The XX Brain by Lisa Mosconi, PhD

The XX Brain by Lisa Mosconi, PhD

The Groundbreaking Science Empowering Women to Maximize Cognitive Health and Prevent Alzheimer's Disease

The XX Brain by Lisa Mosconi, PhD

Buy book - The XX Brain by Lisa Mosconi, PhD

What is the subject of the book The XX Brain?

This practical guide to enhancing women's brain health and avoiding Alzheimer's disease is based on the findings of the XX Brain (2020). Women are suffering from an Alzheimer's pandemic, but the medical profession isn't doing anything about it so far, according to a new report. Take control of your health by demanding the medical care you deserve, and take real measures to assist avoid the development of Alzheimer's disease, according to the XX Brain.

Who is it that reads the book The XX Brain?

  • Women who want to take preventative measures to safeguard their brains against illness
  • Women who are prone to forgetting things and would benefit from more mental clarity
  • Health care providers who wish to enhance their approach to women's healthcare should read this book.

Who is Lisa Mosconi, Ph.D., and what does she do?

Dr. Lisa Mosconi, PhD, is the head of the Women's Brain Initiative at Weill Cornell Medical College and the associate director of the Alzheimer's Prevention Clinic. She received her doctorate from the University of Pennsylvania. Her earlier book, Brain Food, explored the relationship between what we eat and how our brains function.

Co přesně je v tom pro mě? Take control of your health by making lifestyle changes.

Did you know that in the United Kingdom and Australia, Alzheimer's disease claims the lives of more women than breast cancer? Or that a 45-year-old woman has a one-in-five risk of getting Alzheimer's disease before she dies, compared to a man's one-in-ten likelihood of developing the disease? If any of these facts are unfamiliar to you, you are not on your own. A female Alzheimer's pandemic is sweeping the country, and the situation is deteriorating rapidly. Unfortunately, the issue has gotten minimal coverage in the media and has garnered only a limited amount of attention from the medical establishment so far. What is the root cause of this epidemic? And, maybe more significantly, what can be done to prevent it? These notes shed light on these issues and provide an inspirational and practical toolbox for ensuring that your brain health flourishes at any age - no matter what your age is.

Among the topics covered in these notes are why moderate exercise is more helpful than pounding the pavement until you pass out, how learning to play an instrument may benefit your brain, and why women are frequently misdiagnosed when they have a heart attack.

Women's health is in a state of crisis as a result of inequalities in the medical profession.

Consider the scenario in which a meteor is racing toward the Earth. Thirty million people living in the impact zone are on the verge of extinction. Space research would be expected to ramp up, frantic headlines would appear in all of the media, and a coordinated effort to do everything necessary to avert the impending catastrophe would be expected to take place. Consider the fact that a comparable number of women will die from Alzheimer's disease over the next 30 years, and yet no one is doing anything to prevent this from happening: no one. What is the reason behind this? As it happens, there is a very particular kind of prejudice at work here, and the implications are very serious. The most important message is that women's health is in a crisis as a result of inequalities in the medical profession.

Historicky muži převládali v oblasti medicíny. Mužští lékaři hledali radu mužských vědců, kteří provedli studie o nepřiměřeně velkém počtu mužských pacientů. Lékařská profese se vyvinula, aby viděla lidské tělo jako de facto mužský. Protože těla žen a mužů mají odlišné složení, je to problém. Když má například žena infarkt, nemá všechny stejné příznaky jako muž. Ženy mají větší pravděpodobnost než muži, aby měli příznaky podobné chřipce, jako je pocení a nevolnost místo nepohodlí na hrudi. A to znamená, že mají sedminásobnou zvýšenou šanci na to, aby byli nesprávné diagnostikováni a posláni domů, zatímco trpí infarktem. Ženy mají také jiný způsob metabolizace léků než muži. Jak byste očekávali, vědci zjistili, že ženy jsou ohroženy poškozením doporučené denní dávky spacího léku Ambien. Toto bylo objeveno po testování dávky na muže.

