The Diabetes Code by Jason Fung

Kód cukrovky od Jasona Funga

Přirozeně zabraňte a zvrátí diabetes typu 2

Kód cukrovky od Jasona Funga

KOUPIT KNIHA - The Diabetes Code od Jason Fung

Jaký je předmět knihy The Diabetes Code?

Kodex diabetu (2018) řeší jednu z nejzávažnějších krizí veřejného zdraví, kterým čelí západní svět: rozvoj diabetu 2. typu, onemocnění, které je silně spojeno se špatnou výživou a obezitou. Jak však ukazuje Jason Fung, situace může být otočena. Nejdůležitější věcí je zjistit, co funguje a co pro vás nefunguje. Fung představuje přesvědčivý argument pro nutriční přístup k prevenci a léčbě diabetu typu 2, čerpá z jeho odborných znalostí a nejnovějších vědeckých důkazů. Podle Fungu můžete začít sledovat tuto strategii.

Kdo to čte knihu The Diabetes Code?

  • Pacienti s diabetem 2. typu
  • Každý, kdo se pokouší zhubnout
  • Nutriční terapeuti a lékaři

Kdo přesně je Jason Fung?

Zdravotní specialista Dr. Jason Fung je v praxi více než deset let. Mezi jeho speciality patří diabetes 2. typu, výživa a obezita. Je známým zastáncem využití půstu k léčbě stavu. Atlantik a Daily Mail, mimo jiné publikace, zveřejnily řadu kusů Fungových ohledně subjektů souvisejících se zdravím. Jeho oblíbená kniha The Obesity Code je bestsellerem a je častým hostem společnosti Fox News (2016).

Co přesně je v tom pro mě? Krok za krokem strategie pro překonání diabetu 2. typu.

Diabetes 2. typu je současná pandemie, která postihuje miliony lidí. Téměř 400 milionů jednotlivců trpí nemocí po celém světě, přičemž 28 milionů trpí pouze ve Spojených státech - a počet roste. Jaký je kořen problému? Dieta uhlohydrátová a cukru v kombinaci se sedavým životním stylem vytvořila situaci, ve které naše těla nejsou schopna držet krok. To zase vede k inzulínové rezistenci a řadě dalších závažných zdravotních problémů. Bohužel obvyklá terapie diabetu 1. typu nefunguje v případě diabetu 2. typu z jakéhokoli důvodu. Ve skutečnosti existuje spousta dat, která by naznačovala, že užívání injekcí inzulínu zvyšuje vaši šanci na rozvoj kardiovaskulárních onemocnění, jako jsou tahy a infarkty, pokud máte diabetes typu 2.

Existuje však řešení. Jak Jason Fung ve své knize ukazuje, diabetes Code, dietní úpravy a přerušovaný půst mohou pomoci pacientům s diabetem 2. typu, aby se dostali zpět na cestu ke zdraví a zároveň se vyhnuli nákladným a invazivním chirurgickým zákrokům. Pomocí informací v následujících poznámkách zjistíte, proč léky nemusí být nejlepším řešením pro diabetes 2. typu, o nebezpečích chirurgie snižování hmotnosti ao tom, jak zabránit a léčit diabetes typu 2 pomocí modifikace stravy.

Diabetes je spojen se zvýšenou hladinou cukru v krvi, ačkoli příčiny různých typů onemocnění jsou odlišné.

Došlo k nárůstu počtu lidí s diagnózou diabetu, zejména diabetu 2. typu. Čísla jsou alarmující: jedna nemocnice v New Yorku nedávno odhalila, že v roce 2000 léčila desetkrát tolik pacientů s diabetem, jako tomu bylo v roce 1990, přičemž diabetes 2. typu představoval drtivou většinu nových případů. Diabetes je metabolické onemocnění charakterizované zvýšenou hladinou cukru v krvi. Existují čtyři hlavní druhy cukrovky. Typy 1 a 2, stejně jako gestační diabetes, který je způsoben zvýšenou hladinou cukru v krvi během těhotenství, jsou příklady diabetu. Jiné formy nemoci jsou spojeny s dědičnými otázkami a mimo jiné s nefunkčním slinivem břišní.

