The Urban Monk by Pedram Shojai

Urban Monk od Pedram Shojai

Východní moudrost a moderní hacky, aby zastavili čas a našli úspěch, štěstí a mír

Urban Monk od Pedram Shojai

KOUPIT KNIHA - Urban Monk od Pedram Shojai

Co přesně je předmětem knihy Urban Monk?

Je to terénní průvodce, jak vyjednat moderní život s více mnichovým myšlením a byl publikován v roce 2016. Je založen na východních duchovních tradicích, současných vědě a zkušenostech našich předků a předních stran a je to tak zaseknuté praktickými návrhy pro začlenění starých znalostí do našich současných životů. Je řešena široká škála osobních problémů, včetně stresu, špatných stravovacích návyků, nedostatku času, energie a pocitu účelu, mimo jiné.

Kdo to čte knihu Urban Monk?

  • Hackeři svého způsobu života
  • Ti, kteří jsou vystresovaní a mají špatnou energii
  • Ti, kteří se zajímají o východní duchovní tradice jakéhokoli druhu

Kdo je Pedram Shojai a jaké je jeho pozadí?

Doktor Oriental Medicine Pedram Shojai je bývalý taoistický mnich, který studoval Qigong a mnoho let praktikoval Kung Fu a Tai Chi. Je to také bývalý taoistický mnich. Je přednášejícím podcastu Urban Monk, tvůrcem Well.org a producentem Vitality, původů a prosperity dokumentárních filmů. Je také publikovaným autorem. Mezi jeho další díla patří umění zastavení času a vnitřní alchymie, které jsou k dispozici na Amazonu.

Co přesně je v tom pro mě? Naučte se, jak žít život mnicha - aniž byste se museli vzdát své pravidelné kariéry.

V poslední době mnozí z nás vyvinuli zájem o staré duchovní tradice východu, což vzbudilo naši zvědavost. Abychom však byli upřímní, musíme všichni dělat zaměstnání, účty, které musíme platit, a rodiny, abychom se postarali o to, musíme upřednostnit. Třída jógy jednou týdně je pro nás obtížná, natož měsíční ústup meditace; Jednoduše to není proveditelné. Nemáme absolutně žádný v úmyslu cestovat do Himalájí a zřídit klášter. Jak bez tohoto stupně závazku, jak můžeme doufat, že dosáhneme vnitřního klidu, kterého mniši, kteří žijí v horách, dosáhli? Být městským mnichem znamená integrovat starodávné znalosti s moderním městským-nebo příměstským-životem, které podle této definice žije drtivá většina z nás. A není nikdo lepší učit se od Pedram Shojai o tom, jak toho úspěšně dosáhnout.

Shojal je bývalý taoistický mnich, který nyní žije ve Spojených státech. V důsledku svých vlastních životních zkušeností a porozumění tradičním tradicím učinil ze svého životního poslání pomáhat ostatním v životě smysluplnějších životů. Shojai pomohl mnoha jednotlivcům prostřednictvím svého podcastu Urban Monk, jeho výuku a publikace, jako je umění zastavení času, mimo jiné média. Nechte tyto poznámky pomoci. Mezi témata, na nichž se tyto poznámky vztahují, patří důvod, proč je řezání dřeva a přivádění vody více než jen povinnosti domácnosti; Proč by meditace měla být viděna spíše jako operační systém než jako ikona; A proč byste měli studovat Kung Fu.

Naši předkové a předchůdci nás mohou naučit, jak žít více v harmonii s našimi potřebami.

Ačkoli se v posledních letech výrazně zlepšila technologická, lékařská a životní úroveň, my současní lidé nejsme přesně nejšťastnější nebo nejzdravější druh tohoto druhu. Chybí nám čas, energii, spánek a fyzickou aktivitu. Jsme depresivní, úzkosní a odcizeni od přírody a jsme plně plní nezdravé jídlo. Také nám chybí pocit směru v našich životech, který významně přispívá k našemu utrpení. Co přesně se děje? A co, pokud něco, můžeme s tím udělat? Jednoduché vysvětlení je, že naše současné životní návyky jsou nesynchronizovány s našimi požadavky. Abychom mohli tento problém efektivně řešit, budeme muset změnit náš způsob života. Nemusíme začít na začátku, což je požehnání. Existuje mnoho starých znalostí, z nichž můžeme mít prospěch. Drtivá většina z toho byla předána nám prostřednictvím východních duchovních tradic, ale část z toho pochází z ještě dřívějšího zdroje: naše předky a přední strany.

