What is the best way to install additional electrical sockets?

Jaký je nejlepší způsob, jak nainstalovat další elektrické zásuvky?

Přečtěte si více o tom, jak mohu do svého domova přidat další elektrické zásuvky?

Nainstalujte zásuvku

Jak nainstalovat více elektrických zásuvek?

Elektrická práce vyžaduje extrémní opatrnost. Elektrická zařízení musí být nainstalována v souladu s místními stavebními předpisy. Vypněte spotřebitelskou jednotku nebo pojistku, abyste se vyhnuli poškození. Pokud je to možné, vypněte jistič a zajistěte jej. Označte zařízení tak, aby ukázalo, že na něm pracujete. Pokud nejsou skryté potrubí nebo kabely, zabezpečte montážní krabici na místě.

Pro spláchnutí namontujte krabici v pevné zdi, je zapotřebí čistého výklenku skrz omítku a do cihel. K zachování je zakryjte Země zeleným nebo žlutým rukávem. Poté klepněte na zeď s rukojetí kladiva a poslouchejte dutý zvuk. Když označíte, vyvrtejte a vyplňte otvory, držte krabici na místě. Před zahájením úlohy zkontrolujte překážky.

Vyjměte knockout a vložte pilu s podložkou nebo omítkou. Korodovaná zásuvka může být zničena úderem, která ničí čelní desku nebo přehřátí. Vyvarujte se jeho opětovnému zapnutí, dokud není problém vyřešen. Mohou být časy, kdy potřebujete další zásuvku, když nikdo neexistuje. Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se připojit k kruhovému obvodu, je použití spurného kabelu, ale nelze jej připojit k žádné jiné zásuvce.

Spuštění nelze směrovat z zásuvky, která se již připojuje k ostrohu nebo pohání. Extra zástrčka nesmí vést ke zvýšení podlahové plochy obvodu o 100 metrů čtverečních. Předpisy zapojení IEE umožňují neomezený počet zásuvek zásuvek na hlavní obvod. Podlahová plocha každého obvodu je však omezená. Okruh kroužku 30/32 amph může trvat až 100 metrů čtverečních a dodávat až 30/32 ampérů.

Pokud máte velký dům a chcete prodloužit ostrohu přes zdi do jiné místnosti, budete potřebovat samostatný okruh. Nejprve izolujte obvod a potom pomocí testeru napětí zkontrolujte aktuální zásuvku. Pokud máte kovové obličejové desky, připojte jádro kabel 1,5 mm2 mezi čelní deskou a montážní krabicí. Používejte gumové průchodky s kovovými montážními krabicemi, protože ostré hrany obklopující kovové výřezy mohou poškodit příchozí drát, pokud jsou mezi nimi zachyceny. Odstranění vnějšího krytu kabelu odhaluje jádro, které by mělo do spojovací krabice prodloužit několik milimetrů. Připojte jádra kabelu spuštěna k terminály v tomto pořadí: Žijte žít, neutrální až neutrální a Zemi na Zemi. Před zapnutím napájení přidejte zelenou nebo žlutý rukáv do nahých pozemních jádra.

Zásuvky?

Nahrazení zásuvky nebo převedení jedné zásuvky na dvojitou zásuvku jsou přímé úkoly. Zásuvky mohou být umístěny na povrch nebo se spláchnout se stěnou. I když je kabeláž namontovaná na povrchu jednodušší (montážní krabice je jednoduše připevněna ke zdi, drát je vložen a poté je aplikován čelní deska), zapojení namontované na splachování vypadá hezčí a je méně náchylné k neúmyslnému poškození než povrchu- namontované zapojení.

Nejprve je bezpečnost prvořadá.

Elektrické předměty musí být namontovány v souladu s místními stavebními předpisy, aby byla zajištěna vaše osobní bezpečnost. Pokud jste v jakékoli pochybnosti, nebo pokud je to ze zákona vyžadováno, vyhledejte radu kvalifikovaného profesionála, který je členem programu elektrické samosprávy. Další informace jsou přístupné na internetu nebo prostřednictvím místní správy. Pokud jde o elektrickou bezpečnost, nikdy se nepotěžujte. Následuje bezpečnostní opatření, která byste měli přijmout před provedením jakékoli elektrické práce:

 • Vypněte hlavní sílu na spotřebitelské jednotce / pojistkovém boxu, abyste zabránili poškození. Vyjměte pojistku obvodu z obvodu, na kterém chcete pracovat, abyste ji izolovali. Udržujte to v kapse, abyste to neztratili.
 • Alternativně vypněte jistič obvodu a zamkněte jej, pokud je to možné - položte na jednotku oznámení, které označte, že pracujete na obvodu.
 • S testerem soketu nebo testerem napětí / měřiče pro osvětlovací obvody se ujistěte, že je obvod zcela mrtvý.