Mezi příznaky patří žízeň a nutkání čůrat. Oba tyto příznaky naznačují, že ledviny pacienta nezpracovávají v těle správně cukru v krvi nebo nepoužívají jeho oficiální termín, glukózu. Tělo reaguje tím, že se často pokouší odstranit přebytek glukózy z krevního řečiště močením. Zde jsou některé z klíčových rozdílů mezi diabetem typu 1 a 2. typu. První je stav způsobený autoimunitní reakcí. To ukazuje, že imunitní systém těla se zaměřuje na buňky, které produkují inzulín. Inzulín je hormon, který má na starosti kontrolu hladiny cukru v krvi v těle. Pokud tělo není schopno produkovat dostatek inzulínu, hladina cukru v krvi dramaticky stoupá. Z tohoto důvodu potřebují diabetes typu 1 injekce inzulínu, aby mohli žít zdravě.

Na druhou stranu je diabetes 2. typu 2. Většinou je to důsledek špatné stravy bohaté na cukr. Ve snaze ovládat veškerý spotřebovaný cukr, tělo reaguje generováním obrovského množství inzulínu. Inzulinová rezistence se vyvíjí v buňkách těla v průběhu času. To znamená, že již nereagují na inzulín, protože tělo vytvořilo jeho nadměrné množství. V důsledku toho nejsou injekce inzulínu podle výzkumu příliš účinné pro léčbu diabetu 2. typu. Koneckonců, problém není nedostatek inzulínu - jako je tomu u diabetu 1. typu - ale spíše nadbytek inzulínu.

Diabetes 2. typu, jako je obezita, nelze vyléčit pouze snížením spotřeby kalorií na zdravou úroveň.

Způsob, jakým vysvětlujeme svět, se vždy vyvíjí. Vždy hledáme nové termíny, abychom charakterizovali nové události. Zvažte například slovo „bromance“, což je termín často používaný k označení intimních, nesexuálních interakcí mezi dvěma kluky. Už jste však někdy slyšeli o termínu „diabesity“? Je to opět relativně nedávná ražba, která slouží jako účinný prostředek k upoutání pozornosti na nový trend v západní společnosti: pandemie jednotlivců, kteří trpí jak obezitou, tak diabetem 2. typu. Před několika desetiletími, Walter Willett, nutriční specialista na Harvardské univerzitě, učinil přesvědčivou demonstraci těsného vztahu mezi obezitou a diabetem 2. typu u lidí.

Podle jeho zjištění je zvýšení hmotnosti po puberty nejdůležitějším faktorem při zvyšování šance na rozvoj diabetu 2. typu po pubertě. Jako příklad, získání mezi 44 a 77 liber zvyšuje naše riziko rozvoje nemoci o neuvěřitelných 11 300 procent! V roce 1995 Willett a jeho kolegové provedli následná vyšetřování jejich zjištění. Tito odhalili, že i malá hmotnost se výrazně zvýšila pravděpodobnost rozvoje diabetu 2. typu. Diabetes 2. typu je o 90 procent vyšší pravděpodobnost, že se vyskytuje u těch, kteří získají 10 až 20 liber nad jejich ideální hmotností. Bohužel trvalo dlouho, než byly tyto objevy obecně uznány širší lékařskou komunitou jako legitimní. Neexistuje však žádný prostor pro spor o skutečnosti, že diabetes 2. typu je úzce spjat se zvýšením hmotnosti a obezitou.