Nejdůležitější lekcí je, že naši předchůdci nás mohou naučit, jak žít způsobem, který je více v souladu s našimi přáními. Abyste se stali městským mnichem, nemusíte dodržovat žádnou konkrétní náboženskou nebo filozofickou filozofii. Máte svobodu studovat z jakéhokoli zdroje znalostí, které si vyberete. Naši předkové a přední strany jsou vynikajícími výchozími body, protože jejich životy byly v přirozeném souladu s lidskými požadavky. Kdybychom žili více jako oni, mohli bychom řešit mnoho našich současných otázek. Vezměte například spánek, což je jedna z našich nejzákladnějších potřeb. Když slunce sestoupilo, naši předkové a předci neměli nic kromě jemné záře ohně, měsíce a hvězdy, které jim pomohly vidět do noci. Následující temnota se však ukázala jako dar v přestrojení. Jejich těla byla připravena na spánek v důsledku sekvence fyziologických odpovědí vyvolaných podněty.

Na druhé straně jsme současní lidé nadále se vyhřívali v umělé brilanci žárovek a elektronických displejů daleko do hodin. To klame naše mozky do věření, že je to stále denní světlo, což má za následek výrobu hormonů, které nás udržely vzhůru, což ztěžuje usnutí a probuzení ráno. Co tedy můžeme udělat, abychom se připravili na spánek tradičnějším způsobem než naši předkové? Jednoduché: Vypněte všechny své elektronické pomůcky po 7:00 hodin. Ještě lépe, vypněte světla ve vašem domě a nechte prostor naplnit měkkou záři svíček. Je to ideální způsob, jak na konci dne ukončit. Slouží také k demonstraci obecnějšího bodu: být městským mnichem, nemusíte být členem kláštera. Můžete provést významné změny ve svém životě, aniž byste museli chodit do hor s pomocí jednoduchých, ale výkonných technik.

Musíme trávit více času fyzicky aktivním, komunikovat s ostatními lidmi a využívat nádherné prostředí.

Příprava na postel je jen začátek toho, co se můžeme poučit od našich předků a předních předchůdců. Pokud se podrobně podíváme na to, jak žili, naši paleolitičtí předkové a přehlídky nám mohou poskytnout kompletní mistrovskou třídu o tom, jak se vyhnout mnoha problémům, které dnes máme. Osamělost? Byli to členové těsně spletených rozšířených rodin a kmenových skupin. Je nedostatek fyzické aktivity? Strávili své dny lovem kořisti, shromažďováním ovoce, cestováním lesy, škálováním útesů, skákání po rouvách a prchli z predátorů. Také strávili své noci lovem kořisti a shromažďováním ovoce. Existuje odpojení s přírodou? Byli tím neustále obklopeni a aby mohli žít, museli být důvěrně obeznámeni s jejich okolím. Seznam pokračuje, ale dostanete podstatu toho, co říkám. Než přesuneme naši pozornost na východní duchovní aktivity, uvažujme o tom, co jiného můžeme udělat, abychom žili více, jak to dělali naši předky a přehlídky.

Nejdůležitější poselství je následující: Musíme trávit více času fyzicky aktivním, interakcí s ostatními lidmi a využíváním nádherného prostředí. Nenechte se zmást pojmy „městský“ nebo „mnich“. Nejsou synonymem. Osoba, která se identifikuje jako městský mnich, nemusí být městským úhledným, který tráví své dny izolovaně a uvažuje o smyslu života. Abyste dosáhli pocitu vnitřního míru, musíte nejprve řešit své potřeby, které pro mnoho z nás zahrnují zvýšení naší fyzické aktivity, socializace a trávení více času v přírodě.

Naši předkové a přední strany splňovali tyto požadavky samy o sobě, jen tím, že žili jejich životy lovců-sběračů. Na druhé straně ti z nás, kteří žijí v současném světě, musí vynaložit úsilí. Pokud jsme ponecháni na našich vlastních zařízeních, můžeme snadno trávit veškerý čas v umělém prostředí, sedět na židlích nebo gaučích a dívat se na televizory, notebooky nebo mobilní telefony místo toho, abychom se navzájem zapojili. Dobrou zprávou je, že neexistuje žádný nedostatek činností, které můžeme udělat, abychom se tam dostali a pohybovali se a zároveň se častěji spojili s lidmi. Dobrovolnictví s místní ochranou organizace, přihlášení do výcvikového kurzu pro přežití nebo účast na outdoorových aktivitách, jako je kempování, rybaření, birding, turistika, jízda na kole, horolezectví, kajaku atd.

