What is the best way to install a shower?

Jaký je nejlepší způsob, jak instalovat sprchu?

Nejdůležitějšími hledišti při instalaci sprchy.

Jaký je nejlepší způsob, jak instalovat sprchu?

Jaká je nejúčinnější metoda pro instalaci sprchy?

Směšovač sprchový kout s čerpadlem nebo bez čerpadla, sprchový kout, nebo elektrická sprcha jsou všechny možnosti. Teplácí prvek podobný tomu, který se nachází v konvici, ohřívá vodu tak, jak se prochází v elektrické sprše. Než budete moci začít instalovat svou sprchu, musíte nejprve připravit potrubí a vytvořit elektrické připojení. Pokud máte kombinovaný kotel nebo pokud je vaše studená voda dodávána přímo ze síťové napájecí vody, není třeba čerpadla. Elektrická sprcha potřebuje svůj vlastní vyhrazený okruh od spotřební jednotky a konečné připojení by měl být dokončen elektrikářem pro vaši vlastní bezpečnost.

Aby bylo možné obvod chránit, musí být namontováno RCD (zbytkové aktuální zařízení) Když zapnete vodu, ujistěte se, že vaše zábradlí je dostatečně vysoké, aby se sprchovací hlavička nevisíla méně než 25mm pod úrovní vašeho koupele, sprchového bloku, umyvadla nebo bidetu. Pokud váš termostatický směšovač sprchový kout nemá čerpadlo, můžete stále používat větev potrubí připojení k získání vody z vašich teplých a studených sanitárních systémů. Sprchovací jednotka by neměla být instalována v oblasti, kde bude vystavena mrazu teplot v zimě. Před instalací sprchy se zobrazí dvojitá kontrola, že všechny požadované komponenty jsou zde a v pracovním příkazu. Množství vody, které proteče sprchovou hlavičkou, může být více než čtyřnásobné s termostatickou směšovačem sprchu.

Chcete-li se z toho nejvíce dostat, možná budete muset přejít na větší horkou zásobu zásobníku teplé vody. I když je posilovací čerpadlo úžasnou myšlenkou, nemůže být přímo napojeno na kotel s kombi nebo na studenou vodu ze sítě. Podložka je snadná k instalaci, nicméně různé návrhy mohou potřebovat různé metody instalace. Před zahájením výstavby krytu se ujistěte, že máte podložku do sprchy, mixování ventilů, vodovodní instalace a cholení na místo. Můžete si vybrat z různých typů dveří pro váš kryt, včetně závěsných dveří a dveří, sklopených a posuvných dveří, a další.

Můžete mít několik možností, je-li vaše podlaha pevná, nebo pokud si nemůžete vytvořit dostatek pádu pro odvodnění pod pozastaveným podlahou. Dříve než budete mít konečný výběr, budete možná muset začít pracovat, jak budete spouštět drenážní potrubí a kolik výška budete potřebovat pod tác pro vodovodní instalace. Podstavec můžete vychovat nad podlahou tím, že ji vložíte na podstavec, pokud vyberete kryt s krokem nahoru do zásuvky. Není-li dostatek prostoru pro mělké P-past, lze místo toho umístit kompaktní past do rosučky. Sejměte kryt a zkontrolujte upevňovací místa pomocí elektronického detektoru pro skryté potrubí a kabely.

Ujistěte se, že stěnové zátky jsou vsunout do otvorů, aby se rozšířily mimo dlaždici hloubky. Ty to nechceš dělat sám? Pracujeme s licencovanými profesionály, aby se ujistil, vaše koupelna remodel jde plynule od začátku až do konce. Je důležité vybrat si sprchu, který je vhodný pro váš domácí vodovodní systém, když se na nákup. Sprchy jsou také dohromady v mnoha způsoby, které by měly být vzaty v úvahu. Při instalaci nové sprchy nainstalujte pokyny k instalaci.

Výběr stylu sprchy-jaký typ vody distribuční systém máte?