Je třeba poznamenat, že konzumace méně kalorií by nevyléčila ani obezitu ani diabetes typu 2, jak bylo uvedeno dříve. Aby naše těla spalila méně kalorií, musí snížit své metabolické rychlosti - množství energie potřebné k tomu, aby naše srdce bila a naše mozky fungovaly. Náhlé snížení denního kalorického příjmu, navzdory skutečnosti, že se jednalo o odpověď poprvé doporučenou lékaři a odborníky na výživu, prostě nefunguje. Nakonec jsou naše hormony zodpovědné za naše vnímání příjmu hladu a kalorií. Naše hladiny inzulínu jsou přesnější, jsou viníkem. To znamená, že klíčem ke hubnutí je co nejvíce snížit hladinu inzulínu. Snížení celkového příjmu potravy nepomůže při dosahování tohoto cíle. Vlastně musíme udělat, je zůstat dál od určitých druhů kuchyně.

Inzulinová rezistence je produkována usazeniny tuků v játrech a může se projevit v krátké době.

Většina jednotlivců si je vědoma, že nadměrný příjem alkoholu je pro něčí játra škodlivý. Pokud jde o poškození jater, alkohol není jediným faktorem, který je třeba zvážit. Začněme s glykogenem, což je chemikálie, kterou naše těla musí ukládat sacharidy, aby správně fungovaly. Při konzumaci nadměrně způsobuje mastná ložiska v játrech, což nakonec vede k inzulínové rezistenci. Pokud jde o diabetes 2. typu, inzulínová rezistence je prvním krokem na cestě. Příčinou tohoto stavu je extrémní uhlohydrát a příjem bílkovin. Místo toho, aby byl glukóza z proteinu a uhlohydráty skladován po celém těle, jako je jiná dietní lipidy, je dodávána přímo do jater pro použití jako energie. Jakmile dosáhne jater, přeměňuje se na glykogen, který může být použit k udržení hladiny cukru v krvi, když klesají hladiny glukózy těla.

Na druhé straně tělo začíná přeměňovat další glykogeny na tuk, který se po vyčerpání rezervy následně vyváží do jiných oblastí těla. Problémy začínají, když naše játra nejsou schopna držet krok s naším příjmem bílkovin a uhlohydrátů. Pokud k tomu dojde, tuk již není exportován, ale místo toho je zachován v játrech pro skladování. Navíc, když se játra staví, stává se méně schopným absorbovat další glukózu. Uvolňuje se, když se zvyšuje hladina cukru v krvi, což je dobrá věc. To zase stimuluje játra k absorpci více glukózy do jejích buněk. Jakmile játra začnou bojovat s úkolem zpracování glukózy, je vyrobeno ještě více inzulínu, aby se situace napravila. Výsledkem je, že se vytvoří začarovaný cyklus. Čím větší je množství inzulínu přítomného v našem těle, tím menší játra na tento hormon reaguje. To je to, na co lékaři odkazují, když mluví o inzulínové rezistenci.

Vývoj mastných jater odolných vůči inzulínu není obtížné dosáhnout. V roce 2008 neurologka Suzanne de La Monte provedla výzkum, který zjistil, že jednotlivci mohou získat inzulínovou rezistenci za pouhé tři týdny tím, že každý den konzumují 1000 kalorií nebo více sladkých občerstvení. V průběhu tří nezdravých týdnů se tělesná hmotnost účastníka zvýšila o dva procenta, ale množství tuku uloženého v játrech rostlo o ohromujících 27 procent! Je možné zvrátit účinky mastných jater návratem k pravidelné stravě, která obsahuje méně uhlohydrátů a méně fruktózy.

Zvyšující se příjem fruktózy je přispívajícím faktorem k prevalenci mastného onemocnění jater.

