Instructions on how to construct a greenhouse.

Pokyny, jak sestavit skleník.

Máte zájem se naučit, jak konstruovat skleník?

 

Pokyny, jak sestavit skleník.

Nejdůležitější aspekty pokynů pro konstrukci skleníkových škol.

Skleníky přicházejí v mnoha tvarech a velikostech, se dřevem nebo (častěji) hliníkovými rámy. Z exteriéru se ujistěte, že máte každou sezónu adekvátní prostor pro otřes sklenici. Velký strom poblíž vašeho skleníku může produkovat rozbité sklo kvůli padající končetině. Existuje mnoho metod k zajištění základu skleníku na zem. Zabraňte bahnitým půdním cestám ve skleníku pomocí betonových desek nebo dlažby.

Vložte štěrk nebo štěpky mezi opěrné desky. Existují tři způsoby, jak toho dosáhnout. Hlavním účelem vnitřního skleníku je zvětšit sluneční světlo a chránit rostliny před chladem. Nákup sady standardní velikosti, která nepotřebuje žádné změny, může být levnější než sestavení všeho sami. Navzdory skutečnosti, že budete muset investovat peníze, budou výsledky stát za to.

Protože mnoho rostlin, jako je přímé slunce, udržujte skleník od budov a stromů. Pokud používáte dřevo, vyberte druh, který je odolný vůči vlhkosti a hnilobě, takové cedr nebo sekvoje. Pokud je správně udržován, může tento druh povlaku trvat až deset let. Správné větrání udržuje hmyz a podporuje opylení ve skleníku. Pokud máte malé děti, zvažte instalaci polykarbonátových skleněných panelů ve skleníku.

Běžné zahradnické sklo může být nebezpečné. Nejprve zkontrolujte, zda jsou matice a šrouby struktury na úrovni a bezpečné. Poté připněte každý kus skla na rám, zatímco nosí rukavice a bezpečnostní brýle. Přidání skleníku může do vaší krajiny vdechnout nový život. Nabízí kontrolované prostředí, ve kterém se šíří rostliny, což vám umožní začít s nějakou sezónou, chránit ostatní před mrazem a růst exotických druhů v celoročním teplu.

Příprava.

Skleníky jsou k dispozici v různých formách a velikostech, s rámy vyrobenými ze dřeva nebo (častěji) hliníku, který má výhodu, že vyžaduje menší údržbu v průběhu času. Zkuste získat největší skleník, který si můžete dovolit nebo najít místo, protože zjistíte, že rostliny rychle konzumují dostupnou oblast.

Zasklení.

Zde jsou k dispozici tři hlavní možnosti. Hortikulturní sklo je nejběžnější a nejméně nákladné dostupné sklo. Ztužená sklo je odolnější volba - a ta, která je bezpečnější, pokud máte na dvoře hrající mladé lidi. Polykarbonátové panely, které jsou ještě těžší než sklo, protože rozptylují sluneční světlo, snižují ještě více hoření.

Přístup.

Z vnějšku se ujistěte, že máte dostatek místa na to, abyste procházeli skleník a každou sezónu vyčistili sklo.

Větrání.

Je nezbytné mít vhodné množství ventilace za účelem udržení regulace teploty a cirkulaci vzduchu. Nedostatek dostatečné vody zvyšuje množství vlhkosti a zvyšuje riziko vývoje onemocnění rostlin. Kromě nastavitelných větracích otvorů můžete nainstalovat termostaticky řízené automatizované větrací otvory, které nepotřebují zdroj energie. Alternativně můžete použít Louvre Windows, která poskytují nastavitelnou a bezvarovou větrání.

Stínování.

Během letních měsíců budete muset pro svůj skleník poskytnout stín, abyste zabránili spálení a rostliny byly spáleny. Existují tři primární alternativy: Umístění skleníku pod velký strom není chytrý nápad, protože padlá končetina může způsobit rozbití skla.

Topení.