Mnoho z těchto outdoorových aktivit může také sloužit jako příjemné druhy cvičení, jakož i vynikající příležitosti k setkání s novými lidmi nebo k posílení stávajících spojení, pokud se provede správně. Jednoduše se připojíte ke skupině outdoorových aktivit, vyzývejte své přátele nebo rodinu, aby vás doprovázeli na vaší další cestě, nebo zasáhnou diskuse s náhodnými lidmi, které vidíte na cestě, bude stačit.

Být městským mnichem je velkým úsilím, fyzicky i psychicky.

Je možné, že si myslíte: „Počkejte minutu.“ Je to určitě vynikající zdravotní rada jít venku a pohybovat se více, ale co to má společného s tím, že se stane mnichem? Zdá se, že obě události jsou zcela nespojené. „Je však možné, že se cítíte tímto způsobem, protože máte určité typické nedorozumění o tom, jaké to je být mnichem. Celý den prostě neseděli ve svých klášterech. Společnost. Bylo to venku, že trávili většinu času fyzicky tvrdými úkoly, jako je sbírání vody a řezání dřeva. „Po Zen, jděte si vodu a nakrájejte na dřevo.“ Jinými slovy, stát se mnichem znamená mnohem víc, než jen být „duchovním“ člověkem. Podobné prohlášení lze učinit o tom, že se staneme městským mnichem.

Nejdůležitější lekcí je, že stát se městským mnichem vyžaduje hodně úsilí, fyzicky i psychicky. Mnoho starověkých východních mnichů se kromě svých povinností zapojilo do tréninku bojových umění, jako jsou Tai Chi a Kung Fu. „Kung Fu“ je čínský termín, který se překládá jako „tvrdá práce“. Popis dobře vyhovuje účtu. Učení bojového umění může být tvrdý, bolestivý a časově náročný proces, který vyžaduje disciplínu, odhodlání a vytrvalost, aby se dosáhlo zvládnutí umění. Bez ohledu na to, kolik se jim pokusíte vyhnout, nikdy nebudete úspěšní. Musíte je přijmout jako šance, abyste se posunuli nad rámec svých fyzických a mentálních omezení. Takto postupujete ve tréninku bojových umění.

Je to také prostředek, kterým se vyvíjíte jako lidská bytost. Namáhavý proces učení Kung Fu je metaforou náročného procesu učení dobytí samotného života. Z tohoto důvodu mu mniši věnovali svůj život. Kung Fu jim dal metodu rozvoje mentality, kterou chtěli aplikovat na každou oblast svého života, a za to byli vděční. Chcete -li se stát městským mnichem, můžete sledovat jejich stopy studováním Kung Fu, Tai Chi nebo jakéhokoli jiného bojového umění. Cílem však není jen naučit se některé techniky sebeobrany. Je to naučit se, jak přistupovat ke všemu v životě, jako by to byl druh kung -fu, v nejvíce doslovanějším významu slova.

Můžete být horolezectví, vyhýbat se technologickým gadgetům v noci, nebo jen zatknout zuby, když se tlačíte, abyste dokončili tvrdou práci (jako je řezání dřeva nebo načtení vody), abyste se cítili dosaženi. Je to všechno o Kung Fu. Všechno se scvrkává, aby přijalo obtíže před vámi, vidí je jako šance na osobní rozvoj a věnuje se obtížnému úkolu jejich dobývání ....

Jíst pomalu a jemně vám může pomoci zhubnout a zlepšit vaši stravu.

V této fázi vaší snahy stát se městským mnichem jste se změnili z moderního gauči na lidskou bytost, která se zabývá smysluplnými činnostmi. Strávíte více času venku a provádíte více cvičení. Rozhodli jste se naučit Kung Fu nebo Tai Chi. Vytváření palivového dříví a získávání vody jsou dva z vašich každodenních prací. I když možná ne doslova, vyvíjíte tvrdší a více mnichovou mentalitu, která vítá obtíže a povinnosti domácnosti. Chcete -li udržet krok s celou touto činností, budete pravděpodobně muset jíst stravu, která je výživnější než strava průměrného současného člověka. Navzdory skutečnosti, že s potravinami, které konzumujeme, existuje mnoho obtíží, většina z nich se snižuje na dvě problémy: nedostatek nutriční kvality a nadbytek kalorií. Jinými slovy, konzumujeme nadměrné množství jídla, které má nedostatek živin. Jaké kroky můžeme podniknout k řešení těchto problémů?