Zdravotnictví žen se dlouhodobě oslovovalo lékařským zařízením pomocí tzv. „Bikini medicíny“, což je založeno na myšlence, že ženy jsou odlišné z hlediska jejich reprodukčních orgánů, ale jinak biologicky podobné mužům. To však chybí kritický bod diferenciace: mozek. Pokud jde o depresi a úzkost, ženy jsou dvakrát pravděpodobnější než muži, kteří trpí těmito podmínkami. Mají čtyřnásobek počtu migrén a je třikrát vyšší pravděpodobnost, že se vyvinou autoimunitní onemocnění, jako je roztroušená skleróza než běžná populace. Skutečnost, že dva z každých tří pacientů s Alzheimerovou chorobou jsou samice, je nejvíce o statistice. Nemoc je tak běžná, že žena starší 45 let má jedno z pěti rizika, že ji během svého života získá. Chlap stejného věku má jednu v deseti šanci na vítězství v loterii.

Péče o zdraví žen znamená mnohem víc než jen na sobě bikiny. Je to víc než jen zdravotní problém; Je to také otázka rovnosti. Zdraví žen by se mělo zacházet jako s nejvyšší prioritou, stejně jako s meteorickým závodem směrem k Zemi by se mělo zacházet, jako by to byla život ohrožující nouze.

Hormonální změny, jako je menopauza, mají významný dopad na zdraví mozku.

Skutečnost, že hormony ovlivňují váš mozek, nepřijde jako překvapení, pokud jste se někdy vypořádali s vzestupy a pády premenstruačního syndromu, často známého jako PMS. Možná budete šokováni, když se dozvíte, kolik peněz je zapojeno. Estrogen je hormon, který má největší účinky. Estrogen, často známý jako „hlavní regulátor“, má dopad na téměř každou základní funkci mozku. Kromě toho pomáhá při generování energie, udržování zdraví buněk a aktivaci mozkových oblastí, které jsou důležité pro paměť a pozornost. Pomáhá také bránit váš mozek posílením vašeho imunitního systému a pomáhá udržovat vaši náladu stabilní tím, že pomáhá mozku při výrobě endorfinů (šťastné hormony). Proto je pro ženy tak srdcervoucí, když dosáhnou menopauzy a jejich hladiny estrogenu klesnou na nebezpečně nízkou úroveň. Nejdůležitější lekcí, kterou je třeba vzít z toho, je: hormonální změny, jako je menopauza, mají významný dopad na zdraví mozku.

Žena dosáhne menopauzy, když měla svůj poslední menstruační cyklus a již není úrodná - obvykle ve čtyřicátých nebo padesátých letech, ale žena, která ji nechala odstranit dělohu, může dosáhnout této fáze dříve. Kromě obvyklých příznaků menopauzy, jako jsou návaly horka, má snížení estrogenu významný vliv na mozek. Mnoho žen uvádí, že jsou ovlivněny smutkem a úzkostí. Někteří lidé si mohou poprvé během léčby poprvé vyvinout bipolární nebo schizofrenické symptomy. Kromě toho jsou ženy, které procházejí menopauzou, zranitelnější vůči srdečním onemocněním, obezitě a diabetes 2. typu.

Studie mozku žen před a po menopauze ukázaly, že aktivita se snižuje, když klesají hladiny estrogenu. Současně se zvyšuje množství amyloidních plaků v mozku, což je zásadní indikací Alzheimerovy choroby. Kromě toho se paměťové oblasti v mozku výrazně zmenšily. Ukazuje se, že u 80 procent žen menopauza zvyšuje šanci na rozvoj demence. Zdá se, že Alzheimerova choroba se náhle projevuje, ačkoli se nemoc vyvíjí po celá desetiletí. Zatímco nejzřetelnější příznaky a symptomy se nemusí objevit až později v životě, nadace je postavena, zatímco jsme mladí. Menopauza označuje začátek konce pro mnoho žen. Co to všechno znamená? Je možné, že máte na zádech hormonální cíl, který musíte prostě přijmout? Ne, nemyslím si to. Musíte si být vědomi důsledků těchto hormonálních změn a také o tom, jak se s nimi vyrovnat.

