How to choose your bath?

Jak si vybrat koupel?

Jaké faktory byste měli zvážit při výběru lázně?

moderní koupel a betonové stěny

Jaký druh koupele byste měli vzít?

Chcete si koupit novou vanu?

K dispozici je velký sortiment koupelen na prodej, které jsou k dispozici v různých provedeních a cenových relacích. Špičkové značky jsou k dispozici za hluboce zlevněné ceny, stejně jako nejmodernější technologie a plavecká Móda. Sprchové vany s jedním koncem jsou nejběžnějším typem domů, protože jsou praktické a flexibilní a jsou nejdostupnější. Dvojité vany a volně stojící vany jsou luxusnější styly, které jsou často vidět ve větších koupelnách nebo v Hotel. V závislosti na situaci mohou být rohové vany využity k úspoře prostoru v malých koupelnách nebo jako dekadentní a opulentní alternativy ve větších koupacích oblastech.

Jaké faktory byste měli zvážit při výběru lázně?

Chcete-li začít, vyberte velikost lázně, kterou chcete (která bude určena množstvím místnosti, kterou máte k dispozici) a kolik peněz chcete utratit. Pak zvažte, kdo bude používat koupel: musí vaše koupelna splňovat různé požadavky rodiny, jen dospělí, nebo starší jedinci,kteří se nemohou volně pohybovat? Je nutné mít sprchu nad vanou, nebo máte v úmyslu mít samostatný sprchový kout? Jasně rozlišujte mezi funkcí lázně a druh lázně, která splní vaše potřeby. Možnosti designu vany jsou většinou určeny estetikou, kterou chcete dosáhnout, a vašimi vlastními preferencemi - chtěli byste ostrý, čistý moderní vzhled, tradiční pocit, který odpovídá staršímu domu,nebo jejich kombinace? Výrobci nyní poskytují širokou škálu možností designu, takže poté, co jste zjistili, jaký druh lázně potřebujete, důvěřujte svým instinktům, pokud jde o výběr stylu.

 • Nejprve zvolte velikost lázně a kolik peněz chcete utratit.
 • Rodina, dospělý, a starší jedinci, kteří nemusí být schopni volně chodit, budou muset využít koupel.
 • Osobní vkus diktuje většinu možností koupele, jako je současná nebo historická.

Jaké jsou různé druhy lázní?

 • Vany s drápy a podstavci.
 • Vany, které jsou zapuštěné nebo výklenky.
 • Vany, které jsou volně stojící.
 • Vany, které jsou zastrčené v rozích.
 • Vany s vířivými tryskami.
 • Vany se sprchou.
 • Ocel se používá k výstavbě lázní.

Co jsou přesně jednostranné koupele?

Jedná se o nejčastěji používanou koupel v britských domech, protože instalace je soustředěna na jednom hlubším konci, což umožňuje instalaci volitelné sprchy na tomto konci, pokud je to žádoucí. Druhý konec vany je často mírně nakloněn, aby uživateli poskytl příjemné koupání. Jednostranná vana vyžaduje dvě stěny, z nichž jedna musí mít délku nejméně 180 cm, aby mohla být instalována. Pozice kohoutku, přetečení a odpadu jsou umístěny na konci jednostranné lázně (jako na rozdíl od dvojité lázně, kde je ve středu). Většina z nich má jednu strmou stranu, která je vynikající pro sprchování (protože se můžete snadněji dostat nahoru a dolů ke zdi), a jednu šikmou hranu, která je ideální pro pohodlné pokládání.

Jaký je rozdíl mezi jednorázovou vanou a dvojitou vanou?

Ve srovnání se svými jednostrannými protějšky se dvojité vany vyznačují tím, že kohoutky i odpad jsou instalovány ve středu pláště vany. Z tohoto důvodu mohou být oba konce lázně postaveny se svahem, což umožňuje dvěma lidem lehnout si a relaxovat současně-aniž by jeden z vás byl poklepán kohoutky.

Co jsou přesně dvojité koupele?