Nejdůležitější zpráva je následující: Jíst pomalu a jemně vám může pomoci zhubnout a zlepšit vaši stravu. Mnoho z nás má nepříjemný sklon jíst naše jídla spěchaným způsobem. Příliš často žvýkáme příliš rychle a příliš jen zřídka žvýkáme dostatečně. Pak rychle spolkneme a jdeme k dalšímu ústa a pokračujeme v procesu, dokud naše jídlo nezmizí, než naše těla a mozky dokonce neměly šanci to poznat jako konzumované. Důvodem je to, že pokud si nebudeme mít čas na to, abychom si užili jídlo, žvýkali to dobře a dovolili jsme se usadit v našich žaludcích, nebudeme to schopni správně ocenit, strávit a rozpoznat, kdy jsme naprosto spokojený s tím. V důsledku toho konzumujeme příliš mnoho jídla a nedokážeme z něj získat všechny živiny.

Pomalu pomalu, abyste tomu zabránili. Žvýkejte jídlo nejméně 10krát s každým ústem - možná dokonce 20 nebo 30krát. Užijte si potěšení z příchutí a textur. Konzumujte pomalu, zastavujte se, abyste chytili dech, a pak opakujte proces, dokud nebudete napůl plný. Poté si udělejte pět až desetiminutovou přestávku, abyste vás dohnali žaludek. V tu chvíli můžete být plně spokojeni a budete schopni své večeři nazvat úspěchem. Přejídání se vyhnulo! To pomůže s otázkou nabídky a poptávky. Pokud máte obavy z nutriční hodnoty jídla, vezměte si další list z knihy východních duchovních tradic a věřte v sílu měkkých potravin na bázi tekutin. Od starověku mnoho mnichů spotřebovalo velké množství polévky, dušené a congee (typ kaše vyrobené z rýže). Tato výživná jídla jsou plná živin, které jsou snadno stráveny a zcela extrahovány, protože jsou tvořeny výživnými vegetariány, které jsou při nízkém žáru pomalu vařeny.

Nejde jen o získání více energie; Je to také o tom, že tato energie umožňuje snadněji protékat tělem a myslí.

V důsledku dodržování doporučení, o nichž jsme dosud diskutovali, budete lépe schopni splnit vaše požadavky, pokud jde o spánek, fyzickou aktivitu, stravu, sociální interakci a čas strávený v přírodě. To je samo o sobě vynikající zpráva, ale je tu další výhoda, která s tím přichází: budete mít více energie, což je něco, co mnozí z nás chybí. Lepší spánek, zvýšená fyzická aktivita a zdravější strava vám mohou pomoci cítit se více pod napětím, takže by nemělo být žádným překvapením. Na druhé straně trávení času v přírodě je energetickým posilovačem, který je v těchto dnech často zanedbáván: cvičení. Přítomnost stromů, květin a dalších živých věcí může být velmi energizující, i když jen sedíte nehybně nebo se procházíte na čerstvém vzduchu. Zlepšení našich sociálních vztahů může být také osvěžující, ale abychom pochopili, proč tomu tak je, musíme nejprve prozkoumat povahu energie.

Nejdůležitější zpráva je následující: nejde jen o získání více energie; Je to také o tom, že tato energie umožňuje snadněji protékat tělem a myslí. Energie se neobjevuje z ničeho. Budete muset přijít na to, jak jej vygenerovat zevnitř nebo jej získat zvenčí, a pak budete muset přijít na to, jak ji neustále doplňovat, když se pohybujete skrz něj. Spánek, cvičení, stravování a trávení času v přírodě jsou příklady toho, jak to udělat. Chcete -li zajistit, že máte k dispozici dostatečnou energii, musíte zajistit, abyste splnili všechny čtyři tyto požadavky. Nedostatek energie může být způsoben nedostatkem spánku, cvičení, správnou stravou nebo časem stráveným ve velké venku.