Důsledky menopauzy mohou být kontrolovány vhodnými preventivními opatřeními, což zajišťuje, že váš mozek zůstane zdravý během menopauzy i mimo něj.

Alzheimerova choroba není normální součástí stárnutí, ani není nutně zděděna; Ve většině případů se tomu lze vyhnout.

Zvažte všechny pohádky, které jste slyšeli jako dítě, a také všechny fantazie a mýty, které jste bez pochyb přijali. Navzdory skutečnosti, že jste dospělý, mnoho příběhů zůstane s vámi. Mýty jsou takové; Jsou všude kolem nás. A je jich mnoho v oblasti zdraví žen. Na rozdíl od okouzlujícího příběhu jsou však tyto mylné představy škodlivé, protože ovlivňují způsob, jakým přemýšlíme a řeší problémy se zdravotní péčí a léčbou žen. Jedním z nejčastějších nedorozumění týkajících se Alzheimerovy choroby je to, že ženy jsou častěji než muži, aby získaly nemoc, protože mají specifickou alzheimerovu genovou mutaci. Tato myšlenka vyvolává dojem, že Alzheimerova choroba je přirozeným nebo předem stanoveným výskytem a že není nic, co byste mohli udělat, abyste se jí vyhnuli. To je nesprávné.

Nejdůležitější lekcí, kterou z toho odebírá, je to, že Alzheimerova choroba není ani normální součástí stárnutí nebo nutně zděděné - téměř vždy se vyhýbá. Pravda je obtížné pochopit. Některé geny zvyšují vaše šance na rozvoj stavu: Alzheimerova choroba je vyvolána vzácnou genetickou mutací v 1 až 2 procentech případů a jiné geny vás mohou učinit zranitelnějším vůči nemoci. Etnicita je rizikovým faktorem pro srdeční choroby. Pokud jste afroamerická žena, podle nedávného výzkumu je vaše šance na rozvoj Alzheimerovy choroby nebo mít mrtvici dvakrát vyšší než u bílé ženy. Pokud jste hispánští, máte jednu a půlkrát větší šanci na rozvoj Alzheimerovy choroby. Genetická predispozice však neznamená, že nemoc je předem stanoveným výsledkem. Podle studií může zlepšení zdraví a lepší výběr životního stylu zabránit alespoň jedné třetině všech případů Alzheimerovy choroby.

Druhou mylnou představou, kterou je třeba rozptýlit, je myšlenka, že u žen je pravděpodobnější než u mužů Alzheimerova choroba v důsledku delšího života. Podle této mylné představy je to nemoc, která postihuje starší lidi. Vzhledem k tomu, že ženy žijí déle než muži, je logické, že také získají Alzheimerovu chorobu vyšší rychlostí. Na povrchu se to zdá být rozumné, ale při hlubším zkoumání to fakta nepodporují. Pro začátečníky, ženy Ano nežijí mnohem déle než muži-v průměru žijí jen o tři až pět let déle. Kromě toho jsou ženy častěji než muži u Alzheimerovy choroby v raném věku. Ženy navíc nejsou zranitelnější vůči jiným onemocněním souvisejícím s věkem, jako je Parkinsonova choroba nebo mrtvice, než muži. Za tuto katastrofickou pandemii proto musí nést odpovědnost někdo jiný. Zdá se logické předpokládat, že.

Je čas odmítnout pohádky, které by nás vedly k názoru, že Alzheimerova choroba je přirozená nebo předem určená nemoc, a místo toho ji řešit jako katastrofu, kterou je - krizi, které lze a je třeba se jí vyhnout, pokud budeme jednat rychle.

Podívejte se na své celkové zdraví a zjistěte, zda jste ohroženi Alzheimerovou chorobou.

