The Fourth Industrial Revolution by Klaus Schwab

Čtvrtá průmyslová revoluce Klaus Schwab

Nová transformace v technologii a průmyslu

Čtvrtá průmyslová revoluce Klaus Schwab

KOUPIT KNIHA - Čtvrtá průmyslová revoluce od Klause Schwab

Jaký je předmět knihy, čtvrtá průmyslová revoluce?

Film Čtvrtá průmyslová revoluce (2016) vypráví příběh nové éry technologických a průmyslových změn. V těchto poznámkách se dozvíte o velkých průmyslových revolucích minulosti a také o tom, jak současná průmyslová revoluce vytváří nové technologie, které jsou fúzovacími oblastmi, které byly dříve odlišné - s úžasnými důsledky.

Kdo to čte knihu čtvrtou průmyslovou revoluci?

  • Ti, kteří sledují tituly v oblasti politologie, technologie nebo ekonomiky
  • Ti na pozicích autority a vzdělávání
  • Zaměstnanci, kteří se obávají jejich bezpečnosti zaměstnání

Kdo je Klaus Schwab a co dělá?

Klaus Schwab získal vzdělání jako ekonom a inženýr. Jako tvůrce Světového ekonomického fóra pracoval na tom, aby se svět stal lepším místem tím, že spojil jednotlivce z politiky, průmyslu a akademiků, aby spolupracovali na tom, aby se svět stal lepším místem. Je také autorem Modern Enterprise Management ve strojírenství, které bylo vydáno v roce 2004. (1971).

Co přesně je v tom pro mě? Naučte se, jak zůstat o krok napřed před křivkou, abyste pochopili budoucí generaci technologie a života.

Když většina lidí uslyší termín „průmyslová revoluce“, okamžitě pomyslí na vynález strojního zařízení poháněných párou a vývoj železnic v devatenáctém století. Toto však není první nebo jediná průmyslová revoluce. Doposud jsme měli tři z nich a nyní jsme uprostřed čtvrtého. Tato současná průmyslová revoluce, stejně jako ta, která přišla před ní, mění Globe, ale dělá to mnohem důležitějším způsobem než kterákoli z předchozích průmyslových revolucí; Vyskytuje se rychleji, ve větším měřítku a má mnohem větší vliv na život a průmysl.

V současné době vidíme vývoj úžasných technologií, jako jsou vozidla s vlastním pohonem, 3D tisk a roboti, kteří jsou schopni dodržovat velmi přesné pokyny. Mezitím se sektory, která nikdy předtím neinteragovala, scházejí, aby vytvořily nepochopitelné výsledky. Nový věk začal zahájením čtvrté průmyslové revoluce a je důležité, abyste pochopili, co to pro vás znamená. Objevte nový nanomateriál, který je v těchto tónech silnější než ocel a tenčí než pramen vlasů, a proč automatizace ve skutečnosti zvýší množství zaměstnanosti a prospívá ekonomice a také to, co v budoucnu očekávat.

Naše planeta již byla změněna třemi průmyslovými revolucemi a lidstvo nyní prochází čtvrtým takovým otřesem.

Lidé poprvé začali hospodařit asi před 10 000 lety a označili okamžik povodí v historii lidstva. Tento posun od hledání potravy a lovu měl významný dopad. Ve skutečnosti signalizoval začátek revolučního období v lidské historii - zemědělskou revoluci. To byl jen první v řadě revolucí, které by zcela změnily způsob, jakým lidé v budoucnu žili na Zemi. V průběhu lidské historie došlo k třem průmyslovým otáčkám, z nichž první se objevila v 18. století. Bylo to poprvé, kdy se lidstvo začalo spoléhat spíše na mechanickou sílu než na čistý lid. Uskutečnilo se to v letech 1760 až 1840 a mimo jiné bylo poháněno vývojem parní energie a stavbou železnic.

Začátkem druhé průmyslové revoluce, která trvala až do první části dvacátého století, to vyznačovalo rozvoj hromadné výroby na konci devatenáctého století. Montážní linka a elektrická energie byly dva definující rysy této průmyslové revoluce. Nakonec je třetí průmyslová revoluce označována jako počítačová revoluce nebo digitální revoluce, v závislosti na tom, kdo o tom mluví. Mezi jeho příspěvky patří vynález počítačů, jakož i vývoj polovodičů a internetu, které byly vytvořeny v pozdější části dvacátého století.

Je však důležité si uvědomit, že se nejedná o konečnou průmyslovou revoluci. Ve skutečnosti jsme nyní uprostřed čtvrté průmyslové revoluce, která začala na počátku dvacátého prvního století a bude pokračovat až do roku 2050. Tato revoluce vyústila v mnohem více mobilního internetu, stejně jako lepší, levnější, levnější, a menší senzory, které všechny umožňují vytvoření nových technologických inovací. Strojové učení a umělá inteligence také zaznamenaly v posledních letech významný růst.