I když však máte hojnost energie k upravení, bude pro vás málo užitečné, pokud bude uvnitř vás uvězněna. Energie musí být povolena volně proudit, aby mohla vykonávat svou práci - a čím volně může proudit, čím více se budete cítit. Když vaše tělo zůstává sedavé po delší dobu, může se fyzicky vyčerpat, což je další důvod, proč je pravidelné cvičení tak nezbytné. Schopnost jasně myslet může být narušena, pokud jste vystresovaní, cítit se ve svém životě uvězněni nebo trpí emocionálními traumaty, která ještě nebyla uzdravena. Tato zranění jsou často důsledkem toho, že ostatní lidé, kteří nám způsobují škodu, nám různými způsoby, a v tomto okamžiku naše sociální vztahy vstupují do energetické rovnice. Dalších několik odstavců bude diskutovat o některých technikách pro odblokování energie, snížení napětí a uzdravení z traumat minulosti.

Můžete zvýšit svůj tok energie zapojením do cvičení Qigong, meditací a snižováním času stráveného sezením.

Jakákoli forma cvičení, pokud to nezpůsobí vyčerpání, vám může pomoci vygenerovat více energie a zlepšit vaši krev lépe: chůze, běh, plavání, tanec, zvedání hmotností, push-up-cokoli, co zahrnuje pohyb Pomůže vám vygenerovat více energie a zlepšit vaši krev. Do této kategorie by měly být zahrnuty všechny outdoorové aktivity, o kterých jsme diskutovali dříve, stejně jako Kung Fu, Tai Chi a další bojová umění. Nezapomeňte na úkoly, jako je řezání dřeva a sběr vody; To může být skvělý způsob, jak se pohybovat tělo a čerpání krve! I s ohledem na to vše, pokud chcete ještě více zvýšit svůj tok energie, můžete udělat další tři věci, které můžete udělat na další úroveň: qigong, meditace a vystoupení z zadku. Nejdůležitější lekcí je, že můžete zvýšit svůj tok energie praktikováním Qigongu, meditací a trávením méně času sezením, než byste normálně.

Qigong je čínský termín, který se doslova překládá jako „energetická práce“. Jak název napovídá, jedná se o starověký typ cvičení, který je vše o nasměrování vaší energie („qi“) a jeho uvedení k použití („gong“) k plnění úkolů. Cvičení se skládá z kombinace pohybu, meditace, držení těla a technik hlubokého dýchání. Podle druhu praxe Qigongu, kterou děláte, si to považujte za způsob, jak se otřesení nebo jemně pohybovat blokované energií z vašeho těla. Chcete -li vidět, jak to funguje, stačí hledat některá instruktážní videa na internetu a sledovat. Mělo by se to praktikovat po dobu pěti až deseti minut ráno, večer, během pracovních přestávek nebo kdykoli se cítíte stresovaní nebo ohromeni. Podle autorovy vlastní zkušenosti může tento hack vést k významnému zlepšení toku energie lidí.

I když se však pravidelně zapojujete do Qigongu nebo nějakého jiného cvičení, zabere vás to tak daleko, pouze pokud trávíte většinu času sezením. Pokud máte práci na stole, zkuste investovat do stálé pracovní stanice, která nutí vaše tělo, aby tvrději pracoval na udržení jeho rovnováhy. Kromě toho, když jste tam, můžete pracovat na svých postojích Kung FU, abyste mohli nohy dobře cvičit! Jen buďte opatrní, abyste se příliš nezabývali svým fyzickým vzhledem. Nezapomeňte, že stres a nevyřešené emocionální úzkost mohou způsobit, že se vaše energie zablokuje na mentální úrovni i na fyzické. Cvičení, která zahrnují dýchací meditaci, mohou poskytnout určitou úlevu od stresu. Pokud jde o řešení emocionálního nepohodlí, existují dvě meditační techniky, které mohou pomoci. V další části projdeme každou z těchto činností podrobněji.

Ukázalo se, že meditace je terapeutická.

Začněme meditací relierující stres, abychom začali. Udělejte si pohodlí v pozici v sezení, nastavte časovač po dobu pěti až deseti minut a soustředíte se pouze na váš dýchací vzor. Jemné inhalace a výdery by měly být prováděny nosem, dolů do spodního břicha. Poté položte levou ruku na levé koleno a pravou ruku na nos a dokončete pohyb. Vdechněte se a vydechněte střídavě z obou stran nosu, pomocí palce a ukazováčku zakryjte jednu nosní dírku najednou, pak druhou. Jemně vydechněte levým nosem a vstupujte přes pravou nosní dírku. Potom pomalu vydechněte z pravého nosu a do levé nosní dírky. Pokračujte to znovu a znovu. Máte pocit, že se vaše napětí roztaví? To je fantastické-ale je to jen jedna z ohromujících meditačních schopností. Může také pomoci při uzdravení emocionálních ran a při otevírání ostatním.