Gravitační systémy (ty, které obsahují horký vodní válec ve sklepě a chladící vodní nádrž v podkroví) vám poskytují největší pružnost v podmínkách instalace. Můžete se rozhodnout pro mixování mixeru s pumpu nebo bez pumpů, elektrické sprchy nebo elektrické sprchy. Směšovač sprchový kout nebo elektrická sprcha jsou jediné možnosti, pokud máte kombinovaný kotel nebo pokud je vaše studená voda dodávaná přímo z vodovodní napájecí vody. Důvodem je skutečnost, že kotel s kombi nebo napájecí jednotka neumožňuje instalaci čerpadla.

Instalace elektrické sprchové sprchy: Průvodce pro krok za krokem

Elektrická sprcha je vybavena topným prvkem, podobně jako u konvice, která zahřívá vodu, když kolem ní protéká. Teplotu vody můžete upravit změnou tempu, kterým prochází topným prvkem. Protože většina sprch není vybavena termostatem, teplota vstupujícího vody ovlivní teplotu vaší sprchy. Na koupel můžete dát elektrickou sprchu nebo do samostatné kabiny. Při výběru, kam jej umístit, ujistěte se, že kolem něj budete mít dostatek místa, abyste mohli odstranit přední kryt v případě, že je třeba opravit. Přívodní potrubí vody může vstoupit do jednotky shora, dolní nebo zadní části, v závislosti na druhu použité jednotky. Zkontrolujte pokyny výrobce a ujistěte se, že máte ze zdi správné množství kabelu, abyste jej před pokračováním připojili k bloku terminálu. Voda by měla být zapnutá dříve, aby se připevnila jednotku, aby se odstranily jakoukoli nečistotu z linie sání vody, protože jakékoli malé částice mohou poškodit vaši novou sprchu. Potom vypněte vodu a vyprázdněte trubku.

Příprava

Než začnete instalovat sprchu, je nutné připravit trubky a vytvořit elektrický přívod. Příprava potrubí. Nalijte studenou vodu do sprchy z jediné 15mm potrubí, které běží ze zdroje studené vody poblíž skladovací nádrže ke zdi, kde bude nainstalována sprcha. Umístěte značku na místo sacího potrubí a napájecího kabelu a držte sprchovou jednotku na místě. Před vrtáním stěnou se ujistěte, že používáte detektor potrubí a kabelů, abyste se ujistili, že nejsou skryté trubky nebo kabely. Dále vložte trubku přes zeď na místo, které jste určili. Namontujte izolační ventil do potrubí a připojte jej k zařízení pomocí vhodného připojení.

Poskytování zdroje elektrického energie. Vytvořte otvor ve zdi, abyste pojali elektrický drát. Nezapomeňte, že délka kabelového běhu a hodnocení Kilowatt sprchové jednotky jsou také faktory, které je třeba zvážit, proto před zakoupením kabelu konzultujte pokyny výrobce. Spusťte drát od umístění sprchové jednotky do dvoupólového přepínače, který je umístěn na strop. V souladu s předpisy o zapojení IEE musí mít indikaci zapnutí/vypnutí a nesmí být nainstalován v nebezpečných zónách 1 nebo 2 budovy. Elektrická sprcha vyžaduje svůj vlastní vyhrazený obvod z spotřebitelské jednotky a pro vlastní bezpečnost byste měli mít elektrikáře konečné spojení. RCD musí být také nainstalován, aby byl zabezpečen obvod (reziduální proudové zařízení).