From a single flush socket to a double flush socket

If the socket is flush installed, it is extremely simple to replace it with a double socket that is placed on the surface. There are specific socket conversion boxes available for this purpose, or you may just use a normal double socket and drill and connect it into the wall, as shown in this illustration. In order to have the socket flush installed, you will need to remove the old box and create a bigger recess for the new one, which we will cover in more detail later. Tools and supplies required for the task include:

 • Šroubovák
 • Socket tester
 • Pipe and cable detector
 • Hammer action drill with masonry bits
 • Wire strippers
 • New double socket
 • Wall plugs and screws
 • Green / yellow sleeving if required

Nejprve je bezpečnost prvořadá.

If the cable isn't long enough to reach the terminals of the new socket without straining, resist the temptation to yank it out of the socket. Attach a fresh short piece of cable using a crimp or terminal block that has been specifically developed for the job. However, only do this if there is adequate space within the mounting box for it; all electrical connections must be visible and not buried in the wall behind the mounting box.

 1. Circuit isolation must be performed. Be a second check with a socket tester to make sure it's not still alive. Remove the faceplate and the wires from the terminals of the single socket mounting box by unscrewing the screws on the faceplate. If you discover the earth core to be naked, cover it with green or yellow sleeving to protect it.
 2. Pass the wires through the cutout in the new surface mounting box that has been installed. Then, using a pencil, indicate the locations of the fastening holes on the wall. Remove the box, inspect it for any concealed pipes or wires, and then drill and seal the hole in the wall behind it.
 3. Install the new box by screwing it into position, and then connect the wires to the terminals by following the steps outlined in Step 3 above. Replace the old faceplate with the new one. Check the socket using the socket tester to ensure that it is properly wired.

Fixing flush to solid walls is a good idea.

A clean recess through the plaster and into the brickwork behind the box is required when flush mounting a box in a solid wall. Because it is dusty labor, gloves and safety eyewear should be used.

For the task, you'll need the following tools and materials:

 • Protective gloves for pencils
 • Goggles for safety
 • Detector for pipes and cables
 • Drilling with masonry bits using a hammer action drill
 • Club hammer for bolstering
 • Šroubovák
 • Strippers for wires
 • Tester for sockets
 • Box for mounting
 • Tape that sticks
 • Wall plugs made of plastic
 • Screws with a roundhead

Fixings flush with the stud wall

When flush installing a socket in a stud wall, it is best to utilize a cavity fixing box to make the installation as easy as possible. This fitting features a flange that rests on the face of a wall and spring-loaded or rotating lugs that push against the back of the plasterboard, allowing for more flexibility in terms of placement while installing the fitting.

Fixtures that are flush with the stud wall

 1. Check for any concealed pipes or wires, and if everything is in order, secure the mounting box in place. Check the horizontality of the object using a spirit level before drawing its outline on the wall. Make a number of holes inside the shape of the mounting box using a masonry bit and a hammer action drill to a depth that is slightly larger than the depth of the mounting box. Alternatively, if you have a socket template, you may utilize it. Set the depth stop on the drill or wrap a piece of masking tape around the bit to serve as a depth guide.
 2. Remove the plaster and masonry using a bolster and club hammer, being sure to cut all the way down to the bottom of the holes that were bored. Clean out all of the dirt and make sure the box fits properly.
 3. Hold the box in place while you mark the locations of the fastening points and drill and fill the holes. Before connecting the box, make a channel for the cable to go through. After that, separate the circuit and complete the final connections as described in the section titled "Replacing a broken socket." Install the faceplate and use a socket tester to ensure that the wiring is in proper working order.

For the task, you'll need the following tools and materials:

 • Finder of studs
 • degree of spirit
 • Tužka
 • Detector for pipes and cables
 • Šroubovák
 • A pad saw or a plasterboard saw are two different types of saws.
 • Strippers for wires
 • Tester for sockets
 • Fixing box for cavities

Check for framing by gently tapping on the wall with your hammer handle and listening for the hollow sound to change. Před zahájením úlohy zkontrolujte překážky. Before continuing, make sure the box fits snugly in the hole. Re-insert the box, ensuring the cable is routed through the hole.