V roce 2009 endokrinolog Robert Lustig zveřejnil video na YouTube, které rychle šlo populární a získalo mu titul „Dr. YouTube“. Mnoho lidí dlouho věřilo, že cukr byl pro tělo škodlivý, a v něm ověřil jejich podezření. Konkrétně je jeden druh cukru zvláště škodlivý pro lidské zdraví. Cukr lze nalézt ve formě fruktózy a je to významný faktor pro vývoj diabetu 2. typu. Stejně jako u glukózy je fruktóza škodlivá pro zdraví člověka a poskytuje malý výživový přínos, zejména ve svých zpracovaných formách. Přichází však s dalším bodnutím v ocasu: játra to nedokáže rozbít. Vzhledem k tomu, že je zpracováno asi 80 procent glukózy mimo játra, je orgán zodpovědný pouze za řešení asi pětiny všech požitých glukózy. Na druhé straně se fruktóza absorbuje přímo do játra, kde může způsobit onemocnění mastných jater a z dlouhodobého hlediska diabetes.

Důvodem je skutečnost, že játra nejsou schopna strávit vysoké množství fruktózy na vrcholu obrovského množství glukózy, kterou již dostává z proteinů a uhlohydrátů. Máme však hrozné zprávy: Fruktóza v současné době hraje v naší stravě větší roli, než kdy předtím hrál! A v tom je problém: fruktóza není pro člověka přirozeně škodlivá; Spíše je to nadměrná konzumace fruktózy, která je škodlivá pro naše zdraví. V devatenáctém století průměrný člověk konzumoval asi 15-20 gramů fruktózy denně, hlavně ve formě čerstvého ovoce, které obsahovalo jen sledování množství sladidla. Na druhé straně se po druhé světové válce začaly posouvat návyky lidí. Hlavním přispěvatelem tohoto nárůstu byl zvýšení výkonu cukrové třtiny a cukrové řepy. V 70. letech 20. století se průměrný denní příjem fruktózy na osobu zvýšil na 37 gramů na osobu.

Zavedení kukuřičného sirupu bohatého na fruktózu se na druhé straně ukázalo jako nejškodlivější vývoj. Byl to levný zdroj cukru a nebylo to dlouho předtím, než byl používán v různých průmyslově zpracovaných zboží. Na konci století to bylo nalezeno ve všem od omáček po zmrazené večeře, chléb a dezerty. Do roku 2000 se příjem fruktózy na obyvatele ve Spojených státech zvýšil na 78 gramů denně. Existuje jen malá otázka, že se jedná o přispívající faktor k této otázce. Pomocí údajů z autorovy vlastní studie bylo zjištěno, že národy, kde je kukuřičný sirup populární, mají o 20 procent vyšší případy diabetu než země, kde je spotřeba fruktózy nižší.

Injekce inzulínu nejsou řešením diabetu 2. typu, protože tělo nemůže tolerovat vysokou hladinu inzulínu.

Není pochyb o tom, že schopnost vyrábět inzulín v laboratořích a léčbě diabetes typu 1 byla významným lékařským pokrokem. Na druhé straně injekce inzulínu nejsou všelékem v bitvě proti diabetu 2. typu. Diabetes a obezita typu 2 jsou více než jen obavy o zdraví a kondice. Pokud se neléčí, mohou postupovat k kardiovaskulárním onemocněním, což může vést k srdečnímu selhání. Užívání injekcí inzulínu není v této situaci příliš užitečné. I když mohou pomáhat pacientům s diabetem 2. typu při regulaci hladiny cukru v krvi v krátkodobém horizontu, dlouhodobé využití může být škodlivé pro jejich celkové zdraví a pohodu. Ve vzácných případech mohou dokonce vést k smrti osoby v raném věku. V roce 1949, G.L. Duff a G.C. Macmillan prokázal, že tomu tak bylo. Jejich experimenty na zvířatech ukázaly, že zvýšené hladiny inzulínu mohou vést k ateroskleróze, což je kalení tepen, které souvisejí s infarkty a tahy u lidí.