 1. Držte sprchovou jednotku na místě a použijte tužku v chinografu k označení umístění montážních otvorů. Pomocí zděného kousku vyvrtejte otvory na místě, která byla uvedena. Na dlaždice před vrtáním nanášená dlaždice nebo maskovací páska může pomoci zabránit sklouznutí vrtáku při vrtání do kachlového povrchu. Nainstalujte některé zástrčky na zeď a na každou z nich naneste trochu hygienického silikonového tmelu.
 2. Chcete -li zařízení používat, musíte nakrmit trubku a napájecí vodič přes zadní desku. Potom ji připevněte ke zdi pomocí šroubů, které s ní přicházely.
 3. Připojte sací potrubí k vaší sprchové jednotce a utahujte kompresní montáž pomocí potrubního klíče, abyste zajistili, že je bezpečný.
 4. Připojte živá a neutrální jádra kabelu s terminály „zatížení“ na jednotce a jádro pozemského kabelu k pozemskému terminálu jednotky, abyste zajistili připojení k jednotce.
 5. Ujistěte se, že gumové těsnění je správně nainstalováno dodržováním doporučení výrobce při instalaci krytu.
 6. Ujistěte se, že nainstalujete svou kolejnici dostatečně vysoko, aby vaše sprchová hlava nesekla méně než 25 mm pod úroveň přelévání vany, sprchové zásobníky, umyvadlo nebo bidet. Jinak může špinavá voda znovu vstoupit do přívodu čisté vody únikem.
 7. Jeden konec hadice by měl být zašroubován do sluchátka, a ujistit se, že zahrnuje všechny podložky, které s ní přicházejí. Ujistěte se, že vše funguje správně sledováním pokynů výrobce, a nakonec konečně zašroubujte druhý konec hadice do sprchové jednotky.

Co potřebujete vědět o instalaci sprchy termostatického mixéru

Pokud vaše sprcha termostatického mixéru nemá čerpadlo, můžete jej stále zásobovat vodou z horkých a studených vodovodních systémů prostřednictvím připojení větve potrubí. Připojte je tak blízko k vašim nádržům na studenou a horkou vodu tak, jak je to možné, poté je spusťte do místa sprchy a ven skrz zeď. V systému gravitaci krmená výška nádrže na studenou vodu nad sprchou určuje tlak horké i studené vody protéká. Chcete -li získat dobrý průtok a tlak ze sprchové hlavy bez čerpadla, budete potřebovat alespoň jeden metr prostoru mezi dnem nádrže a sprchové hlavy. Může být nutné zvednout nádrž na studenou vodu nebo nainstalovat čerpadlo do vašeho systému, pokud mezi vámi není dostatečný rozdíl.

V této situaci by měla být přijata opatření.

Než začnete používat směšovač, dvakrát zkontrolujte, že byl nainstalován, pověřen, provozován a udržován v souladu se specifikacemi výrobce. Věnujte pečlivou pozornost pokynům poskytnutým výrobcem. Sprchová jednotka nesmí být umístěna na místě, kde bude během zimy podrobena teplotám mrazu. Zkontrolujte obsah a ujistěte se, že všechny potřebné komponenty jsou přítomny a správné. Ujistěte se, že všechny otvory ventilu byly před zahájením instalace mixéru dostatečně pokryty, abyste zabránili vstupu do systému při práci na dodávkovém potrubí.

 1. Ověřte druh zdi, kterou máte a zda je sprchový ventil vhodný před instalací sprchy.
 2. Instalace instalatérství pro sprchovou oblast může začít, jakmile zjistíte, kam chcete, aby vaše sprcha byla umístěna a jakým směrem vstoupí trubky (například stoupající, padající nebo zadní vstup). Výsledkem je, že je nezbytné, aby byly potrubí horké a studené vody bezpečně propojeny uvnitř stěny nebo panelu, aby se ventil podpořil a zabránil v pohybu po jeho namontování.
 3. Pozor! Proveďte poslední kontrolu, abyste zajistili, že kompresní olivy jsou správně umístěny a aby veškeré potrubí bylo před připojením sprchového ventilu zcela vyčištěno. Zapnutím přívodu vody můžete zkontrolovat úniky.
 4. Nainstalujte výstupní armatury na příslušná místa (pro konkrétní pokyny k instalaci viz instalační příručka poskytovaná výrobcem).

Zahrnutí čerpadla je dobrý nápad.