 1. Identify the location where you wish to install the new switch or socket. Using a stud finder, make sure there isn't any structure in the way before starting the project. Even if you don't have the proper tools, you can check for framing by tapping lightly on the wall with your hammer handle and listening for the hollow sound to change as you touch over the framework. Continue to hold the box in place while checking it with a spirit level to verify it is horizontal, and then draw a circle around it in pencil.
 2. Examine the area to ensure that there are no concealed pipes or wires, then press and twist a screwdriver through the outline at diagonally opposite corners so that the blade of a pad saw or plasterboard saw may be inserted. Remove the waste piece of plasterboard by cutting outwards from the perforations, following the shape of the box you've created.
 3. Check to ensure that the box fits tightly in the hole before proceeding. Take the knockout out of the box and set it aside. Push the box back into the hole, ensuring that the cable is routed through the hole.
 4. Pushing in or turning the fastening lugs will ensure that they are securely gripping the back face of the plasterboard. Connect the wires and then attach the faceplate to the circuit board. A socket tester may be used to ensure that the socket is properly wired.

Changing out a corroded socket

It is possible for a socket to get damaged for a variety of reasons, including a blow that breaks the faceplate or overheating that causes burning. If the issue is burning, it is most likely due to an overloading of the socket or a loose connection in a plug, which are both common causes. Avoid re-plugging it in until the issue has been resolved, or else the same thing will happen once again. Despite the fact that you may increase the number of sockets in a room by changing single sockets to doubles, there may be occasions when you need an additional socket at a location where none currently exists. The addition of a spur from a ring circuit will be required in this situation. Either an existing socket or a junction box that is linked into the cable run of an appropriate ring circuit may be used to power this device. The circuit must be protected by an RCD device.

 • Circuit isolation must be performed. Be a second check with a socket tester to make sure it's not still alive. Remove the socket faceplate from the wall by unscrewing it and pulling it away from the wall. Keep the screws in case the replacements don't fit well.
 • Odpojte ukončovací šrouby a kabelová jádra budou uvolněna. Pokud byla izolace poškozena teplem, odřízněte jádra a odstraňte konce izolace. Pokud zjistíte, že jádro Země je nahé, zakryjte jej zeleným nebo žlutým rukávem, abyste jej chránili.
 • Pomocí nové čelní desky jako vodítka připojte každé jádro s příslušným terminálem: živý terminál červeného jádra nebo jádra, neutrální terminál černého jádra a terminál zemského jádra. Utáhněte šrouby terminálu celou cestu dolů. Vyměňte čelní desku novým. Pokud se nové šrouby nezapadají do staré krabice, měly by být použity původní šrouby. Zkontrolujte zásuvku pomocí testeru soketu a ujistěte se, že je správně zapojený.

Jak přidat ostrohu do kruhového obvodu (s obrázky)

Použití spurného kabelu k propojení do existující zásuvky je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob připojení do kruhového obvodu - ale nelze jej připojit k žádné jiné zásuvce. V předpisech zapojení IEE jsou mimořádně přesné požadavky. Není dovoleno spustit ostrohu z zásuvky, která je již spojena s ostrohou nebo která v současné době dodává sílu do podnětu. A další zásuvka nesmí vést ke zvýšení podlahové plochy obsluhované obvodem, který přesahuje 100 metrů čtverečních. Vyškolený elektrikář bude vyžadován k určení, zda je zásuvka, ze které chcete spustit, součástí kruhového okruhu v případě, že jste o tom v jakékoli otázce. Jako alternativu k rozšíření ostrohu z existující zásuvky lze místo toho pro spuštění ostrohu použít 3-terminální, 30-amp. Vzhledem k tomu, že se však platí stejná pravidla, pokud jste v pochybách, konzultujte s vyškoleným elektrikářem.