Inteligentní roboti jsou však jen jedním z aspektů této nové průmyslové revoluce. Pokrývá také řadu různých disciplín, od materiálové vědy po nanotechnologii, energii až po biologii, mimo jiné. To, co skutečně odlišuje tuto čtvrtou průmyslovou revoluci od ostatních, kteří přišli před tím, jak to spojuje různé disciplíny a propojuje je napříč digitálními, fyzickými a biologickými platformami, aby vytvořila nové možnosti. Samozřejmě existuje řada dalších funkcí, které odlišují čtvrtou průmyslovou revoluci od předchozích. V další poznámce jdeme do hloubky o této změně a pokusíme se škádlit, co to dělá tak odlišným od ostatních, kteří přišli před ní.

Čtvrtá průmyslová revoluce je rychlejší, rozšířenější a významnější než kterákoli ze tří, která před ní přišla.

Jak si možná budete vědomi, nyní probíhá čtvrtá průmyslová revoluce. Vyskytuje se rychleji a ve větším měřítku než minulé revoluce a má větší účinek na světě. Začněte tím, že se pohybuje rychlostí přerušení. To dává dokonalý smysl, vzhledem k tomu, že současný svět je více propojený a technologicky pokročilejší, než kdy byl v historii. Ze všech těchto důvodů může tato revoluce postupovat spíše exponenciálně než lineárně. Zvažte například smartphone. Bylo to pouhých osm let poté, co byl iPhone spuštěn, že v roce 2015 se na celém světě používaly asi dvě miliardy chytrých telefonů. Během těchto několika let navíc tato technologie zaznamenala značné množství rozvoje a zlepšení.

Výsledkem je, že tato revoluce je charakterizována nejen svou rychlostí, ale také její mimořádnou návratností stupnice, což společnostem umožňuje generovat stejnou nebo větší hodnotu a zároveň způsobuje mnohem méně výdajů na zaměstnanost. Digitalizace a automatizace výroby jsou hnací síly této transformace. Zvažte skutečnost, že v kombinaci, tři nejúspěšnější společnosti v Detroitu v roce 1990 - když město stále prosperující průmyslové centrum - měly kombinovanou tržní hodnotu 36 miliard USD, vygenerovaly tržby 250 miliard USD a zaměstnávaly 1,2 milionu lidí. Zatímco tři největší firmy Silicon Valley generovaly kombinované tržby ve výši 247 miliard USD a tržní hodnota přes bilion dolarů v roce 2014, zaměstnávaly pouze 137 000 lidí. To představuje o něco více než desetina z celkové pracovní síly zaměstnané společností se sídlem v Detroitu v roce 1990.

A konečně, spojením rozmanité rozmanitosti oblastí a disciplín, má tato revoluce významný dopad na náš dnes náš svět. Například disciplíny, jako je 3D tisk, výpočetní design, materiálové inženýrství a syntetická biologie, se v současné době spojují způsobem, který může jednoho dne umožnit vytvoření zcela nových orgánů pro jednotlivce, kteří je zoufale potřebují.

Kvůli čtvrté průmyslové revoluci se otevřel úžasný počet nových fyzických možností.

Dobře, takže čtvrtá průmyslová revoluce je zjevně odlišná od předchozích tří revolucí. Přesněji však, jak je poháněn? Kromě toho existují určité pozoruhodný fyzický vývoj, jako jsou autonomní automobily, 3D tisk, sofistikovaná robotika a nové materiály, které se vyskytují v tandemu se zvýšenou digitální zpracovatelskou kapacitou, která je jádrem současné informační technologie a digitalizace. Automobil bez řidiče je jeden druh autonomního vozidla, ale existují i ​​jiné typy, jako jsou nákladní vozidla, lodě a dokonce i letadla. Tyto nové způsoby mobility jsou proveditelné pomocí technologických průlomů, jako je umělá inteligence a senzory, které jsou nezbytnými součástmi čtvrté průmyslové revoluce a pronikají do široké škály průmyslových odvětví a odvětví.

Například technologie Advanced Sensor Technology umožnila robotům navigovat mnohem efektivněji v reakci na jejich okolí, což jim umožnilo používání pro různé nové úkoly, jako je páření léku do válečných zón a pomáhá zemědělcům při určování potřeb jejich plodin pro vodu pro vodu pro voda nebo hnojivo. Druhým fyzickým trendem čtvrté průmyslové revoluce je 3D tisk, často známý jako technologie výroby aditivních výroby nebo aditivy. Pokročilé počítače, jako je digitální skicování a modelování, umožnily, aby byla tato nová technologie vyvinuta. 3D tisk se již využívá v oblastech stejně rozmanitých jako výroba zdraví a energie, což vytváří cokoli od malých lékařských implantátů po obrovské větrné turbíny, což je neuvěřitelné vzhledem k tomu, jak nová tato technologie je.