Přidání posilovacího čerpadla do vaší termostatické mixérové ​​sprchy může více než čtyřnásobné množství vody, která protéká sprchovou hlavou. Čerpadlo můžete skrýt pod vanou nebo ho zastrčit ve vysílací skříni nebo podkroví, aby nebylo pro hosty viditelné (i když to můžete slyšet v akci). Mějte však na paměti, že nemůžete připojit čerpadlo s kombinovaným kotlem nebo přívodem studené vody, které pochází přímo z sítě. A abyste z toho vytěžili maximum, možná budete muset upgradovat na větší zásobní nádrž na horkou vodu.

Pokyny o tom, jak nainstalovat ventil a kolejnici sprchového mixéru

Nastavte sprchu dostatečně vysoko, aby vyhovovala nejvyššímu člověku ve vaší domácnosti, ale ne tak nízké, že vaše sprchová hlava visí nižší než 25 mm pod úroveň překročení sprchového zásobníku, koupelny nebo sousední pánve, protože to může způsobit zranění . Pokud je příliš nízká, může být použitá voda znovu zavedena do zásobování vodou vaší domácnosti.

1. Chcete -li začít, připojte otevření obklopující každou sací potrubí hygienickým silikonovým tmelem, abyste zabránili vstupu vody. Vyplatte trubky a armatury. Než připojíte obložení potrubí, připojte ke každé trubce spojku a utáhněte ventil termostatického směšovače pomocí nastavitelného klíče pomocí nastavitelného klíče. Zkontrolujte úniky současným zapnutím horké a studené vody. Pokud je vše vodotěsné, můžete před opětovným instalací mixéru odstranit mixér a nahradit jej obložením potrubí Chrome.

2. Připojte páku a držák k jezdce pomocí poskytovaných šroubů. Poté na koncích kolejnice připojte držáky a označte umístění fixační díry pro nejnižší držák tužkou.

3. Chcete -li začít, pomocí elektronického detektoru důkladně zkontrolujte oblast, abyste se ujistili, že nedochází k žádným skrytým potrubím nebo drátům. Jakmile uvedete umístění spodní konzoly, vyvrtejte skrz ji pilotní díru. Namontujte zástrčku na stěně a naneste trochu sanitárního silikonového tmelu na zástrčky.

4. Vyjměte kolidovou kolejnici z držáků a vložte poskytnutý šroub do spodního otvoru spodní konzoly, abyste ji zajistili na místě. Chcete -li určit umístění horního upevňovacího otvoru, stačí znovu připojit kolejnici ke spodnímu držáku a připevněte druhou montážní držák na horní část kolejnice, jak je znázorněno na ilustraci. Zkontrolujte svislost kusu s duchovní úrovní a poznamenejte si umístění horního upevňovacího otvoru na zdi.

5. Vyjměte zábradlí a pokračujte a vytáhněte zeď stejným způsobem jako dříve. Poté, s kolejnicí v poloze, zašroubujte horní konzolu. V neposlední řadě připevněte kryty konzoly k horní a spodní konzole.

 

Instalace sprchového zásobníku je jednoduchý proces.

Po dokončení odpadního potrubí můžete nainstalovat sprchový zásobník a připojit odpadní odpad sprchového zásobníku k pasti v koupelně. Nezapomeňte však před pokračováním přečíst pokyny pro instalaci výrobce, protože různé návrhy mohou vyžadovat poněkud odlišné instalační postupy.

1. Držte podnos na boku, spusťte korálek sanitárního silikonového tmelu kolem otvoru odpadu, dokud není zcela utěsněn.

2. Ujistěte se, že odpadní odpad je vložen do díry tak, aby byl utěsněn tmelem. Ověřte, zda byly poskytnuté podložky nainstalovány před zašroubováním uzamykací matice na místo pomocí nastavitelného klíče. Poté můžete připojit past na vypouštění odpadu.

3. Nasaďte pár bezpečnostních rukavic a začněte míchat maltu. Pomocí stěrky naneste tenký povlak lepidla na podlahu, kde bude umístěn podnos, a poté jej zajistěte na místě.

