěma klíčovými technologiemi: dotyková obrazovka, která byla schopna zpracovávat četné vstupy současně, a gorilským sklem krycí sklící, které bylo velmi odolné a odolné proti poškrábání. Odpůrci opět vyjádřili skepticismus ohledně přístupu Apple a tvrdili, že nikdo neutratí 500 dolarů za mobilní telefon - a opět pracovní místa prokázala, že byly nesprávné. Prodej iPhone představoval více než polovinu celkových zisků získaných v celosvětovém průmyslu mobilních telefonů na konci roku 2010. Zavedení iPadu, prvního tabletového počítače společnosti, bylo poslední fází plánu Jobs. IPad byl oficiálně představen společností Apple v lednu 2010. Apple prodal v prvním měsíci více než milion iPadů a více než 15 milionů v prvních devíti měsících svého startovacího období.

Ambiciózní přístup digitálního rozbočovače Jobs se podařilo zcela změnit sektor spotřebitelských technologií, jak ukazuje zavedení iPodu, iPhone a iPadu v následujících letech.

Pracovní místa vzdorovala všem konvenčním znalostem, když mu byla diagnostikována rakovina v roce 2010, a zemřel tragicky začátkem následujícího roku.

Pracovní místa zjistila, že měl rakovinu v říjnu 2003 při pravidelném urologickém vyšetření. Nemoc Jobova byla léčena podobně jako s jakýmkoli jiným problémem s designem, což znamenalo, že pracovní místa ignorovala všechny tradiční znalosti a vyvinula svou vlastní techniku ​​boje proti nemoci. Bohužel se to ukázalo jako fatální chyba. Po dobu devíti měsíců odmítl podstoupit operaci a místo toho se pokusil uzdravit se akupunkturou a veganskou stravou. Nakonec byl úspěšný. Postupem času se zvětšovací růst zvětšil a pracovní místa musela podstoupit invazivní chirurgii, aby jej odstranila. Ačkoli se rakovina znovu objevila v roce 2008, udržoval svou přísnou stravu určitého ovoce a zeleniny, což vedlo k ztrátě více než 40 liber v tomto procesu. Pracovní místa byla nakonec přesvědčena, aby měla transplantaci jater, ale jeho zdraví utrpělo vážný pokles v důsledku postupu, ze kterého by se nikdy plně zotavil.

Jobs zemřel v roce 2011. V jednom z nejcennějších technologických podniků na světě zanechal odkaz, který v průběhu své kariéry vybudoval. Všechno, čeho Jobs v jeho životě dosáhl, bylo výsledkem jeho obrovského zaměření a vyjádřil vděčnost za své štěstí slovy: „Měl jsem velmi šťastnou kariéru, velmi šťastný život.“ Udělal jsem vše, co bych mohl. “ Osobnost Jobs byla ve svých vynálezkách zcela zastoupena, protože každý produkt Apple byl na rozdíl od práce téměř jakéhokoli jiného jednotlivce pevně uzavřený, integrovaný systém hardwaru a softwaru. A zatímco otevřená strategie společnosti Microsoft-umožňující licencování operačního systému Windows-umožnila společnosti dominovat mnoho let dominovat průmyslu operačního systému, model Jobs byl z dlouhodobého hlediska výhodnější, protože zajistil plynulý, elegantní end-to- Podle Jobs Experience od začátku do konce.

Jobs byl naživu, když viděl Apple nakonec předjíždět Microsoft jako nejcennější technologickou firmu na světě, jen několik měsíců před tím, než zemřel v roce 2011.

Steve Jobs: Biografie končí shrnutím.

Nejdůležitější lekcí v této knize je to, že Steve Jobs vyrostl v Silicon Valley na křižovatce umění a technologií, drog a kultury blbeček. Tam by se vytvořil vztah, který by nakonec vedl k založení Apple a seismické změně v oblasti technologických inovací. Po celý život byl Jobs schopen změnit naše spojení s technologií vývojem různých digitálních zboží, které bylo jednoduché používat a mělo čistý design. Doporučuje se další čtení: Brad Stone's The Everything Store je smyšleným popisem jeho života. Přestože Amazon má nyní hodnotu více než miliardy dolarů, podnikání mělo skromné ​​začátky v garáži zakladatele Jeffa Bezose ve Washingtonu ve Washingtonu v roce 1994. Od začátku byl Bezos motivován velkým cílem založit „všechno obchod“ což se nyní stalo virtuální realitou díky úsilí mnoha dalších. Tato kniha, která se stejně zaměřuje na podnikání a jeho tvůrce, ukazuje, jak Bezos přeměnil jeho myšlenku v realitu.

Koupit knihu - Steve Jobs od Waltera Isaacsona

Napsáno BrookPad Tým založený na Steve Jobs od Waltera Isaacsona

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.