Nejdůležitější zpráva je následující: meditace se ukázala jako terapeutická. Začněte několika minutami dýchací meditace, než se přesunete na další praxi. Pokračujte soustředěním na své srdce a umístěte ruce do modlitebního držení před ním, abyste dokončili proces. Zhluboka se nadechněte do svého srdce a všimněte si, jak se začíná zahřívat. Soustřeďte se na transformaci této emoce do pocitu bezpodmínečné lásky pro každé živé stvoření na tváři planety. Každá vdechnutí by měla být naplněna touto láskou a každé výdech by mělo být naplněno tím, že bude zasíláno ve všech směrech.

Rozšiřte svou lásku ke všem - přátelům, milovaným, protivníkům, cizincům a těm, kterým musíte odpustit - tím, že se hluboce nadechnete. Pokračujte v šíření své lásky, dokud nepokryje celou planetu. Umožněte mu zahrnout sluneční soustavu, galaxii a celý vesmír. Strávte pár minut sezením s touto pocitem ve svém srdci a uzavírá meditaci. Mělo by to být s vámi drženo po zbytek dne. Nechte to změkčit vaše chování a pomoci vám cítit se více spojené s jednotlivci, se kterými jste přišli do styku.

Toto je označováno jako meditace zaměřená na srdce a slouží jako zahřívací cvičení pro poslední meditaci, na kterou se podíváme, což je o uzdravení traumatických událostí ve vaší minulosti. Nejprve projděte všechny procesy, které jsme právě prošli znovu a znovu. Poté, co jste zažili tuto ohromnou, bezpodmínečnou lásku ve svém srdci, obráťte svou pozornost na zdroj emocionálního poškození a nasměrujte pocit lásky k ní. Sledujte na to, zatímco se v současné době uzdraví. Pak obrázek cestuje zpět v čase a také o opravě situace. Vraťte se zpět do situace, kdy jste byli zraněni; Zmrazte to a nechte své pocity lásky zahrnout všechny zúčastněné. Pak rozmnožte scénář a nechte ho hrát tak, jak chcete. Zasuďte svou upřímnou náklonnost k tomuto obrázku a nechte jej otisknout do svého podvědomí. Nyní jste připraveni jít k dalšímu kroku.

Přemýšlejte o meditaci jako o mentálním operačním systému, spíše než jako o symbolu nebo symbolice.

Vzhledem k tomu, že meditace se v posledních letech stala něčím jako bzučení, může být představa, že může mít terapeutické výhody, jako zastaralé informace. Ale počkejte na minutu - i když jste dříve seznámeni s výhodami meditace, můžete z tohoto článku něco nového. Vzhledem k tomu, že myšlenky a praktiky získávají popularitu, jsou často zjednodušeny a nesprávně vykládány širokou veřejností. Bohužel to byla situace s ohledem na starodávné dovednosti mediace. Z tohoto důvodu se k tomu nyní mnoho lidí blíží z nesprávné perspektivy, dokonce i ti z nás, kteří to již praktikují. Naštěstí nám současná metafora může pomoci dostat se zpět na správnou trať. Nejdůležitější poselství je následující: Přemýšlejte o meditaci jako o mentálním operačním systému, spíše než jako o symbolu nebo symbolice.

Meditace je často považována za něco, co děláme v reakci na stres mnoha lidí. Je to podobné symbolu „nápovědy“, který se zobrazí na ploše počítače. Až bude váš systém ohromen, měli byste na něj kliknout. Pak se jen posadíte a nechte se všechno postarat o sebe. Až bude hotovo, stačí kliknout a vrátit se do své běžné rutiny. Jak jsme viděli, meditace může být opravdu účinným nástrojem pro uklidnění sebe, když jste již stresovaní nebo úzkostí. Ale podle mého názoru je to mnohem víc. Pro jednu věc je to preventivní opatření proti tomu, aby byl na prvním místě příliš zdůrazněn. Nejúčinnějším způsobem, jak využít úplný potenciál meditace, je považovat jej spíše za „mentální operační systém“ než za symbol. Myslím, že by to mělo být zahrnuto do celého vašeho mentálního rámce - něco, co neustále hučí v pozadí - ovlivnit to, jak si myslíte a přemýšlíte o věcech.