Pokud hrajete poker a dostanete ruku, která má jen krále a esa, můžete věřit, že jste na vítěznou ruku. Ti, kteří dostali jistou ruku a přesto prohráli, pochopí, že nic není jisté, dokud nebudou karty rozdány a rozdány správně. Totéž lze říci o rizikových faktorech Alzheimerovy choroby.Můžete mít řadu rizikových faktorů pro rozvoj nemoci,ale žádný z nich nezaručuje, že nakonec onemocníte. Jsou to jen červené signály to je třeba dodržovat a řešit. Precision medicine, která je stále populárnější, umožňuje, aby terapie byly přizpůsobeny vašim konkrétním požadavkům-to znamená, že bez ohledu na to, jakou ruku jste dostali, nyní můžete zvýšit své šance. Nejdůležitější ponaučení, které je třeba odnést, je: podívejte se na své celkové zdraví a zjistěte, zda jste ohroženi Alzheimerovou chorobou.

Můžete začít hodnotit své riziko vzniku onemocnění mozku tím, že vezmete v úvahu vaše genetické složení, vaše okolí, a váš životní styl. Váš mozek a tělo jsou složitě propojeny. Máte problém s váhou? Trpíte srdečními chorobami nebo cukrovkou? Všechny tyto věci jsou rizikové faktory. TBI jsou dalším hlediskem, protože trauma tupou silou může snížit průtok krve do mozku a vyvolat zánět. I když je to přirozené a zdravé odpověď, tělo nemusí být za určitých okolností schopno vypnout zánětlivou odpověď. To má za následek přetrvávající zánět nízkého stupně, který v průběhu času vyčerpává zásobu mozkových hormonů v těle.

Ve vašem okolí se mohou objevit i další rizikové faktory. Je možné, že škodlivé látky jsou přítomny v potravinách, které konzumujete, v nádobách, ve kterých je jíte, a v položkách, které používáte na kůži. Při určování rizika je důležité provést důkladné Vyhodnocení jedů přítomných ve vašem okolí. Jistě, kouření je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zavést škodlivé chemikálie do vašeho systému. Pokud jde o problémy se srdcem a mozkem, ženy, které kouří jsou ve výrazně zvýšeném riziku. Zohlednění těchto rizikových proměnných může být děsivý proces. Riziko, na druhou stranu, není stejné jako osud. Domluvte si schůzku se svým lékařem, abyste provedli kompletní fyzickou prohlídku, stejně jako testy na věci, jako je cholesterol, krevní tlak, funkce štítné žlázy a infekce. Vědět, jakou ruku jste dostali, vám umožní být varováni - a předzvěstí-v boji proti Alzheimerově chorobě a dalším demencím.

Menopauza hormonální léčba má své kritiky, přesto to není něco, co bychom měli zcela vyloučit.

Věřili jsme ve farmaceutickém podnikání velkou důvěru, abychom pro nás vyřešili všechny naše problémy. Pokud je Alzheimerova choroba pro ženy tak významným problémem, musí jistě existovat lék, který může problém zmírnit? Bohužel to není tak jednoduché. Úžasné 99,6 procent Alzheimerových léčiv selže v klinických studiích, což z nich činí nejúspěšnější ze všech testovaných léků. Navíc, jak jsme viděli, konkrétní zkušenosti žen s Alzheimerovou chorobou získaly menší pozornost od lékařských vědců. Hormonální terapie menopauzy, běžně známé jako MHT, jsou terapeutickou možností, která ukázala nějaký slib. Pokud by klesající hladiny estrogenu a progesteronu po menopauze přispěly k progresi Alzheimerovy choroby, zdálo by se rozumné, že umělé doplnění estrogenu a progesteronu může při léčbě onemocnění pomoci. Na druhé straně tyto terapie jsou divisivní.

Hlavním bodem je, že ačkoli léčba hormonu menopauzy má své kritiky, nemělo by být vyloučeno z rukou. V roce 1993 byla zahájena klinická studie, která zkoumala účinky MHT na lidské tělo. Očekávalo se, že průzkum, který zahrnoval 160 000 žen a měl trvat 15 let, bude shromažďovat údaje o 160 000 ženách. O 10 let později, v roce 2003, byl však projekt najednou zrušen. Ukázalo se, že MHT zvyšují riziko mrtvice, krevních sraženin, rakoviny a demence u žen, které je používaly ve výzkumu prováděném American Heart Association. Lidé byli pochopitelně znepokojeni a ženy začaly tyto ošetření opouštět ve velkém počtu.