Někteří lidé se ptají, zda všechny vany nemají dva konce, ale to, na co se to odkazuje, je vana s jeho kohoutky a odpadky umístěnými ve středu. V důsledku toho není na obou koncích žádný Brassware, což by mělo za následek mnohem příjemnější zážitek z koupání pro jednoho nebo více lidí. Je to vynikající volba jak pro rodinnou koupel (pro mladé), tak pro luxusní koupelnu pouze pro dospělé, v závislosti na vašich preferencích. Vany s dvojitou koncem jsou často poněkud širší než běžné jednorázové koupelny, takže nezapomeňte provést přesná měření. Pokud plánujete nahradit starší koupel novou, budete muset provést některé úpravy instalatérství. Dvojité ukončené lázně jsou navrženy s odpadem a faucetami buď ve středu vany, nebo namontované na stěnu vany. To znamená, že oba konce lázně mají mírný svah a že existuje dostatečný prostor pro dvě osoby, které se budou vykoupat současně ve vaně.

Je dobrý nápad vzít dvojnásobné koupelny?

Dvojité vany jsou ideální pro použití dvěma lidmi, nebo častěji jedinou osobou, která v jejich vaně dává přednost trochu navíc. Zdá se také symetričtější, když jsou odpadky a přetečení umístěny na stejném místě.

Je nákladnější mít dvojnásobnou vanu?

Kromě skutečnosti, že dvojdomné vany jsou často větší než jednofikované vany, jsou ve většině případů také nákladnější. Navíc, v závislosti na vašich preferencích mohou být vany s dvojitou vanou někdy dražší než samotná vana-zejména pokud chcete volně stojící plnivo, která je samo o sobě.

Co jsou volně stojící vany?
Pokud je prostor k dispozici, volně stojící vana může skutečně oživit pokoj a učinit z něj luxusnější. Oba jsou krásní na to, aby se podívali a nabízeli skvělý zážitek z koupání. Zvažte velikost svého pokoje pečlivě, protože byste měli mít v ideálním případě dostatek místa, abyste se mohli volně pohybovat kolem vany na dvou nebo více stranách, přinejmenším. V závislosti na tom, kde se volně stojící lázeň pohybuje, může být nutné přemístit kohoutky a zapálit otvory na zcela jiné místo - možná ve středu podlahy. Na rtu vany nemusí být žádný římský prostor, což znamená, že láhve šamponu a další vybavení budou muset být uloženy jinde. Volně stojící vana je vana, která je dokončena na všech stranách a je schopna stát sama, na rozdíl od samostatné vany. Volně stojící vany jsou často považovány za spíše jako kus nábytku než funkční koupelnové příslušenství, přestože fungují stejným způsobem jako vestavěné vany.

Stojí za to investovat do samostatné vany?

Vany, které jsou volně stojící, mají být procházly po všech čtyřech stranách. Výsledkem je, že v koupelně zabírají mnohem více prostoru než vana na výklenek stejné velikosti. Protože však mohou být nainstalovány téměř kdekoli a nepotřebují existenci vodní stěny, poskytují vám při navrhování vaší koupelny větší svobodu designu.

Co je to o volně stojících lázních, díky nimž jsou tak populární?

Koukni se. Většina jednotlivců, kteří si vyberou samostatnou vanu, tak činí, protože se jim líbí, jak to vypadá. Jedinečné a vytváří prohlášení, které je obvykle spojeno s luxusem-nejvyšší špičkové lázně budou zahrnovat volně stojící vany jako ohnisko jejich zařízení.

vana volně stojící ve vaně

Jaké jsou různé druhy vany?

Co znamená sprchová vana?

Běžnou možností, pokud nemáte dostatek místa pro samostatnou koupel a sprchu, je tato kombinovaná jednotka. Nad vanou je nainstalována sprcha a konec sprchy je často zakřivený nebo čtvercový, aby poskytoval nějakou další šířku. Zakřivené jsou často označovány jako tvary P, zatímco čtvercové jsou označovány jako L tvary. Kromě nabídky pohodlnějšího sprchového prostoru také umožňují uklidňující koupel. Budete muset zjistit, zda se do vaší zamýšlené koupelny vejde, nebo ne, a zda budete potřebovat levý nebo pravý model před pokračováním, nebo ne, nebo ne. Užitečnou myšlenkou je nakreslit požadované uspořádání koupelny shora, což usnadní vzpomínku na polohu každého kusu nábytku.

Co jsou rohové koupele?