Může být nutné zahřívat váš skleník během chladnějších měsíců nebo za účelem kultivace konkrétních rostlin. Ještě jednou máte řadu možností na výběr:

Zavlažování.

Kapilární rohože, která drží vodu a uvolňuje ji podle potřeb závodu, postačuje pro většinu skleníkových aplikací. Alternativně může být podél půdy probíhá trubka z vnějšího vodovoje. Můžete také nainstalovat časovaný přepínač, abyste zajistili, že vaše rostliny budou automaticky napojeny - což je zvláště užitečné, pokud často cestujete.

Cesty jsou rozloženy.

Při plánování skleníku je nejvhodnější provést cesty kolem a uvnitř struktury před zahájením výstavby. Aby se zabránilo půdním dráhám ve skleníku, aby se staly blátivou, postavte trasu z betonových desek nebo dláždění kamenů, nebo jednoduše položte štěrk nebo hrubý dřevěný štěpkovou mezi opěrnými deskami, které jsou připevněny k kolíčkům, které jsou zatloučeny do půdy.

Je možné v mnoha ohledech připojit základnu skleníku k zemi.

Kupte si samostatnou, účelově navrženou galvanizovanou ocelovou nadaci (která může být také zakoupena ve formě Flatpack), na které lze váš skleníkový rám upevnit pomocí rámových armatur, nebo si můžete postavit vlastní od nuly. Základna zvyšuje výšku vašeho skleníku a usnadňuje konstrukci, ale není to nutné - přesto musíte zajistit, aby byl rám nebo základ bezpečně připevněn k plochému povrchu. K tomu můžete použít tři odlišné přístupy:

Instalace základu skleníku je jednoduchý proces.

Níže jsou uvedeny postupy, které je třeba dodržovat, pokud si přejete připojit svůj základ a rám k průběhu cihel na cementovém základně. Je dobrý nápad dvakrát zkontrolovat soupravu, než začnete zajistit, aby byly zahrnuty všechny základní a rámové upevňovací prvky.

 1. Sestavte Galvanized Steel Foundation podle pokynů pro shromáždění, které vám byly poskytnuty. Pro efektivní práci je vhodnější používat plochý a rovný povrch, jako jsou překližky nebo listy s tvrdými deskami. Vytvořte pevný a úroveň základů pro vaše postavení položením základny, aby se označilo umístění vaší postavy. Aby bylo možné být efektivní, musí to být široké 200 mm. Pomocí dvou linií stavitelů rovnoběžně s každou stranou základny označte okraje základny na 50 mm od vnějšího obličeje a 150 mm od vnitřní tváře na každé straně.
 2. Vykopat příkop do hloubky 100 mm a naplňte jej betonem, abyste dokončili projekt. Ujistěte se, že povrch je dokonale na úrovni. Když je beton zcela suchý, položte základnu na něj a nakreslete čáru kolem vnější hrany tužkou. Poté, uprostřed paty, položte jeden kurz cihel, aby vytvořil základ. Prohlédněte si, zda jsou vnější plochy cihel na úrovni vnějších okrajů rámu a nechte maltu vyléčit 24 hodin před pokračováním.
 3. Umístěte základnu na cihlovou nadaci, kterou jste již připravili.

Jak postavit skleník.

Než začnete, zkontrolujte, zda máte pokyny výrobce a všechny potřebné komponenty. Než budete moci úplně utáhnout matice a šrouby, budete muset sestavit celý rám a zkontrolovat, že je to rovný a čtvercový, mimo jiné.

Je levnější konstrukce skleníku než nákup jednoho?

Spousta jednotlivců by věřila, že mohou ušetřit peníze tím, že staví svůj vlastní skleník, spíše než zakoupit jeden jako soupravu. To však není vždy. Nákup sady standardní velikosti, která nevyžaduje žádné úpravy, může být nákladově efektivnější než sestavení všech materiálů sami. Pokud kupujete sadu standardní velikosti, která nevyžaduje žádné úpravy, můžete ji najít za nižší cenu, než sestavit všechny materiály sami.