Moderní výzkum také ukázal, že injekce inzulínu jsou neúčinné pro léčbu diabetu 2. typu, jak se dříve domnívalo. Při mnoha příležitostech ukázali, že snižování hladiny cukru v krvi skutečně zvyšuje šanci na rozvoj srdečních chorob. Zvažte pokus o velkou dohodu provedenou Národními instituty zdraví ve Spojených státech v roce 1999, ve které vědci zkoumali, zda by inzulínová terapie mohla snížit kardiovaskulární úmrtnost u pacientů s diabetickými komplikacemi typu 2. Jedna sada pacientů získala pravidelné dávky inzulínu a srdeční medicínu. Druhá skupina ne. Druhá skupina byla dána větší dávky inzulínu i srdeční medicíny než první. Cílem bylo co nejrychleji snížit hladinu cukru v krvi druhé skupiny.

Výzkum byl úplným a naprostým selháním. Podle výsledků studie pacienti, kteří dostávali větší množství inzulínu a medicíny, zemřeli o 22 procent rychleji než u pacientů, kteří dostali pravidelnou úroveň. Na konci dne musel být celý výzkum vyřazen. V roce 2010 provedl kanadský vědec J.M. Gamble další výzkum na toto téma. Zjistil, že jedinci s diabetem 2. typu, kteří měli inzulínovou terapii, měli o 279 procent vyšší pravděpodobnost než ostatní pacienti onemocnění koronárních tepen než běžná populace.

I když bariatrická chirurgie může být velmi úspěšnou léčbou diabetu 2. typu, není to ve všech případech nejoptimálnější možností.

Obezita je hlavní problém veřejného zdraví. Jeden z autorových pacientů, Adrian, váží 208 kg a byl propuštěn ze své práce kvůli jeho zhoršujícím se zdravotním stavů. Četní jednotlivci, kteří se ocitnou v podobné pozici, uvažuje o dramatické možnosti, jako je volitelná chirurgie snižování hmotnosti. Je označována jako bariatrická chirurgie a zahrnuje odstranění významné části žaludku. Jedná se o velmi úspěšnou léčbu diabetu 2. typu a ve většině případů tento stav jednoduše zmizí poté, co pacienti mají postup. Jak to tedy funguje? Na druhé straně chirurgický zákrok výrazně snižuje množství kalorií, které mohou být spotřebovány. To poskytuje játrám příležitost vyčerpat své zásoby glykogenu a spálit mastné usazeniny, které způsobily, že se staly inzulínovou rezistencí.

Když P.R. Schauer a jeho kolegové provedli v roce 2012 na Cleveland Clinic pokus, dokázali prokázat, jak úspěšný může být postup. Podle studie měli pacienti s diabetem 2. typu, kteří podstoupili bariatrickou chirurgii, mnohem lepší zdraví než jejich protějšky, kteří dostali inzulínovou terapii. Po třech měsících bylo možné zcela přerušit diabetické léky předchozích pacientů - byly zcela uzdraveny! To platí pro 95 procent diabetických jedinců typu 2, kteří podstoupili postup. U více než 70 procent všech pacientů poskytuje bariatrická chirurgie další výhody, jako je dlouhodobá snížení hmotnosti a snížený krevní tlak. Takže to musí být všelék, který jsme hledali, nemyslíš?

Vůbec ne. Jedním z problémů je, že operace je velmi nákladná a mimořádně rušivá a má potenciál způsobit řadu problémů v řadě. Vnitřní krvácení, infekce a snížená nutriční absorpce jsou jen několik komplikací. Do tohoto cloudu je však stříbrná podšívka. Dobrou zprávou je, že prospěšné výhody bariatrické chirurgie mohou být dosaženy mnohem jednodušším postupem, než se dříve myslelo. V další části se na ně podrobněji podíváme.

Diabetes 2. typu může být zabráněn a zvrácen odstraněním fruktózy a zpracovaných sacharidů ve vaší stravě.