Pokud prostor není problém, může být rohová vana vysoce praktickou možností úspory prostoru pro malou místnost, nebo to může být větší než průměrná luxusní ohnisko, když je. V prémiovém segmentu trhu poskytují modely s výběrem trysky Whirlpool a vestavěné lisované židle pro uživatele zkušenost „lázně doma“. Mnoho rohových koupelen může být také vybaveno sprchou, která je umístěna nad nimi pro větší pohodlí. Rohová vana může být umístěna v prostoru, který nemá dostatečnou délku stěny, aby umožnil delší rovnou koupel stejné délky. Protože však mají tendenci být hlubší a příležitostně širší než typická rovná koupel, možná bude potřebovat více horké vody k vyplnění, takže zajistěte, aby váš systém byl schopen před jejich nákupem zvládnout zvláštní poptávku.

Co přesně jsou ocelové lázně?

Ocelové lázně vysoké kvality jsou velmi odolné a budou vypadat stejně krásně za dvacet let, jako když byly poprvé nainstalovány. Jsou odolné vůči deformaci, blednutí, štípání a poškrábání. Ocel byla potažena povrchem smaltu, který poskytuje lepší lak na ocel. Mohou to být vhodným kompromisem mezi akrylovou lázní a litinovou lázní, protože poskytují některé výhody obou. Přestože je však ocel vynikající při provádění a udržení tepla z vody v lázni, stěny a okraje koupele zůstávají chladné na dotek, což může být pro některé lidi mimo-putování. Ocelové lázně jsou nyní k dispozici v různých formách a velikostech, včetně volně stojících verzí, díky pokroku v technologii vytváření oceli. Co je to sprchová vana a jak to funguje? I když jste to nepochybně viděli stokrát předtím, to je to, co máme na mysli, když říkáme „sprchová vana“. V tomto případě je sprchová sprcha umístěná nad vanou. Při koupání stojíte ve vaně a používá se obrazovka nebo sprchová závěs, aby se zabránilo rozlití vody po celém místě.

Jaký je rozdíl mezi koupelí a vanou se sprchovým připojením?

Obecně se sprchová sprcha spotřebuje méně vody než koupel na plný úvazek. Voda prochází typickou sprchovou hlavicí rychlostí 2,5 galonů za minutu. Spotřeba vody pro plnou koupel může dosáhnout až 70 galonů. Podle těchto čísel bude sprcha spotřebovávat méně vody ve velké většině případů.

Jaká je operace sprchové lázně?

Chcete -li použít sprchový ventil, otočte obložení, které čerpá vodu z přívodu vody. (Viz ilustrace níže.) Studená voda se odesílá přímo do studené potrubí, zatímco horká voda je před dosažením chladné potrubí směrována horkou vodou. Voda z obou potrubí se spojuje ve sprchovém ventilu, kde je smíchána dohromady a posílána do sprchové hlavy nebo výtoky vany pro použití.

Sprcha nebo vana, která je hygieničtější a bezpečnější?

Nejprve se nejprve zabýváme zřejmými: sprchy jsou mnohem čistší než koupelny. Kombinace vody a mýdla na vašem těle rozkládá oleje, špínu a pocení, které se během sprchování nashromáždily na pokožce. Poté se voda, která byla použita k čištění těla, okamžitě spláchne záchodem.

Je sprchová koupel dobrý nápad?

Se sprchou nad vanou si můžete užít to nejlepší z obou světů: zdlouhavé, uklidňující namočení nebo rychlé opláchnutí, v závislosti na vaší náladě a na tom, jak se rozhodnete trávit čas. Sprchová vana by neměla být vnímána pouze jako prostředek k dosažení kompromisu. Organizátor koupelny je atraktivní a jednoduchá metoda pro uspořádání obsahu koupelny.

Co přesně jsou vany Whirlpool?

Koupely s tryskovými systémy Whirlpool jsou ideální pro ty, kteří se chtějí úplně a úplně uvolnit. S teplou vodou, které masírují svaly, zažijete vyšší stupeň potěšení a úlevy od stresu. Moderní čerpadla jsou mnohem tišší než dřívější modely a jsou také výrazně levnější, což vám umožňuje vychutnat si výhody vířivky v pohodlí vašeho domova. Obecně platí, že vířivé systémy mohou být přidány jako možnost téměř každé akrylové lázně, včetně vany ve tvaru P a L, dvojitých nebo jednotných koupelen, rohových lázní, vložných lázní a rovných lázní. Volně stojící lázně však nejsou kompatibilní se systémy Whirlpool. Koupel Whirlpool je vana, která byla vybavena tryskami Whirlpool. Trysky jsou umístěny na boku lázeňské skořápky a jsou ovládány ovládacími prvky, které jsou buď umístěny na palubě vany nebo jsou umístěny vzdáleně blízko vany.