Ve studii však bylo několik problémů, které zpochybnily platnost nálezů. Pro začátek byly studii podrobeny pouze žen v šedesátých a sedmdesátých letech, které byly daleko v menopauze. Mnoho z těchto žen již pravděpodobně trpělo problémy, jako jsou zahuštěné tepny, což může vést k srdečním onemocněním. Kromě toho se výzkum zaměřil pouze na dlouhodobé využití MHT při vysokých dávkách, nikoli nízkých. Neposkytlo to žádné vhled do toho, zda kratší termín při nízkých dávkách může být z dlouhodobého hlediska prospěšné nebo bezpečné.

Vzhledem k tomu, že tyto problémy nebyly nikdy řešeny ve velkém výzkumu, přetrvává mnoho nezodpovězených otázek týkajících se MHT. Některá povzbudivá zjištění se však objevila z menších pokusů prováděných se ženami, které vzaly MHT na krátkou dobu před věkem 60 let a do pěti let po menopauze. Bylo také prokázáno, že MHT snižují riziko srdečních chorob u žen, které podstoupily hysterektomie, a také zvyšovaly zdraví jejich mozků. V důsledku toho je problémem s pálením, zda byste je měli vzít. Jak by mělo být zřejmé, jedná se o komplikovaný problém, který nejlépe řeší váš lékař, který dokáže vyhodnotit vaše specifické rizikové faktory a vyrovnat potenciální výhody proti těmto rizikům.

Pro udržení optimální funkce mozku jsou nezbytné dietní rovnováha a nutriční bohatost.

Je pravděpodobné, že jste viděli, jak se chystáte na šálek kávy, když se cítíte unavení. Je to proto, že potraviny a nápoje, které konzumujete, mají dopad na váš mozek. Naše mozky spoléhají na jídlo, aby obnovily energii a pomohly při plnění životně důležitých úkolů. Pokud chcete udržet svůj mozek zdravý, první věcí, na kterou byste se měli soustředit, je vaše výživa. Konvenční znalosti o tom, co bychom měli jíst, se vždy mění. Na začátku 90. let byla populární strava bohatá na tuk, jako je „keto“ strava. Dnes jsou populární diety s vysokým obsahem tuku „keto“. Realita je taková, že žádná extrémní strava není prospěšná pro vaše duševní zdraví. Místo toho věnujte pozornost kvalitě jídla, které konzumujete. Nejdůležitější lekcí, kterou z toho odebírá, je to, že jíst vyváženou a zdravou stravu je nejlepším přístupem ke zlepšení funkce vašeho mozku.

Některé tuky jsou škodlivé pro vaše zdraví, zatímco jiné jsou nezbytné. Vezměte například trans-tuky. Protože prošly rozsáhlým zpracováním, jsou škodlivé pro vaše tělo v jakémkoli množství. Na druhé straně nenasycené tuky nalezené v avokádech, mandlích a rybách jsou prospěšné pro vaše srdce a mozek, zejména pokud je konzumujete pravidelně. Sacharidy nejsou výjimkou z tohoto pravidla. Spotřeba sladkých potravin, jako je bílý chléb, špagety a koláče, způsobuje vaše hladina cukru v krvi stoupá a pak klesá, takže je pro vaše tělo obtížné udržovat zdravou rovnováhu energie. Komplexní sacharidy, na druhé straně, jako jsou ty, které se nacházejí v zelenině, hnědé rýži a quinoa, jsou bohaté na vlákninu, která pomáhá udržovat hladinu estrogenu a cukru v krvi pod kontrolou.