Pokroky v robotech, třetí trend, se šíří jako požár ve všech průmyslových odvětvích, od ošetřovatelství po přesné zemědělství. V posledních letech se roboti stali více přizpůsobitelným svému okolí, protože již nepotřebují nezávislý směr a místo toho mohou čerpat informace z cloudu. Jsou dokonce schopni spolupracovat s lidmi. Nakonec mají nové materiály dopad, protože jsou silnější, lehčí, recyklovatelnější a přizpůsobivější než materiály použité v předchozí generaci. Někteří lidé mají schopnost se uzdravit nebo čistit. Vezměte například grafen, nedávno objevený nanomateriál. Je 200krát silnější než ocel a milionkrát tenčí než jediné lidské vlasy, což z něj činí nejsilnější a nejtenčí materiál. Kromě toho je to velmi účinný vodič elektřiny i tepla.

Ne každý vývoj spojený se čtvrtou průmyslovou revolucí však má fyzickou povahu. Poté se dozvíte o několika, které jsou mnohem éteričtější povahy.

Současná průmyslová revoluce zahrnuje digitální i biologické tendence, které transformují svět.

Zatímco fyzické vynálezy jsou významnou součástí čtvrté průmyslové revoluce, existují také digitální průlomy, které jsou stejně důležité. Jeden z nich je zkrátka označován jako internet věcí nebo IoT. Internet of Things (IoT) je základní nápad, který spojuje fyzické a digitální aplikace. Odkazuje na síť, která existuje mezi fyzickými předměty - jako jsou mobilní telefony nebo domácí spotřebiče - a lidmi, kteří tato zařízení používají ke vzájemnému komunikaci. Pokrok technologie, jako jsou vysílače a senzory, způsobilo, že je proveditelné budování takové sítě. Mezi příklady patří pozemky odeslané poštou, které jsou často vybaveny senzorem, vysílačem nebo jinou technologií identifikace rádiové frekvence, což nám umožňuje sledovat jejich cestu, když jsou doručeny do našich domovů nebo jiných míst.

Uber a Airbnb jsou další dva případy služeb na vyžádání. Tyto společnosti spojují skutečné věci, jako jsou automobily a domy, s lidmi, kteří je potřebují pomocí digitálních platforem. Nakonec ve čtvrté průmyslové revoluci existuje celá řada biologických trendů a pokroků zaměřených na témata, jako je genetika, která se zkoumá. Zejména genetické inženýrství bude mít hluboký účinek na lidskou rasu. Ve srovnání s projektem Human Genome, který trval 10 let a náklady na miliardy dolarů, lze nyní genom číst v hodinách za méně než tisíc dolarů, což šetří čas a peníze. Tento pokrok připisujeme pokroku počítačového výkonu. Moderní genetici mohou zkoumat genetické varianty pomocí modelů, které jim umožňují hodnocení mnohem rychleji, než dokázali předtím, prostřednictvím přístupu pokusů a chyb.

Ve skutečnosti může být věda na pokraji rozvoje schopnosti poskytovat přesný lék. Výsledkem je, že vědci mohli provádět úkoly, jako je dekódování genetického složení nádoru a vývoj terapie rakoviny, která byla přizpůsobena konkrétnímu příkladu dotyčné rakoviny. A je to jen začátek toho, co by mohly dělat genetické inovace. Tato technologie nám také umožní vytvářet rostliny, zvířata a dokonce i kojence, které mají rysy, které chceme. Už není možné si představit takové technické aplikace jako věc sci -fi. I když takové intervence samozřejmě zvyšují etické a regulační obavy, technologie nezbytná k tomu, aby byla realita, byla buď vytvořena, nebo je v procesu rozvoje brzy.

Automatizace bude stimulovat ekonomiku tím, že eliminuje některé pracovní místa a zároveň generuje velké množství nových.

Výsledkem je, že čtvrtá průmyslová revoluce je bezpochyby silným motorem rozvoje a rozvoje. Jaký dopad to však bude mít na svět kolem nás? Existuje mnoho sektorů, které budou zvláště ovlivněny, z nichž první je ekonomika, která bude první z nich. Pro další specificitu bude mít tato průmyslová revoluce téměř jistě významný příznivý dopad na světovou ekonomiku, především prostřednictvím stimulace hospodářského růstu. Zatímco někteří pesimisté tvrdí, že jsme stále v krku recese způsobené finanční krizí v roce 2008, realitou je, že jsme uprostřed obrovského ekonomického rozmachu způsobeného čtvrtou průmyslovou revolucí. Tento technologický pokrok se navíc teprve začíná; Postupem času se přeměňuje na skutečný hospodářský rozvoj.