 • Whirlpool Jet Baths jsou dobré pro relaxaci pro plně odpočinek.
 • Teplá voda, která hladí svaly, má za následek větší potěšení a snížení stresu.
 • Koupel Whirlpool je vana s tryskami Whirlpool.

Jaký je účel vany Whirlpool?

Whirlpool vana je vana, která je vybavena samostatnými vodními tryskami, které jsou navrženy tak, aby při koupání pomáhaly relaxovat a masírovat svaly. Jets jsou poháněny vodou nebo vzduchem a jsou určeny k masáži vašeho těla pro terapeutičtější lázeň se zaměřením na vaše pohodlí a pohodu.

Stojí za to utratit peníze za vířivou vanu?

Koupel Whirlpool je vynikající nákup, pokud trpíte zdravotními problémy, které mohou být zmírněny hydroterapií, jak bylo uvedeno výše. Je to také skvělý doplněk k jakékoli koupelně pro lidi, kteří chtějí zlepšit svůj každodenní zážitek z koupání a cítit se klidnější a svěží, zatímco to dělají.

Pokud jde o vířivky, jaký je rozdíl mezi jedním a druhým?

Ve většině případů jsou „vířivky“ vyrobeny ze dřeva s vložkou umístěnou do vany. Mohou vám dát „tryskový pohyb“, ale nemají tvarovaná sedadla, která vám akrylová lázně nabízejí. „Whirlpool“ v tom smyslu, že termín je široce používán, odkazuje na kruhový „pohyb vody“, ke kterému dochází v jakékoli lázně nebo vířivce.

Je nákladné provozovat vanu s vířivkou?

Kolik stojí provoz Whirlpool? Čerpadlo na rezidenčním vířivém systému je obvykle hodnoceno při přibližně 4 ampérech, tj. 0,37 kW, a bude tedy stát asi 3 pence za hodinu, v závislosti na nákladech na jednotku energie ve vaší zemi.

volně stojící koupel

Jak si vyberete vhodnou koupel?

Nejprve je to, co přesně je vana?

Vana je nádoba, která drží vodu a může být použita ke koupání člověka nebo zvířete. Nejběžnějšími typy současných vany jsou vytvořené z tepelné akrylové, porcelánové ocel, polyesteru ze skleněných vláken nebo keramické litiny. David Dunbar Buick, an American who was born in Scotland, was the one who developed the technique for enameling cast iron. Bathtubs are equipped with overflow and waste drains, as well as taps that may be placed on them. They are typically built-in, although they may also be free-standing or buried in certain cases.

What is the historical background of bathtubs and bathing?

Na řeckém ostrově Kréta byly objeveny důkazy o nejstarší dochované vaně osobní velikosti na světě, kde byla z tvrzeného kameniny vyrobena podstavcová vana o délce 1,5 metru (5 stop). Clawfoot vana, který dosáhl vrcholu své popularity na konci devatenáctého století, může vystopovat své kořeny zpět do poloviny 18. století, Když byl do Spojených států zaveden design míče a drápů z Nizozemska. Rané vany v Anglii byly často konstruovány z litina nebo dokonce cín a měď, s tenkou vrstvou barvy přidané na povrch, který byl náchylný k loupání v průběhu času. V 1880s, zatímco pracoval pro Alexander Manufacturing Company v Detroitu, David Buick vyvinul metodu pro připojení porcelánového smaltu k litině. Podnik, spolu s konkurenty, jako je Kohler Company A J. L. Mott Iron Works, začal prodávat porcelán smaltované litinové vany v časném 1900s. vestavěné vany s malou zástěrou přední stal se více populární v pozdější část dvacátého století, která nahradila kdysi populární vanu clawfoot. Majitel domu by těží ze snadnosti údržby a více možností designu poskytovaných tímto uzavřeným uspořádáním.