Ale pokud je meditace jakýmsi operačním systémem, jak se dá probíhat „instalací“? Tady je tedy jednoduchá, ale efektivní technika: po celý den si chvíli přemýšlejte o tom, co děláte a proč to děláte. Prozkoumejte svůj fyzický a duševní stav a zjistěte, jaké druhy myšlenek a emocí zažíváte. Místo toho než bojovat nebo odstrčit nepříjemné myšlenky, uznat je a uznat jejich přítomnost. Jednoduše věnovat pozornost jim, dýchám do nich a umožnění jim, aby se přirozeně rozpustili. Poté můžete jít o své podnikání. Pokud tuto metodu nadále používáte pravidelně, nakonec se pro vás stane druhou povahou. V tu chvíli budete mít úspěšně integrovanou meditaci do vašeho mentálního operačního systému, což vám umožní efektivněji fungovat. Po přečtení následujícího dopisu budete na cestě k vnitřnímu míru, jak uvidíme.

Zdroj klidu je uvnitř.

Zvažte následující scénář: Jste v obchodě s potravinami a stojíte ve frontě u pokladny. S pokladnou je něco v pořádku a způsobuje to v celém procesu. Čekal jsi pět minut a stále čekáte. Jaké jsou vaše myšlenky na to? Pokud jste jako většina jednotlivců, pravděpodobně zažijete stres. Ale místo toho, abyste si brousili zuby, co když jste se přihlásili sami se sebou a použili jste těch pět minut prostojů k provedení krátké meditační praxe? V případě, že jste předtím učinili meditaci součástí vašeho mentálního operačního systému, budete Buďte připraveni přesně toho dosáhnout-opírat vaše napětí v pupenu, potěšení během několika minut míru a podpořit výsledek mnichového myšlení v důsledku toho. Existují obrovské rozdíly v tom, jak tito dva jednotlivci reagují a zažívají scénář. Na druhé straně lekce příběhu jde daleko za samotným čítačem pokladny.

Nejdůležitější lekcí je, že klid se nachází uvnitř. Samozřejmě stát ve frontě je jen začátek zážitku. V moderním životě existuje mnoho věcí, které nám mohou způsobit stres. Mnoho z nás by se umístilo na naší práci jako nejdůležitější věc v našich životech. Nejedná se pouze o množství požadavků, které na nás kladou. Je skutečností, že jsou nezbytné pro naše přežití. Proto se v některých případech může zdát, že problém na pracovišti je otázkou života a smrti. Ztratili jste zákazníka. Po krátké době vás znepokojuje ztrátu práce, svého příjmu a schopnosti platit své životní náklady. Vzhledem k bezprostřední hrozbě pro váš život jde vaše tělo do režimu boje nebo letu, což způsobuje uvolnění stresových hormonů do vašeho oběhu.

Mezitím vaše mysl stále opakuje události dne a je posedlá vším, co se pokazilo. Je to v důsledku toho, že nejen ztratíte zákazníka jednou ve skutečnosti, ale také ho ztratíte znovu a znovu ve svých myšlenkách a spustíte všechny obavy, které máte o své práci ještě jednou. Ale vezměte na vědomí, co se tady děje. Není to ani tak vyhlídka na ztrátu zákazníka, protože je to myšlenka ztráty klienta. Je to řada nápadů, které zažíváte v důsledku tohoto výskytu. A všechny tyto nápady jsou soustředěny buď na vzpomínanou minulost (ztráta zákazníka) nebo na očekávanou budoucnost (nalezení nového klienta) (ztráta práce). Z tohoto důvodu je meditace tak prospěšná. Pomáhá vám při získávání vaší pozornosti a návratu do současnosti. A to brání vašim myšlenkám, aby se v hlavě vymkla kontrolu.

Na konci dne musí všechny ty emocionálně bouřlivé víření vzniknout uvnitř vás - stejně jako vnitřní klid, který chcete, musí ve vás také pocházet.

Meditace vám může pomoci zpomalit čas a vaši pozici ve vesmíru.