Cizrna, lněná semena a meruňky jsou všechny výživné potraviny, které vám mohou pomoci udržet zdravou hladinu estrogenu. A pokud chcete aktivně zlepšit zdraví vašeho mozku, měli byste pravidelně konzumovat superpotraviny s vysokým obsahem antioxidantů. V době jídla by měla být polovina talíře nashromážděna zeleninou-čím pestřejší je zelenina, tím lepší je jídlo. S cílem pomoci vašemu tělu při trávení všech těchto živin, musíte také maximalizovat množství prospěšných bakterie ve střevě. Prebiotika (potraviny, které slouží jako druh "hnojiva", jako je cibule, banány a česnek) a probiotika (nalezená v jogurtu) by měla být konzumována ve velkém množství, aby se toho dosáhlo.

Nicméně, dokonce s nejlepší dietou, možná budete potřebovat další pomoc čas od času. Pokud se cítíte depresivní nebo abnormálně unavení, požádejte svého lékaře, aby zkontroloval hladinu vitamínů B a Omega 3 mastných kyselin, které jsou rozhodující pro vaši duševní a emoční pohodu a zdraví a funkci mozku. Je možné umožnit Vašemu tělu - a mozku-prosperovat tím, že budete jíst vyváženou stravu vysoce kvalitních potravin a v případě potřeby doplňovat.

Zdraví mozku vyžaduje pravidelné cvičení s nízkou intenzitou. A čím pomaleji jdete, tím lepší je, jak stárnete.

Neexistuje slavný příběh o tom, jak zajíc sprintuje kolem želvy v závodě a zdá se, že vyhrává, ale pak se unaví a želva, která udržuje stabilní tempo, nakonec vyhraje a překročí cílovou čáru jako první? Ukazuje se, že pokud jde o cvičení, ženy by měly zaujmout více želvovitý přístup, než by měly přijmout, pokud jde o zajíce. Pravidelné cvičení s nízkou až střední intenzitou má mnoho zdravotních výhod, ale je zvláště prospěšné pro váš mozek celkové zdraví a pohoda. V podstatě je zpráva, že pravidelné cvičení s nízkou intenzitou je rozhodující pro udržení funkce mozku. A čím pomaleji jdete, tím lepší je, jak stárnete. Cvičení nabízí nepřeberné množství zdraví podporujících vlastností. Pomáhá udržovat vaše srdce zdravé tím, že snižuje akumulaci plaku v tepnách, a díky tomu se cítíte dobře tím, že způsobuje produkci endorfinů. Ale, možná ještě významněji, pomáhá při zachování vaší duševní mládí.

Protože cvičení způsobuje produkci růstových hormonů, které pomáhají při opravě a vytváření nových spojení mezi neurony, je možná neočekávané, že ženy, které cvičí, mají často velmi nízké riziko vzniku demence později v životě. Pokud však myšlenka cvičení vyvolává myšlenky na vyčerpávající hodiny strávené čerpáním železa v tělocvičně, nemějte strach: ženská těla se daří pravidelnému cvičení nízké až střední intenzity, prováděnému pravidelně. Nicméně, i když neexistuje taková věc jako univerzálně efektivní cvičení, je dobré přizpůsobit svou fitness rutinu vaší konkrétní věkové skupině. Ženy ve dvacátých a třicátých letech mohou těžit z kombinace zvýšeného aerobního cvičení, které pomáhá oddálit proces stárnutí a udržovat optimální hladiny estrogenu. Ženy tohoto věku by se měly snažit cvičit asi 45 minut třikrát týdně v ideální situaci.

Po menopauze se doporučuje zvýšit frekvenci vaší aktivity a zároveň snížit intenzitu s cílem cvičit asi 30 minut pětkrát týdně. Existuje celá řada důvodů, proč je tato technika nejúspěšnější. V první řadě cvičení s vysokou intenzitou zvyšují hladinu kortizolu, což je stresový hormon, což může vést ke zvýšenému zánětu a bolesti svalů nebo kloubů. Za druhé, intenzivní cvičení vyžadují delší dobu zotavení, která je závislá na získání dostatečného spánku-něco, co je pro mnoho postmenopauzálních žen obtížné. A konečně, cvičení s vysokou intenzitou může způsobit poškození svalů a zvýšit riziko zlomenin kostí u starších žen. Namísto, zkuste jógu, pilates, nějaké zahradnictví, nebo půlhodinová jízda na kole, aby se vaše srdeční frekvence rozběhla. Nejvýhodnější cvičení je rutinní a provádí se pravidelně. A váš mozek vám za to bude vděčný.