Stojí za to investovat do výstavby skleníku?

Je investice do skleníku dobrá investice? Pokud se ptáte sami sebe na tuto otázku, pak odpověď zní ano, skleník je užitečná investice. Skleník vám umožňuje vyrábět rostliny a zeleninu po celý rok, protože nabízí kontrolované prostředí. Navzdory skutečnosti,že budete muset učinit finanční závazek, výsledky vaší práce budou stát za to.

Co přesně je funkce skleníku?

Primární funkcí vnitřního skleníku je zesílit sluneční světlo a současně chránit rostliny před nízkými teplotami.

Jaký druh dřeva bych měl použít k vybudování skleníku?

Skleníky jsou však vlhké, vlhké prostředí a většina dřeva se nakonec ohne a rozpadne v důsledku stálé přítomnosti vlhkosti přítomné ve skleníkovém prostředí. Pokud se rozhodnete použít dřevo, vyberte druh, který má pověst, že je odolný vůči vlhkosti a rozpadu, jako je cedr nebo sekvoje. Alternativně lze použít chemicky ošetřené dřevo určené pro venkovní použití.

Jaký je nejvhodnější materiál pro stavbu skleníku?

Polykarbonátový plast je široce považován za jeden z nejúčinnějších skleníkových krycích materiálů, které jsou dnes k dispozici. Tento plast je dvojitý nebo dvoustěnný polyethylenový plast, který se skládá z polyethylenu. Průměrná délka života tohoto druhu pokrytí je 10 let nebo více, pokud je řádně udržována. Díky schopnosti udržovat teplo a vlhkost může být zahradnictví prováděno po celý rok relativně snadno.

Je nutné větrat skleníky?

Skleníky a jejich rostliny jsou náchylné k široké škále problémů, pokud nemají dostatek vzduchu. To také zaručuje, že vaše rostliny dostat dostatečné množství čerstvého vzduchu, které mohou využít pro fotosyntetické účely. Zásadní je také skutečnost, že správné větrání udrží napadení hmyzem na uzdě a podpoří životně důležité opylení uvnitř skleníku.

Kdy je ideální doba roku na nákup skleníku?

Většinu času, nákup skleníku se nejlépe provádí v zimních měsících. Získejte to 3 až 4 týdny, než chcete začít růst, pokud je to vůbec možné. Nákup v březnu nebo dubnu může být příliš pozdě, protože zpracování objednávky, přeprava, a připravit místo instalace.

Je nutné, aby byl skleník na přímém slunečním světle?

Z větší části by skleník měl dostat přímé sluneční světlo po dobu nejméně 6 hodin každý den, zejména v zimě. Ideální místo k nalezení skleníku je daleko od budov a stromů, protože mnoho rostlin se daří na přímém slunečním světle. Částečný stín, na druhé straně, může být vhodnější ve velmi světlých oblastech, místech s vysokou nadmořskou výškou nebo u rostlin, které dávají přednost stínu.

Jaká je životnost dřevěného skleníku?

To, že to stálo 60 let, bylo neuvěřitelné, zejména s ohledem na skutečnost, že naposledy byl používán a udržován asi před deseti lety. To ukazuje, že při správné údržbě může vysoce kvalitní dřevěný skleník vydržet po generace.

Za prvé a za prvé, bezpečnost je prvořadá.

Pokud máte děti (nebo pokud si někdy hrají ve vašem dvoře), je dobré instalovat do skleníku panely z polykarbonátového skla, aby byly šetrnější k dětem. Obyčejné zahradnické sklo může představovat nebezpečí pro uživatele.