4. Postel podnos do malty pomocí duchovní úrovně, abyste se ujistili, že se neklesne v žádných směrech. V závislosti na tom, jak obtížné je, aby byla přesně na úrovni, možná budete muset zvýšit zásobník a upravit maltu. Pomocí stěrky vyčistěte okraje a odstraňte nashromážděnou maltu, která se nahromadila. Poté vyplňte práci otevřením poklopu podlahy a v případě potřeby připojíte past na odpadní potrubí.

Instalace sprchového krytu je jednoduchý proces.

V rámci nové instalace koupelny si můžete zakoupit sprchový kryt nebo jako doplněk k existujícímu koupelnovému apartmá. Mohou být umístěny do rohu místnosti nebo proti rovné zdi v závislosti na jejich velikosti. Pro váš kryt je k dispozici řada typů dveří, včetně zavěšených a otočných dveří, jakož i skládacích a posuvných dveří, což jsou vynikající možnosti úspory prostoru. Než začnete instalovat kryt, budete muset mít sprchový zásobník, míchat ventil, potrubí a obklady. K dispozici je však mnoho dalších návrhů a každá je umístěna poněkud odlišným způsobem, než je zde uvedená, takže si před pokračováním s vaším projektem přečtěte pokyny výrobce. Je důležité, aby stěna a zásobník jakéhokoli krytu byly zcela vodotěsné a aby byla svislá svislá polovina. Osprchování generuje hodně páry a kondenzace, což může způsobit vlhké problémy. V důsledku toho se důrazně doporučuje, abyste zvážili instalaci extraktorového ventilátoru pro ventilaci vašeho prostoru.

Zahrnuty jsou odpadní potrubí a past.

Než si vyberete sprchový kryt, budete muset přijít na to, jak budete provozovat drenážní trubky a kolik výšky budete potřebovat pod zásobníkem pro potrubí, než učiníte konečné rozhodnutí. Je možné, že budete moci vyrobit díru v podlaze, aby vyhovovala odpadnímu potrubí. Pokud tomu tak je, budete také muset vytvořit přístupový poklop. Za tímto účelem můžete buď rozšířit otvor odpadního pasti za místem, kde bude vnější okraj sprchového zásobníku, nebo můžete vytvořit sekundární poklop poblíž, který je na dosah pasti. V závislosti na tom, zda je vaše podlaha pevná nebo zda nedokážete poskytnout dostatek pádu pro odvodnění pod zavěšenou podlahou, můžete mít řadu možností. Alternativně si můžete vybrat kryt s krokem nahoru na zásobník, nebo byste se mohli rozhodnout zvýšit zásobník nad podlahou instalací na podstavec. Namísto mělké P-pasti může být pod sprchovým zásobníkem nainstalována kompaktní past, pokud pro jednu není dostatek místa. To je speciálně navrženo tak, aby vám poskytlo požadované vodní těsnění a zároveň byl dostatečně mělký, aby se vešel pod většinu současných konfigurací sprchových zásobníků. Čištění je dále zjednodušeno odnímatelným designem mřížky.