Výběr příslušné zásuvky

Pomocí testeru soketu dvakrát zkontrolujte, že po izolaci obvodu byla napájení vypnuto na spotřebitelské jednotce. Poté vyjměte čelní desku ze zásuvky, ze které si přejete spustit ostrohu. Spočítejte počet kabelů, které vstupují do montážní krabice: jeden vodič označuje, že je již na ostrohu; Tři kabely naznačují, že již dodává ostrohu, nebudete moci přidat ostruhu v obou případech - místo toho zkuste jinou zásuvku. To, co musíte hledat, je zásuvka, která do něj přichází dva dráty. Než však budete pokračovat s přidáním SPUP, musíte se nejprve ujistit, že se jedná o kruhový obvod. Odpojte černá jádra a zatímco napájení je stále vypnuto, pomocí testeru kontinuity zkontrolujte jejich funkčnost. Je to kruhový obvod, pokud tester kontinuity naznačuje, že v obvodu nedochází k žádnému zlomu, a můžete přidat ostruhu, pokud podlahová plocha obvodu nepřesahuje 100 metrů čtverečních. Jako alternativu k rozšíření ostrohu z existující zásuvky lze místo toho pro spuštění ostrohu použít 3-terminální, 30-amp. Stejná pravidla se však vztahují a sledujte kabel na nejbližší zásuvku a proveďte výše uvedené postupy, aby bylo zajištěno dodržování předpisů.

Vezměte v úvahu dostupný podlahový prostor.

However, despite the fact that the IEE Wiring Regulations allow you to have an infinite number of socket outlets on each main circuit flowing from your consumer unit, there are limitations on the amount of floor space that each circuit may provide. A 30 / 32 amp ring circuit has a maximum coverage area of 100 square metres and can provide a maximum of 30 / 32 amps. However, because to the fact that ring circuits servicing kitchens and utility rooms are often the most highly loaded, it is preferable to avoid extending them into other rooms as much as is feasible. Your consumer unit's fuse cover should have the names of the rooms in your home that are covered by each circuit listed on it; however, you may double-check this by isolating the circuit and testing each of its individual sockets to verify if they are operational. As soon as you have determined the size of the circuit, you can measure the number of rooms it serves and compute the total floor space. If you have a big home and were intending to put a spur through a wall to feed a socket in a different room, you may discover that you will surpass the maximum allowable amount of power. If this is the case, you will need to run the spur from a separate circuit.

Energy conservation — no more idle time

In an intelligent multi-socket adapter, there is one primary socket and a number of supporting sockets. When the adapter recognizes that the device connected into the main socket has been turned off, it automatically turns off the supporting sockets as well - saving you money on energy costs. As soon as you turn on the main appliance, the auxiliary sockets are automatically turned back on.

An example of how to run a spur from a socket

Install your new socket first, then connect a length of 2.5 mm two-core-and-earth wire from the new outlet to the old socket to complete the installation.

Tools & materials for the job:

 • Continuous testing (Continuity tester)
 • Side cutters are a kind of tool that is used to cut on the side of a building.
 • Wire strippers are used to remove wires from a wire loom.
 • Šroubovák
 • Socket testers are used to test sockets.
 • 2 pieces of rubber grommets
 • Sleeves with a green and yellow color scheme

How to connect a spur to a junction box using a connector

Install the spur socket first, and then run a length of 2.5 mm2 two-core-and-earth wire back to the place where it will be linked to the main circuit cable, as shown in the diagram. The junction box should have the same amperage as the circuit it is connected to, if possible.

 1. Circuit isolation should be performed first, followed by a voltage tester test to ensure that the present socket is not faulty.
 2. Remove the faceplate from the new socket, feed the cable into the mounting box via a rubber grommet, and connect the cores of the cable to the terminals on the faceplate of the new socket. Don't forget to wrap the exposed earth core of the new wire with green or yellow sleeving, then tighten the terminal screws to ensure a secure connection.
 3. Remove the cable and repeat the procedure at the existing socket.
 4. If you have metal faceplates, cut a short piece of earth core from 1.5 mm2 cable and run it between the earth terminals of the faceplate and the mounting box. If you don't have metal faceplates, you may use 1.5 mm2 cable instead.
 5. Put the faceplates back on and re-connect the power cord. Finally, with the help of a socket tester, ensure that your new socket is properly wired.

The most important recommendation

Check that you're connecting to the proper socket terminals - the location of these terminals varies from brand to brand. In addition, take the time to go over any operating instructions that may come with your new socket. You'll need to use rubber grommets if you're using metal mounting boxes since the sharp edges surrounding the metal cut-outs will cause the incoming wire to be damaged if it gets caught between them.