 1. Začněte tím, že rozložíte díly pro jeden štítový konec skleníku na rovný povrch a slepíte je dohromady. Uspořádejte je opatrně na místo, ujistěte se, že kovové části a šrouby jsou nainstalovány správným způsobem a že úhlové komponenty se naklánějí správným směrem.
 2. Pro konstrukci první strany volně upevněte díly pomocí několika šroubů. Opakujte postup s opačným koncem a pak i pro strany.
 3. Boky a štítové konce konstrukce by nyní měly být přišroubovány k sobě a přišroubovány k základu. V tomto okamžiku byste měli nechat všechny matice a šrouby volné.
 4. Připevněte lištu střešní hřebeny volně zašroubováním mezi dvěma značnými koncovkami výstavby střechy. Nainstalujte kování střešních ventilací jejich skluzavkou a poté zašroubujte zasklení střešních zasklení.
 5. Poté použijte náměstí stavitele a duchovní úroveň, abyste zajistili, že celý rám je rovný a rohy jsou čtvercové.
 6. Když jste si jisti, že je vše na úrovni a pravdivé, utáhněte všechny matice a šrouby ve struktuře (včetně těch, které připevňují rám k základně).
 7. K připevnění kovové základny k cihlovému soklu se používají zálohovače o průměru 25 mm. Nezapomeňte je vyvrtat celou cestu do základny a do cihel - a nezapomeňte jen vrtat do cihel na rozdíl od cementu.
 8. Struktura ventilace střechy by měla být sestavena. Když jste to všechno dokončili dohromady, zasuňte jej do polohy podél hřebenu střechy. Dokončený!
 9. Zatlačte a zasuňte tenkou flexibilní gumovou čáru do malých otvorů po celém rámu a ujistěte se, že je zcela vložen.
 10. Když pracujete na střeše, vložte každé skleněné podokno do rámu a připevněte ji klipy, staráte se o nošení rukavic a bezpečnostních brýlí po celou dobu. Jakmile se dostanete k tomu, měli byste najít postup jako rychlý a jednoduchý. Vždy postupujte opatrně, buďte trpěliví a dvakrát zkontrolujte, že sklo, které používáte, je správná velikost pro část rámu, který zasklí.
 11. Sklenice by měly být nainstalovány v souladu s pokyny výrobce. Snažte se je udržet stejně rozmístěné.
 12. Sestavte dveře, vložte sklo a zasuňte je do polohy.

Pokyny, jak vytvořit skleník.

 • Skleníky přicházejí v mnoha tvarech a velikostech, se dřevem nebo (častěji) hliníkovými rámy.
 • Z exteriéru se ujistěte, že máte každou sezónu adekvátní prostor pro otřes sklenici.
 • Velký strom poblíž vašeho skleníku může produkovat rozbité sklo kvůli padající končetině.
 • Existuje mnoho metod k zajištění základu skleníku na zem.
 • Zabraňte bahnitým půdním cestám ve skleníku pomocí betonových desek nebo dlažby.
 • Vložte štěrk nebo štěpky mezi opěrné desky.
 • Existují tři způsoby, jak toho dosáhnout.
 • Hlavním účelem vnitřního skleníku je zvětšit sluneční světlo a chránit rostliny před chladem.
 • Nákup sady standardní velikosti, která nepotřebuje žádné změny, může být levnější než sestavení všeho sami.
 • Navzdory skutečnosti, že budete muset investovat peníze, budou výsledky stát za to.
 • Protože mnoho rostlin, jako je přímé slunce, udržujte skleník od budov a stromů.
 • Pokud používáte dřevo, vyberte druh, který je odolný vůči vlhkosti a hnilobě, takové cedr nebo sekvoje.
 • Pokud je správně udržován, může tento druh povlaku trvat až deset let.
 • Správné větrání udržuje hmyz a podporuje opylení ve skleníku.
 • Pokud máte malé děti, zvažte instalaci polykarbonátových skleněných panelů ve skleníku.
 • Běžné zahradnické sklo může být nebezpečné.
 • Nejprve zkontrolujte, zda jsou matice a šrouby struktury na úrovni a bezpečné.
 • Poté připněte každý kus skla na rám, zatímco nosí rukavice a bezpečnostní brýle.

Napsáno
BrookPad tým

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.