Je načase řešit stresovou pandemii, která způsobuje zmatek na zdraví žen.

Už jste se někdy ocitli ve scénáři, kdy vás několik lidí žádá, abyste dělali různé věci najednou,a ocitnete se v tizzy, pokoušet se uspokojit požadavky všech současně? Pak jste jako většina současných žen, které musí často najít rovnováhu mezi povinnostmi práce na plný úvazek a potřebami svých rodin a dětí. Když hodíte odpovědnost za péči o starší rodiče, máte recept na katastrofa. A to škodí mozku. Hlavním poselstvím je, že je čas řešit stresovou pandemii, která způsobuje zmatek na zdraví žen.

Dosažení rovnosti na pracovišti nebylo převedeno na rovnost doma. Ženy jsou přepracované a nedostatečně podporovány ve své kariéře. Vysoká úroveň chronického stresu byla normou, ale nemělo by tomu tak být. Stres je spojen se špatným spánkem, depresivními náladami a zvýšenou pravděpodobností vzniku deprese. Dokonce se ukázalo, že způsobuje smrštění mozku! V důsledku toho musíme dostat úroveň stresu pod kontrolu. Ale jak to děláte? Umožnit našim mozkům vzít přestávka od nepřetržité mentální stimulace je jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout. Tyto dny, jsme neustále spojeni s depresivními zprávami a obchodními e-maily po celý den. Cvičte zvyk brát digitální detox a omezit, kolik času strávíte na telefonu a kontrolovat pracovní e-mail mimo pracovní dobu.

Pokud vaše myšlenky neustále závodí, meditace nebo všímavost je skvělá technika, kterou se můžete naučit a uvést do praxe. Konečný efekt je však vždy konzistentní: dovolíte, aby vaše mysl byla v klidu. Kromě toho jsou zdravotní výhody Obrovské: podle nedávného výzkumu jednotlivci, kteří meditovali důsledně po mnoho let, snížili riziko úmrtnosti na srdeční choroby o 48 procent! Si být jisti, že nejúčinnější způsob, jak umožnit vaší mysli relaxovat, je prostřednictvím spánek. Je důležité získat dostatek spánku, aby vaše tělo a mozek mohly opravit a opravit. Zatímco někteří lidé se podaří dostat na malý spánek, mnoho dalších trpí melancholií a podrážděností v důsledku nedostatečného odpočinku.

Pokuste se půlhodinové ukončení před spaním bez použití technologie nebo jiných forem stimulace, abyste zjistili, zda vám pomůže lépe spát. Udělejte svou ložnici co nejtmavší a ujistěte se, že není příliš teplá. Pokud však žádná z těchto strategií nefunguje, autor doporučuje poradit se svým lékařem o užívání tablet melatoninu a/nebo konzumaci potravin, jako jsou pistácie, před nocí, které jsou přirozeně bohaté na melatonin. Stres se stal přijatým jako normální součást našeho žije, přesto je to něco z přirozené přírody. Ve skutečnosti je to smrtící vražedná zbraň. V důsledku toho musíme učinit jeho řešení nejvyšší prioritou.

Stimulace vašeho intelektu pomůže ve vývoji vašeho mozku.

Kdy vás naposledy překvapilo něco, co jste nečekal? Nebo jste využili šanci udělat něco, co bylo mimo vaši komfortní zónu? Když jsme mladší, vypadá to, že vždy zkoušíme nové věci. Nicméně, jak stárneme, máme tendenci stát se zastaralými v našich starých návycích a ztrácíme zájem zkoušet nové věci. To je hrozná zpráva pro zdraví našich mozků. Jednoduše řečeno, aby byl váš mozek zdravý, musíte jej pravidelně využívat. Nejdůležitější ponaučení, které je třeba odnést, je, že intelektuální stimulace pomůže při vývoji vašeho mozku.