Došli jsme k závěru naší cesty těmito poznámkami, ale vaše dobrodružství stát se městským mnichem se teprve začíná. V této době proudí vaše energie, vaše napětí se snížilo, váš meditační operační systém je v provozu a vaše kungová fu mentalita byla pevně zakořeněna ve vašem vědomí. Nyní jste připraveni se vypořádat se dvěma dalšími problémy, které mnohé z nás trápí v současné době: nedostatek času a nedostatek pocitu směru nebo účelu. V této poslední části se podíváme na dvě konečná mediační cvičení, která vám mohou pomoci při řešení těchto problémů. Nejdůležitější zpráva je následující: Meditace vám může pomoci zpomalit čas a vaši pozici ve vesmíru.

Obvykle připisujeme náš nedostatek volného času příliš zaneprázdnění. Nyní je pravda, že jsme přetížení, a to je problém sám o sobě. Trávíme však spoustu času, a to nejen na triviálních věcech, jako je sledování televize, ale také zanedbáváním, abychom věnovali pozornost událostem, které se konají kolem nás. V důsledku toho nás čas prochází tím, že tam nikdy nebyl.

Musíme zpomalit čas, abychom to mohli více ocenit. Skutečnost, že meditace se primárně zabývá věnováním pozornosti současnému okamžiku, z ní činí ideální nástroj pro práci. Toto cvičení můžete vyzkoušet, pokud opravdu chcete být svědky jeho časově slabých schopností v akci: posaďte se u řeky, soustředíte svou pozornost na zvuk vody a nechte ho umýt své starosti. Vezměte na vědomí, jak se neustále mění a vždy konzistentní - přesně jako čas. Z tohoto důvodu se říká, že „čas je jako řeka“. Nechte nejméně 20 nebo 30 minut, aby se informace ponořily. Nic zdůrazňuje, jak cenný je váš čas víc než vědět, že smrt je nevyhnutelnou skutečností života. Nakonec to je to, o čem je tato poslední meditace. V hinduistické víře Shaivite slouží jako silná připomínka, že naše životy jsou krátkými příspěvky do kruhu života, který je nesmírně větší než my.

Připraven? Připravte se na následující: Předstírejte, že jste na chvíli mrtví. Nyní si představte, jak se vaše tělo rozkládá v živých detailech, doplněné červy a dalšími parazity. Sledujte na to, když se rozkládá do půdy. Nyní se můžete sednout a sledovat, jak květiny vycházejí z nečistot, ke které jste se vrátili, a také z motýlů, kteří se kolem nich chvějí ve vzduchu, který je obklopuje. Život pokračuje bez vás a vy se stanete jen na krátkou dobu, dokud to všechno nekončí. Snažte se o využití situace co nejlépe.

Poslední kapitola knihy The Urban Monk.

Jednou z nejdůležitějších zpráv v těchto poznámkách je, že kombinací několika současných hacků a návrhů s řadou metod a cvičení zděděných od našich předků a starých východních duchovních tradic můžete v těchto dnech zvládnout mnoho osobních otázek, které lidé trápí lidi . Ukázalo se, že vypnutí technologických světelných zdrojů a zapojení do vnějších činností, ať už samostatně nebo s ostatními, vám může pomoci lépe spát, více cvičit, více se stýkat a trávit více času v přírodě. Pěstování energie prostřednictvím Kung Fu, Qigong a meditace vám může pomoci cítit se více pod napětím, zkrátit stres, zpomalit čas a vytvářet smysl pro účel. Jíst jídla pomaleji a zahrnutí polévek, dušených mas v rotaci jídla vám může pomoci zhubnout a zlepšit vaši stravu. Kus praktické rady: Nesnažte se spolknout víc, než můžete žvýkat. Mějte na paměti, že když začnete svou cestu k tomu, abyste se stali městským mnichem, neměli byste se snažit zvládnout všechno najednou. Vyberte si jeden hack a udělejte z něj spíše „100denní gong“ než na mnoho hacků. To znamená pokusit se jej dokončit celkem 100 dní, než přejdeme k další výzvě. Důvodem je proto, že vytvoření nového chování jako zvyku trvá asi 100 dní - a to je přesně to, co s těmito technikami musíte udělat, abyste uspěli. Chcete-li získat dlouhodobé výhody těchto postupů, můžete je nejen vyzkoušet jednou nebo dvakrát; Spíše je musíte začlenit do své každodenní rutiny.

KOUPIT KNIHA - Urban Monk od Pedram Shojai

Napsáno BrookPad Tým založený na městském mnichu od Pedram Shojai

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.