 1. Vytvořte fyzickou izolaci obvodu a ověřte jej pomocí testeru soketu, abyste se ujistili, že není poškozen.
 2. Vyjměte čelní desku z nové zásuvky, kabel naveďte do montážní skříně pomocí gumové průchodky a připojte jádra kabelu k terminály na čelní desce nové zásuvky. Nezapomeňte zabalit exponované zemské jádro nového drátu zeleným nebo žlutým rukávem a potom utáhněte šrouby terminálu, abyste zajistili bezpečné připojení.
 3. Pokud je čelní deska vyrobena z kovu, ořízněte krátkou délku zemského jádra z kabelu 1,5 mm2 a spusťte jej mezi pozemskými terminály čelní desky a montážní krabicí. Pokud čelní deska není vyrobena z kovu, ořízněte krátkou délku zemského jádra z kabelu 1,5 mm2 a spusťte jej mezi pozemskými terminály obličejové desky a montážní krabicí. Vyměňte čelní desku novým.
 4. Poté zašroubujte základnu křižovatky na stranu sousedního nosníku nebo k boji přibité mezi nosníky, abyste ji zajistili na místě. Poté, co bude prodloužen, se ho potom dostane k dosažení konec hlavního kabelu.
 5. Odstraňte kabel jeho odříznutím a odlupováním vnějšího povlaku (ale ujistěte se, že prodlouží několik mm do křižovatky). Udělejte, že konce jádra jsou vystaveny a že jsou spojeny s terminály křižovatky. Poté připojte jádra spurného kabelu k odpovídajícím terminálům - živě žít, neutrální k neutrální a Zemi na Zemi - v tomto pořadí: živý, neutrální a Zemi. Je důležité si pamatovat na aplikaci zelených nebo žlutých rukávů na holá mletá jádra.
 6. Před výměnou víka krabice a zapnutí napájení zkontrolujte, zda jsou šrouby terminálu bezpečně připevněny. V posledním kroku použijte tester soketu a ujistěte se, že zásuvka bude správně zapojena.

A konečně, proč neumisťovat více elektrických zásuvek?

 • Elektrická práce vyžaduje extrémní opatrnost.
 • Elektrická zařízení musí být nainstalována v souladu s místními stavebními předpisy.
 • Vypněte spotřebitelskou jednotku nebo pojistku, abyste se vyhnuli poškození.
 • Pokud je to možné, vypněte jistič a zajistěte jej. Označte zařízení tak, aby ukázalo, že na něm pracujete.
 • Pokud nejsou skryté potrubí nebo kabely, zabezpečte montážní krabici na místě.
 • Pro spláchnutí namontujte krabici v pevné zdi, je zapotřebí čistého výklenku skrz omítku a do cihel.
 • Když označíte, vyvrtejte a vyplňte otvory, držte krabici na místě.
 • Mohou být časy, kdy potřebujete další zásuvku, když nikdo neexistuje.
 • Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se připojit k kruhovému obvodu, je použití spurného kabelu, ale nelze jej připojit k žádné jiné zásuvce.
 • Spuštění nelze směrovat z zásuvky, která se již připojuje k ostrohu nebo pohání.
 • Extra zástrčka nesmí vést ke zvýšení podlahové plochy obvodu o 100 metrů čtverečních.
 • Předpisy zapojení IEE umožňují neomezený počet zásuvek zásuvek na hlavní obvod.
 • Podlahová plocha každého obvodu je však omezená.
 • Okruh kroužku 30/32 amph může trvat až 100 metrů čtverečních a dodávat až 30/32 ampérů.
 • Pokud máte velký dům a chcete prodloužit ostrohu přes zdi do jiné místnosti, budete potřebovat samostatný okruh.
 • Nejprve izolujte obvod a potom pomocí testeru napětí zkontrolujte aktuální zásuvku.
 • Pokud máte kovové obličejové desky, připojte jádro kabel 1,5 mm2 mezi čelní deskou a montážní krabicí.
 • Odstranění vnějšího krytu kabelu odhaluje jádro, které by mělo do spojovací krabice prodloužit několik milimetrů.
 • Připojte jádra kabelu spuštěna k terminály v tomto pořadí: Žijte žít, neutrální až neutrální a Zemi na Zemi.
 • Před zapnutím napájení přidejte zelenou nebo žlutý rukáv do nahých pozemních jádra.

Napsáno
BrookPad tým

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.