 • Na řeckém ostrově Kréta byla objevena podstavcová vana o délce přibližně 1,5 metru (5 stop).
 • Tak dlouho, jak Holanďané vyrábějí clawfoot vany, míč a dráp design byl prominentní.
 • Anglické rané vany byly obvykle vyrobeny z litiny nebo cínu, s tenkým nátěrem, který se postupně loupal.

Jaký je nejvhodnější koupací materiál?

Materiály, které je třeba zvážit při výběru vany. Plast: Vyrobeno ze skleněných vláken nebo akrylu, plastové vany poskytují největší univerzálnost designu díky své schopnosti tvarovat do různých forem. Porcelánově smaltovaný povlak se nanáší na nerezové vany, které jsou nejméně nákladným druhem vany.

Jaké faktory bych měl zvážit při výběru lázně?

Extra velká vana se často doporučuje, pokud ji váš dům pojme a máte potřebný prostor. Pokud máte prostor pro volně stojící nebo rohové vany, všemi prostředky, jděte do toho a získejte JEDEN z těchto návrhů. Pokud však máte omezené množství prostoru, mohou být pro vás vhodnější výklenky, drop-in a namáčení.

Jaký je vlastní název pro vanu?

Jak 1968, "Spa Whirlpool" byl vyvinut instalatérské komponenty společnosti Jacuzzi, a termín "jacuzzi" se od té doby stal obecný termín pro lázně nebo vířivka.

Zajímalo by mě, jaký je nejpohodlnější tvar vany.

K většině van a sprch je ploché dno. Vany s ergonomickým dnem, kde je zadní část nižší než nohy, jsou nejpříjemnější ke koupání. Už nebudete spadat do lázně, protože jste stabilní a dostatečně podporováni vodou.

Stojí za to investovat do vany ve tvaru písmene L?

Vany ve tvaru L nebo P poskytují prostornější zážitek ze koupání bez nutnosti samostatné sprchy. Jejich design je elegantní a malý, což umožňuje více prostoru pro použití ve sprše. Pro majitele domů, kteří chtějí velký zážitek z koupání, ale nemají prostor pro samostatnou sprchu, jsou tyto jednotky vynikající volbou.

Velké vany jsou označovány jako?

Vany v rohu jsou velké, trojúhelníkové vany, které, jak název napovídá, jsou navrženy tak, aby se vešly do rohu koupelnového prostoru. V důsledku jejich velké stopy na podlaze koupelny jsou rohové vany často poměrně nákladné. Trvá dlouho, než se tato vana naplní, což je nevýhoda jejího designu.

Takže, co přesně je složení levné vany?

Vany ze skleněných vláken jsou další levnou možností. Povrchová vrstva, polyesterová pryskyřice a výztuž ze skleněných vláken se používají ke konstrukci tohoto druhu vany. Akrylové vany jsou dražší než laminátové vany. Nicméně vany ze skleněných vláken jsou méně odolné než akrylové.

Jaký je vynikající materiál pro vany: sklolaminát nebo akryl?

Ve srovnání se sklolaminátovými vanami jsou akrylové vany mnohem robustnější. Štěpení, lámání nebo vyblednutí akrylové vany je velmi vzácné. V průběhu času mohou vany ze skleněných vláken vyblednout, lomit a škrábat. K čištění obou typů lze použít jednoduché čisticí roztoky.

Ve které vaně je nejvíce šetrný k čištění?

Pokud jde o konstrukci vany, porcelánová smaltovaná ocel je široce využívaným a velmi levným materiálem. Akrylové a sklolaminátové vany jsou často lehčí než tyto typy vany. Můžete je snadno vyčistit, protože jsou velmi dlouhodobé.

Jaké faktory bych měl zvážit při nákupu vany?

Extra velká vana se často doporučuje, pokud ji váš dům pojme a máte potřebný prostor. Pokud máte prostor pro volně stojící nebo rohové vany, všemi prostředky, jděte do toho a získejte JEDEN z těchto návrhů. Pokud však máte omezené množství prostoru, mohou být pro vás vhodnější výklenky, drop-in a namáčení.

Mají akrylové vany dlouhou životnost?

Nákladově efektivní a dlouhotrvající alternativa ke skelnému vláknu pro vaši vanu, akryl je zvláště účinný, když je spojen s jiným silným základním materiálem, jako je high-tech polymer. Akrylátové vany mají životnost asi 10 až 15 let, což je podstatně větší než životnost vany ze skleněných vláken.