Na konci roku 2015 se nemocnice Texas musela vypořádat s vůbec prvním pacientem s diabetem 2. typu, který byl ve věku tří let, což z něj učinilo nejmladšího pacientů s diabetem v rekordu. Podle mého názoru je to poměrně silná náznak, že se nemoc dostala z rukou a že pochopení, jak zabránit a léčit diabetes 2. typu, je dnes nezbytnější než kdykoli předtím. Co tedy můžete udělat, abyste to zastavili nebo alespoň zpomalili? Právě teď můžete použít dvě velmi silné techniky. Prvním je držet se dál od fruktózy. Nejviditelnějším místem, kde začít, je úplně odstranění cukru z vaší kuchyně a jídelního stolu. To platí i pro sacharózu, což je cukr složený z jedné části glukózy a jedné části fruktózy, jakož i mimo jiné z kukuřičného sirupu s vysokým obsahem fruktózy.

Když odstraníte fruktózu ze své stravy, musíte být opatrní na předměty, které ji obsahují, protože je v nich často skrytá. Příkladem toho jsou sladké nápoje, jako jsou koktejly, smoothies a ochucené vody. Zjevnými výjimkami z tohoto pravidla jsou bonbóny, koláče a pečivo. Mějte však na paměti, že chléb a těstoviny často zahrnují další cukr. Chcete -li být na bezpečné straně, přečtěte si seznam obsahů a vyhýbejte se nákupu všeho, co obsahuje cukr z police. Pokud jde o omáčky, koření a dokonce i maso, doporučuje se také postupovat opatrně. Cukr je jednoduchá a efektivní metoda, jak zlepšit jakékoli jídlo. Protože obchodníci a výrobci si toho jsou vědomi, zahrnují to do svého zboží. Jíst ven, zejména pokud je to něco, co děláte pravidelně, může být minovým polem nebezpečí. Neměli byste být v rozpacích, abyste se před provedením objednávky zeptali na svůj server o úrovni fruktózy různých jídel.

Druhým přístupem, který můžete použít k prevenci a léčbě diabetu typu 2, je zabránit co nejvíce konzumace zpracovaných sacharidů. Rafinované uhlohydráty patří mezi nejhorší skupiny potravin, které mají konzumovat, protože mají roli při zvyšování hladin inzulínu na nebezpečně vysokou úroveň. Vyvarujte se proto rafinované zboží na bázi pšenice, jako je chléb, těstoviny, kukuřičné tortilly, popcorn, hranolky, hranolky a bílá rýže, stejně jako bílá mouka. To neznamená, že musíte opustit své staré oblíbené. Ne všechny uhlohydráty jsou pro vás špatné-pokud nahrazujete nerafinované uhlohydráty, jako je hnědá rýže a celozrnné těstoviny pro rafinované uhlohydráty, můžete si stále užít mnoho svých oblíbených jídel. Tyto alternativy nestimulují produkci inzulínu téměř stejně jako jejich rafinované ekvivalenty a mohou být zahrnuty do vyvážené stravy jako náhrada za rafinované uhlohydráty.

Když odstraníte rafinované sacharidy ze své stravy, vytvoříte ve své nutriční strategii prázdnotu. Naplňte ji výživnými mastnými potravinami, jako jsou vysoce kvalitní oleje, mořské plody, avokádo a ořechy, abyste se cítili plné déle.

Přerušovaný půst je mnohem účinnější léčba diabetu 2. typu než řízení porcí pravidelně.

Půst je již dlouho uznáván jako léčba diabetu. Poprvé to bylo doporučeno jako terapie pro diabetes byl v roce 1916 Elliottem Joslinem, průkopnickým odborníkem na americký diabetes. Od té doby se však v oblasti lékařské oblasti jako celku hodně změnilo. Dnes je důraz stále častěji kladen na používání léků k řízení diabetu. Je však čas znovu objevit konvenční ošetření. Co přesně je půst a jak to funguje? Jednou z možností je sledovat denní režim kontroly porcí, i když to pravděpodobně není ideální řešení. Vyléčení cukrovky a indukce snižování hmotnosti není jednoduchých cílů, které je třeba dosáhnout samy o sobě. Zvažte zjištění britského výzkumu v roce 2015, který zkoumal účinnost standardních nutričních poradenství, které se zaměřilo na správu porcí, a zjistila, že tato strategie selhala pro 99,5 procenta všech účastníků. Prostě neklesli značné množství váhy.