Například investice do obnovitelné energie, skladování energie a efektivnějších paliv jsou v důsledku zlepšené technologie a digitalizace dostupnější. Výsledkem bude významný nárůst ziskovosti investic, což sníží potřebu, aby podniky závisely na vládních dotacích. V důsledku toho se HDP zvýší, zatímco minimalizujeme rizika, která představuje změna klimatu. I když tomu tak je, je třeba poznamenat, že globální ekonomika může trpět v důsledku těchto nových technologií, které zpochybňují stávající sektor pracovních míst. Přesněji řečeno, čtvrtá revoluce může mít devastační účinek na trh práce, přičemž jednotlivci ztrácí práci v důsledku počítačových výrobních procesů.

Ve skutečnosti již vidíme, jak počítače přebírají různé úlohy, jako jsou telefonní operátoři a účetní. Očekává se, že více povolání, jako jsou povolání právních tajemníků, daňových přípravců a agenti nemovitostí, budou v blízké budoucnosti trpět stejným osudem. Za výskyt dopadu kapitalizace však bude odpovědná stejná průmyslová revoluce, která je zodpovědná za automatizaci ekonomiky. Jinými slovy, nárůst automatizace povede ke zvýšení blahobytu, což zvýší poptávku a povede k vytvoření nového zaměstnání a společností.

Jinými slovy, i když to kritici mohou vykreslit jako konflikt mezi lidmi a roboty, to není zcela přesné. Lidé jsou velmi adaptivní stvoření, kteří by neměli být tímto posunem znepokojeni. Místo toho bychom se měli soustředit na pomoc lidem, kterým hrozí, že ztratí práci, abychom jim pomohli přejít do jiného zaměstnání, a také se vzdělávat o nejlepších způsobech spolupráce se stroji.

Technologický pokrok má vliv také na veřejné instituce.

Nyní, když máte lepší pochopení čtvrté průmyslové revoluce, udělejme krok zpět a podívejme se na to z národní a globální perspektivy. S ohledem na skutečnost, že touto technologickou změnou jsou ovlivněny veřejné subjekty, zejména vlády, je důležité mít tak širokou perspektivu. Koneckonců, rozvíjející se technologie hrozí destabilizaci starých centralizovaných energetických systémů. Například soukromý sektor a jednotliví jednotlivci byli schopni vyjádřit své názory na digitální platformy s relativní lehkostí a viditelností veřejnosti a zároveň byli schopni spojit se a možná dokonce jednat v opozici vůči konvenčním vládním institucím. WikiLeaks je vynikající ilustrací. Tento velmi malý podnik byl schopen účinně konkurovat celému státu. Přesto je také možné, že vlády využívají nové technologie - například sledovací systémy - k vyvážení rostoucí síly občanů.

Ať už je konečný výsledek jakýkoli, je nevyhnutelné, že veřejné instituce budou ovlivněny novou technologií a budou nuceny přijít s inovativními metodami, jak se zapojit do jejich voličů. Proto musí vlády ve čtvrté průmyslové revoluci upravovat své zákony v reálném čase nepřetržitým změnám, ke kterým dochází v jejich prostředí nebo čelí následkům. Vlády by například mohly před průmyslovou revolucí přijmout zcela shora dolů k předpisům; Před průmyslovou revolucí by mohli věnovat svůj čas na vývoj, úpravu a prosazování nejrůznějších průmyslových zákonů. Přestože se technologie nyní vyvíjí úžasně, musí být zákony aktualizovány mnohem rychleji než v minulosti a cyklus rychlého zpravodajství znamená, že vůdci jsou pod neustálým tlakem, aby se rychle rozhodovali.

Vlády musí spolupracovat se svými lidmi a komerčními organizacemi zcela novými způsoby, aby reagovaly na nepřetržité existující změny. Příkladem takové investice je investice do elektronické správy, která využívá digitální technologie ke zvýšení zapojení veřejnosti a účinnosti vlády. Bez ohledu na formu, kterou tyto nové metody mají, vznik čtvrté průmyslové revoluce a technologie, kterou generuje, může znamenat pouze jednu věc: budoucnost se bude radikálně lišit od minulosti.

Kniha Čtvrtá průmyslová revoluce se blíží shrnutím.

Jednou z nejdůležitějších zpráv v této knize je, že lidská civilizace byla charakterizována sekvencí tří průmyslových revolucí a že nyní zažíváme čtvrtou. Odlišuje se od svých předchůdců tím, že pracuje rychlostí zlomu, ve velkém měřítku a má jedinečný účinek na všechno od průmyslu po náš každodenní život.

KOUPIT KNIHA - Čtvrtá průmyslová revoluce od Klause Schwab

Napsáno BrookPad Tým založený na čtvrté průmyslové revoluci Klaus Schwab

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.