What is the best way to shop for bathroom taps?

What is the best way to shop for bathroom taps?

More information about bathroom taps purchasing guide may be found here.

More information about bathroom taps purchasing guide may be found here.

How to shop for bathroom taps?

Matching basin and bath taps instantly alter a bathroom. Features that help keep your basin clean and extend the life of your tap are a bonus in busy bathrooms. This article can help you make tough choices like choosing the finest taps for your home's water pressure. If you just have two holes, you'll need pillar taps. A lower spout is ideal for a cloakroom with limited space.

A longer spout allows you to get your hands under the faucet without straining. If you're replacing or remodeling an old bath, you may purchase matching bath taps. With a single tap hole, you can control the flow of water with one or two handles. Single-lever and monobloc taps are one-handed. Wall-mounted taps are excellent if the bath rim is too small or if you have chosen a free-standing bath.

Most basin taps come in chrome-effect finishes. A gold-effect finish may be the solution to matching a historical decor in your home. A matching basin waste is also readily obtained, giving your bathroom a more unified look. They go well with a wide range of bathroom types and basins, from traditional to ultra-modern.

With matching basin and bath taps, you can transform your bathroom in an instant.

New taps offer a beautiful touch to your bathroom that may improve the way you utilize the space. This little modification achieves significant benefits via the use of creative designs with elegant profiles, illumination, and water-saving features. For busy bathrooms, features such as those that make your taps simpler to operate, those that assist to keep your basin clean, and those that help to prolong the life of your tap are a plus. Due to the many designs and finishes available, it is simple to choose something that will match the other components in your bathroom, such as towel rails and hooks, as well as shelf brackets and other accessories. With the assistance of this guide, you'll be able to navigate any difficult decisions, such as determining which taps work best with the water pressure in your house.

Než začnete, zvažte následující.

Performance of your faucets may be affected by the water pressure system in your house – and whether or not your faucets are compatible with that system. Those who have high-pressure water systems will be able to choose from a wide range of bath and basin taps; however, those who have low-pressure systems should take the time to determine their precise water pressure in order to locate taps that will guarantee a strong flow of both warm and cold water. Our guide to understanding your water pressure system will walk you through the process of determining the water pressure in your house as well as what to look for when selecting faucets and fixtures.

Selecting your basin faucets?

Keeping track of how many tap holes you have is essential since this will decide which taps may be used with your basin.

If you just have a single tap hole?

If you just have one tap hole, you may choose between monobloc and single- lever faucets. In keeping with the name, a single-lever tap is one that uses a lever to regulate the flow of both hot and cold water through a single spout. Monobloc taps feature just one spout, but they include two handles that may be used to regulate the balance of hot and cold water independently of one another. If you choose monobloc taps, you will have the option of selecting from a variety of handle designs and finishes.

For example, if you have two tap holes.

If you just have two tap holes, you'll have to go for pillar taps. The flow of hot and cold water is controlled separately by pillar taps, which are available in a broad range of designs with knob, lever, and cross-shaped handles to choose from.

About Spouts

Umyvadlo, kde nemůžete úplně dostat ruce pod tekoucí vodu, je jednou z nejvíce dráždivých věcí, které člověk může zažít. Výběr kohoutků s vhodnou velikostí hubice pro vaše umyvadlo je důležitým krokem k zajištění toho, aby vaše umyvadlo bylo co nejpohodlnější. Zvažte velikost hloubky povodí. Jaká je vzdálenost mezi otvory pro kohoutky a okrajem umyvadla? Jaká je celková velikost povodí? Je něco nad dřezem, jako jsou skříně nebo police, které mohou je těžké se naklonit? Budete také chtít přemýšlet o tom, co budete dělat v místnosti - je to prostě pro mytí rukou, je to prostor pro mytí a čištění zubů mladých lidí, nebo je to místo pro holení? Pokud máte malé umyvadlo, může být dobrou volbou kratší výtok-vyhledejte ten, který dosáhne až k otvoru zástrčky a ne dále. Dolní výtok bude dobře fungovat v šatně, kde je omezený prostor, zatímco vyšší výtok bude pohodlnější, pokud chcete být je schopen umýt a oholit se ve stoje. Při práci s většími koupelnami a umyvadly může být vhodnější delší výtok, abyste se nesnažili dostat ruce pod kohoutek. Opět platí, že vyšší hubice bude účinnější v přeplněné oblasti, kde bude povodí využíváno pro různé činnosti. Otočná hubice může být také užitečná v určitých situacích. Pak jsou tu naše vodopádové kohoutky, které jsou ideální pro přidání doteku elegance do vaší koupelny. Po zapnutí kohoutku, voda kaskáduje do povodí podél proudu a do povodí pod ním. Můžete je použít k vytvoření prohlášení ve vaší koupelně, a dokonce můžete získat odpovídající koupelnové kohoutky, které s nimi půjdou.

Výběr kohoutků do koupele je důležitým rozhodnutím.

Možná zjistíte, že vaše vana má mezi jedním a čtyřmi otvory pro kohoutky, v závislosti na tom, zda renovujete starou vanu nebo instalujete novou do svého domu. To je něco, co je třeba mít na paměti při výběru nové lázně, protože budete muset najít kohoutky, které jsou kompatibilní s množstvím kohoutkových otvorů, které máte na zdi. Většina vany nejsou dodávány s předvrtané otvory, což vám umožní vybrat jakýkoliv typ kohoutku, který se vám líbí vzhled. Pokud kupujete novou vanu, přečtěte si produkt informace pečlivě před nákupem.