Důvod, proč to nefunguje, je to, že snižování denního příjmu kalorií má jen za následek zpomalení metabolické rychlosti a současně zvyšuje váš pocit hladu. To je velmi obtížné udržovat a většina dieters se nakonec vzdá a vrátí se k jejich předchozí váze. Přerušovaný půst je mnohem účinnější strategie. Z velké části to zahrnuje zdržení všech jídel po určitou dobu, což může být cokoli od jednoho dne do jednoho týdne. Poté mohou jednotlivci obnovit své pravidelné stravovací návyky. Výsledkem je, že je mnohem jednodušší provádět než každodenní grind kontroly porcí, protože množství práce potřebné k dodržování tohoto druhu strategie je zaměřeno. A co je nejdůležitější, je to efektivní! Snížení produkce inzulínu je způsobeno půstem, což znamená, že tělo zůstává v důsledku hormonu spíše citlivé na inzulín, než aby se stálo inzulínem.

Účinnost této techniky byla dále prokázána ve výzkumu z roku 2011 provedeného N.M. Harvie ve Velké Británii. Harvie provedla srovnání mezi dvěma skupinami Dieters. První následoval středomořskou stravu s omezením kalorií, zatímco druhý jedl normálně po dobu pěti dnů v týdnu a polil se na další dva dny. V šestiměsíčním období po zahájení studie obě skupiny zhubly, ale druhá skupina měla mnohem nižší hladiny inzulínu než první. V důsledku toho se zdá, že přerušovaný půst může být nejúčinnější léčbou diabetu 2. typu. Půst je prospěšný, protože snižuje hladinu inzulínu a inzulínovou rezistenci, což obě přispívá k onemocnění.

Poslední kapitola knihy The Diabetes Code.

Nejdůležitější zprávou v těchto poznámkách je: Typ 1 a diabetes typu 2 jsou velmi odlišné onemocnění s velmi odlišnými výsledky. Ve srovnání s diabetem 2. typu, který je definován nízkými hladinami inzulínu, se diabetes 1. typu vyznačuje nebezpečně vysokou hladinou inzulínu, což zase vede k inzulínové rezistenci a různých závažných zdravotních problémech. Dobrou zprávou je, že diabetes 2. typu může být zvrácen, pokud bude detekován dostatečně brzy. S kombinací vyhýbání se carb a změně stravy budete na dobré cestě k zotavení z vaší nemoci. Poradenství, které lze uvést do akce, je prospěšné, ale musíte si vybrat režim, který je vhodný pro vaše individuální potřeby. Přestože se ukázalo, že přerušovaný půst je účinnou metodou snižování hladin inzulínu, pro dosažení požadovaných výsledků je třeba určité doladění. Pokud jste v tomto konceptu nováčkem, je nejlepší nejprve mluvit s lékařským nebo výživovým profesionálem. Dalším krokem je objevit stravovací a cvičební plán, který funguje pro váš metabolismus. Lidé mají různé preference, pokud jde o půst. Někteří dávají přednost dlouhým půstům méně často, zatímco jiní upřednostňují častější, ale kratší půst. Experimentování je klíčem k úspěchu. Experimentujte s půstem po dobu tří až čtyř dnů každé dva měsíce, nebo jen chybí večeře a půst po dobu osmnácti hodin před snídaní každý den. Kromě toho se pokuste udržet správně hydratovaný během jakéhokoli režimu, který si vyberete, a přestat, pokud se cítíte nemocní!

KOUPIT KNIHA - The Diabetes Code od Jason Fung

Napsáno BrookPad Tým založený na kódu cukrovky od Jasona Funga

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.