Je možné, že samostatné lázně jsou zastaralé?

Volně stojící vana je populární design renovace koupelny, který může brzy vyjít z módy.... Hmotnost volně stojící vany je také značná a může být nutná zesílená podlaha. Sprchy, které nemají dveře, jsou k dispozici. Kromě zvýšení množství podlahové plochy dostupné ve vaší koupelně, sprchový kout bez dveří zvyšuje pravděpodobnost vzniku problému zvlhčování.

Jsou stěny mé vany vyrobeny z keramiky nebo smaltu?

Rozdíl mezi porcelánovou a smaltovanou vanou je na první pohled obtížné vidět. V tomto případě však existuje jednoduchý nástroj, který lze použít k identifikaci typů vany: magnet. Budou magnetické vzhledem k tomu, že smaltované vany jsou vyrobeny z litiny nebo oceli. Pokud se magnet nelepí, budete mít porcelánovou vanu.

Jak odolný je sklolaminát, pokud jde o vany a sprchy?

Pokud jde o vany, akrylové i sklolaminátové jsou vynikající volbou. Pro ty, kteří hledají levnější alternativu, která stále nabízí vysoký stupeň flexibility, sklolaminát je nejlepší volbou. Vzhledem k tomu, sklolaminát se používá při výrobě většiny vany, je to jeden z nejvýznamnějších prvků v dlouhodobé životaschopnosti vany.

Důvod praskání skleněných van je nejasný.

Trhliny ve sklolaminátových vanách převládají z různých příčin, včetně následujících. Vzhledem k flexibilitě a ohebnosti materiálu ze skleněných vláken, když je na něj aplikována hmotnost, vana musí být řádně podepřena, aby přežila opakované použití. Upuštění těžkých předmětů do vany ze skleněných vláken může způsobit škrábance a zlomeniny v povrchové úpravě.

Který je vhodnější: porcelán nebo akryl?

Náklady a doba instalace akrylových van jsou nižší než náklady na porcelánové vany, přesto jsou méně odolné a obtížněji se čistí a udržují. Porcelánové vany jsou však obtížnější instalovat a jsou nákladnější než akrylové vany. Porcelánové vany jsou také robustnější, odolné proti poškrábání a skvrnám a také se snadněji čistí a udržují.

Nejlepší koupele jsou ty, které vydrží nejdéle.

Je možné vytvořit litinové vany nalitím horkého tekutého železa do formy ve vhodné formě, zploštěním a zakrytím silnou vrstvou smaltu. Se svým čipem, poškrábání, a dent-odolný povlak, stejně jako jeho odolnost vůči většině druhů chemikálií, je to možná nejtěžší vana najdete.

Jaké jsou nejdůležitější věci, které je třeba zvážit při výběru lázně?

 • Existuje obrovské množství návrhů koupelen a cenových možností, ze kterých si můžete vybrat.
 • Cenově dostupné vysoce kvalitní značky jsou nabízeny s nejnovější technologií a módním plaveckým oblečením.
 • Větší koupelny nebo v hotelech lidé často vidí více luxusních dvojitých a volně stojících van.
 • Vyvstává debata o tom, zda všechny vany mají dva konce, jako ve vaně s kohoutky a odpadky umístěnými uprostřed.
 • V menších prostorech může být rohová vana praktičtější volbou pro úsporu místa,ale ve větších prostorech může být luxusním ohniskem.
 • Ocelové vany vynikající kvality jsou extrémně odolné a vydrží daleko do budoucnosti.
 • Vířivá vana je vana s vířivými tryskami.
 • Pro uvolnění svalů a podporu oběhu.
 • Tyto trysky mohou používat buď vodu nebo vzduch k masážním účinkům a jsou zaměřeny na relaxaci a pohodu.
 • V roce 1880 objevil David Buick techniku pro přilnutí porcelánového smaltu k litině.
 • Společnost, spolu se svými soupeři, začal prodávat porcelán smaltované litinové vany v časném 1900s.
 • Akrylátové vany jsou však odolnější než sklolaminát.
 • Akrylové a sklolaminátové vany jsou také skvělé možnosti.

Napsal
BrookPad Tým

 

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.