Pokud máte jen jeden kohoutkový otvor.

Vany postavené pro monoblok nebo jednopákový kohout jsou často vidět v současných lázních s jediným kohoutkovým otvorem. Bude možné regulovat průtok vody pomocí jedné nebo dvou držadel a lázeň bude naplněna vodou z jediného výtoku. Pákové kohoutky, stejně jako monoblokové kohoutky, jsou vynikající volbou pro elegantní, moderní koupelny, a oba poskytují pohodlí ovládání jednou rukou.

Například, pokud máte dva kohoutkové otvory

Vyberte si mezi sloupovými a směšovacími kohoutky, v závislosti na vašich preferencích. Sloupové kohouty umožňují regulovat tok teplé a studené vody samostatně pomocí dvou odlišných kohoutků se samostatnými výtoky na obou stranách dřezu. Jsou vynikající volbou pro hodnotu za peníze a jsou k dispozici v různých provedeních, které doplňují moderní i historické koupelny. Směšovací kohoutky poskytují vynikající všestrannost, s širokou škálou návrhů a povrchových úprav, stejně jako s možností včetně nebo s výjimkou příslušenství sprchové hlavice. Jeden výtok dodává horkou a studenou vodu do lázně, která je regulována nezávisle, ale smíchána před dodáním do lázně. Sprchové hadice jsou samozřejmostí a umožňují vám posílat tok vody prostřednictvím připojené sprchové hadice, což vám dává větší svobodu při koupání a čištění. Vyberte si diskrétní směšovací kohout, který neobsahuje sprchovou hadici pro koupelny, které mají samostatnou sprchu.

Kohouty, které jsou umístěny na stěně

Moderní a elegantní kohoutky na stěně jsou ideální, pokud na okraji vany není dostatečný prostor, nebo pokud jste si vybrali volně stojící vanu. Snadno se snadno nainstalují. K dispozici je celá řada různých typů, od křížové rukojeti po vodopád. Tito potřebují trochu více přípravy než jiné volby, ale konečný produkt stojí za čas a úsilí. Protože budou namontovány přes vanu, budete muset vybrat vanu, která nemá předvrcené otvory.

Kliky

Kliky mají významný dopad na vzhled faucetu a na to, jak snadné je ovládat. Úplní úchyty jsou stylovým doplňkem jakéhokoli moderního prostředí a jsou jednoduché. Pokud jde o zaneprázdněné domácnosti, jsou klepnutím na jednu páku fantastickou volbou, protože páka je přátelská k dítěti a snadno se používá, pokud máte ve svých rukou omezený pohyb. Úchyty páky jsou také vynikající volbou, pokud se obáváte o čistotu, protože je lze snadno zapnout a vypínat loktem nebo zadní částí ruky, což pomáhá udržovat rukojeti čisté a bez bakterií. S kroucení mechanismu jsou knoflíky konvenčnější volbou pro kontrolu toku vody. Pro koupelny, které si chtějí udržet, nebo dokonce posílit, jsou jeho historické kouzlo, Taps Cross-Head jsou oblíbenými volbami. Jsou efektivnější než kliky knoflíku, ale pro práci využívají stejnou jednoduchou techniku ​​kroucení.

Dokončit

U povodí kohoutků jsou nejběžnějšími povrchovými úpravy. Je možné je kombinovat s širokou škálou pánví a koupelnových stylů, od konvenčnějších po ultraleek moderní vzory. Odpadní odpad povodí lze také snadno najít, což umožňuje soudržnější vzhled vaší koupelny. Pokud hledáte způsob, jak odpovídat historickému designu ve vašem domě, může být odpověď na zlatý účinek. Tyto armatury, které jsou navrženy tak, aby replikovaly vzhled klasických mosazných kování, ale s vysokým leskem, vypadají krásně, když jsou kombinovány s pěknou pánví.

Jaká je nejlepší metoda nakupování koupelnových kohoutků?

 • Odpovídající pánve a koupelnové kohoutky okamžitě mění koupelnu.
 • Funkce, které pomáhají udržovat povodí čisté a prodloužit životnost vašeho kohoutek jsou bonusem v rušných koupelnách.
 • Tento článek vám může pomoci učinit tvrdá rozhodnutí, jako je výběr nejlepších kohoutků pro tlak vody vašeho domova.
 • Pokud máte jen dvě díry, budete potřebovat kohoutky.
 • Nižší výtok je ideální pro šachovnickou místnost s omezeným prostorem.
 • Delší výtok vám umožní dostat ruce pod faucet bez namáhání.
 • Pokud nahrazujete nebo přestavíte starou koupel, můžete si zakoupit odpovídající kohoutky.
 • S jednou otvorem klepnutí můžete ovládat tok vody jednou nebo dvěma držadly.
 • Jednorázové a monoblokové kohoutky jsou jednoruční.
 • Klepnutím na stěnu jsou vynikající, pokud je ráfku vany příliš malé nebo pokud jste si vybrali volně stojící vanu.
 • Většina kohoutků povodí přichází v cílech chromových účinků.
 • Konec zlatého efektu může být řešením pro přizpůsobení historického výzdoby u vás doma.
 • Snadno se také snadno získá odpovídající odpad, což vaší koupelně dává sjednocenější vzhled.
 • Jdou dobře s širokou škálou typů koupelen a povodí, od tradičních po ultramoderní.

Napsáno
BrookPad tým

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.