V průběhu 15 let vědci sledovali činnost 900 jedinců a zjistili, že ti, kteří měli fascinující profese nebo tituly, měli mnohem více kognitivních rezerv. Studie 400 seniorů zjistila srovnatelné příznivé výsledky: ti, kteří byli intelektuálně aktivní, měli o 54 procent sníženou šanci na duševní zhoršení než ti, kteří nebyli intelektuálně zapojeni. Pacienti s méně častou genovou mutací, která způsobuje Alzheimerovu chorobu, mohou mít příznaky opožděné nebo možná úplně zabráněno, pokud jsou intelektuálně zapojeni. Dobře stimulovaný mozek má lepší spojení mezi mozkovými buňkami, díky čemuž je pružnější a robustnější a v důsledku stimulace může reagovat na podněty rychleji.

Bohužel, ženy mají tradičně méně šancí získat vyšší tituly nebo pracovat v náročných prostředích, což má za následek, že mnoho z nich není schopno těžit z výhod těchto činností podporujících mozek. To se postupně mění, ale v dnešní společnosti je to stále nerovnoměrné. Naštěstí existují alternativní metody stimulace mozku. A ačkoli současný nárůst popularity online her nebyl vědecky prokázán jako prospěšný, existuje celá řada offline metod, které jsou účinné.

Akt čtení novin nebo slušné knihy může stimulovat vaše neurony. Jít do divadla, vidět dokument, nebo hraní deskové hry s přáteli vám pomůže uvolnit se. Mějte však na paměti, že se tímto cvičením chcete tlačit – stejně jako svůj intelekt. Pokud jste již šachový mistr, odbočte a vyzkoušejte novou strategickou hru. Pokud váš typický čtecí materiál sestává z veselých románků, zkuste klasický román pro změnu tempa. Přijmout novou výzvu je jedna z nejúčinnějších metod, jak udržet váš mozek ve tvaru. Chtěli jste se někdy naučit, jak vytvářet krásné pečivo od nuly? Případně, co takhle naučit se hrát na housle? Pokud ano, nyní je na to skvělý okamžik.

Čím dříve začnete zdravě jíst, cvičit, minimalizovat stres, a zapojit svůj intelekt, tím větší jsou vaše šance na úspěch později. Je čas, aby se svět posadil a vzal na vědomí stav zdraví mozku žen, ale právě teď máte schopnost převzít kontrolu nad svým zdravím, počínaje sebou a svou rodinou.

Shrnutí knihy The Xx Brain v plném rozsahu.

Nejdůležitějším poselstvím v těchto poznámkách je, že zdraví mozku žen je ve stavu krize, ale že je možné se vyhnout Alzheimerově pandemii. Kromě toho můžete proaktivním hodnocením svého celkového zdraví zcela odložit nebo dokonce zabránit začátku nemoci. Je to nejdůležitější úprava životního stylu, kterou můžete provést, pokud chcete podstatně zlepšit zdraví vašeho mozku. Dieta, cvičení, snížení stresu a intelektuální stimulace jsou nejkritičtější změny, které můžete provést. Rady, které lze uvést do činnosti: probudíte se ráno závratě? Vypijte sklenici teplé vody, abyste se osvěžili. Naše mozky jsou složeny převážně z vody. Výsledkem je, že i mírná dehydratace má na ně významný vliv. Ve skutečnosti studie ukázaly, že pití dostatečné vody může zvýšit výkon mozku až o 30%! Teplá voda může být naopak tělem absorbována mnohem účinněji. V důsledku toho, pokud chcete začít svůj den pozitivní je, že vypijte sklenici teplé vody, jakmile ráno vstanete z postele.

Koupit knihu-The Xx Brain od Lisa Mosconi, PhD

Napsal BrookPad Tým založený na mozku XX Lisa Mosconi, PhD

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.