 1. Umístěte dva pevné boční panely na povrch hladiny a liberálně naneste sanitární silikonový tmel na zakřivené drážky v horní a dolní části panelů. Dát stranou. Poté pomocí šroubů, které byly dodávány, připojte hlavu a prahové kolejnice a dávejte pozor, abyste nezdravé šrouby nepředstavili.
 2. Vložte plastové vodicí dráhy do hlavy a prapech pomocí prstů.
 3. Pokud jsou plastové vodicí stopy příliš zdlouhavé, můžete je odříznout pomocí juniorské hackerské kresby, aby byly kratší.
 4. Do hlavy a parapetu se vložte dva dveře do vodicí dráhy, aby se dveře zavřely. Můžete je přesunout do centra, ale nebojte se o jejich opravu právě teď.
 5. Umístěte sprchový kryt na bok a přesuňte zakřivené posuvné dveře do hlavy a prapech a zajistěte, aby byly dveře správně umístěny. Poté vložte další dveřní dveře do hlavy a prahových kolejnic otvoru.
 6. Sestavte kryt připevněním nástěnných kanálů na každou stranu krytu a jeho umístěním na podnos, ujistěte se, že je vzpřímený pomocí úrovně. Poté, co pracuje zevnitř krytu, použijte tužku Chinagraph k označení umístění upevňovacích otvorů přes předvrcené otvory v nástěnných kanálech, jak je znázorněno na ilustraci.
 7. Odstraňte kryt a pomocí elektronického detektoru vyhledejte skryté trubky a dráty pod umístěním fixování. Odstraňte kryt a vyměňte jej. Pokud se zdá, že je vše v pořádku, vrtávací otvory v uvedených místech. Ujistěte se, že stěny jsou tlačeny do otvorů po celou dobu, aby přesahovaly hloubku dlaždice.
 8. Run a continuous bead of sanitary silicone sealant along both wall channels. (See illustration.) After that, attach the enclosure to the base using the screws that were provided. Remove any extra sealer with a damp cloth and refer to the instructions for any final adjustments to be made to the sliding doors.
 9. Drill through the holes in the wall channels and into the frame, starting from the inside out. Screw in the screws that have been supplied and cover the heads of the screws with screw covers. Drill a hole through the plastic track and inner head channel of the doorstops, and then screw them into place.
 10. Apply a continuous bead of sanitary silicone sealant to the joint between the tray and the tiled wall to complete the seal. Carry out the same procedure along the perimeter of the enclosure.

During the installation process, safety comes first.

Installation of these items must be done in line with local building codes in order to ensure your safety. Contact a qualified professional who is registered with an electrical certification system if you are in any doubt or if the law requires you to do so. Additional information is accessible on the internet or through your local government. Unless otherwise specified, all new and modified installations must conform with the most recent IEE Wiring Regulations. Either hire an electrician who is registered with the self certification system specified in the rules, or if you do the work yourself, you must inform your local authority's building control department so that your work may be examined and tested before it is considered complete. Don't feel like doing it yourself? We can assist you. We collaborate with authorized installers to ensure that your bathroom renovation runs smoothly from beginning to end. Our selection of various financing choices ensures that you will discover a plan that meets your needs. In addition, we provide a 2-year craftsmanship warranty for your peace of mind. Find out more about our installation service and schedule a free planning consultation to get started right away!

Tips on how to build a shower

 • Shower pumps, as well as hand shower pumps, are available for use.
 • Similar to a kettle, an electric shower has a heating element, which heats the water as it runs by.
 • Prepare the pipes and install an electrical supply prior to installing your shower.
 • A combination boiler or if your cold water is delivered directly from the mains water supply doesn't need a pump.
 • To protect the circuit, an RCD is required (residual current device) Ensure you place your rail above the spillover level of your bath, shower tray, wash basin, or bidet when you turn on the water.
 • You may still provide water for your thermostatic shower using branch pipe connections from your hot and cold plumbing systems.
 • The shower unit should not be located in an area where it may freeze during the winter.
 • Don't skip any of the essential components prior to constructing the shower.
 • Shower head water flow is multiplied by a thermostatic mixer shower.
 • The bigger the hot water storage tank, the more it will benefit you.
 • Boosters are excellent to have, but they will not work on combi boilers or with cold water mains straight from the mains.
 • Installing a shower tray is a straightforward operation, but not all shower trays are the same.
 • To start, you will need to have your shower tray, mixing valve, plumbing, and tiling in place.
 • Some door options include hinged or pivoting doors, folding or sliding doors.
 • First, you will need to decide how you will run the drainage pipes and how much depth you will need under the tray for the plumbing.
 • Ensure that wall plugs are fully inserted into the holes, so that they protrude below the tile's surface.
 • We work with approved professionals to guarantee that your bathroom remodeling proceeds without any problems.

Napsáno,
BrookPad tým

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.