What is the best way to tile a wall?

Jaký je nejlepší způsob, jak dlákat zeď?

V tomto tutoriálu se naučíte, jak obklopit zeď.

Jak obklopit zeď?

Jak správně obklopit zeď?

Jsme tu, abychom vám pomohli získat nejlepší možný povrch pro instalaci vaší nástěnné dlaždice. Následující nápady vám pomohou dláždit koupelnu, sprchovou kabinu, kuchyňskou backsplash nebo jen malý prostor kolem něj. Je důležité připravit se předem a odhadnout množství dlaždic a lepidla, které budete potřebovat. Nakreslete úroveň linie jedna dlaždice vysoko na všech čtyřech stěnách z nejvyššího svahu. Chcete -li chránit oči a obličej před létajícími dlaždicemi a ostrými hranami, použijte bezpečnostní brýle a prachovou masku.

V případě potřeby vyřízněte obložení dlaždic pomocí hackerské kresby. Rohy obkladu umístí dlaždici do rohu a pevně stiskněte dlaždici ke zdi. Otřete dlaždice mokrou houbou, abyste odstranili jakékoli nahromadění lepidla. Zvyšte počet dlaždic nad a vedle předchozího. Pevně ​​je sestavte, abyste je mohli potom spálit. Existují dva druhy rohů: zdi vytvořené a překážky.

V některých případech můžete být schopni namontovat kompletní dlaždice přes zeď bez oříznutí rohové dlaždice. Plastové rohové ověsy dlaždic mohou pomoci vyčistit vzhled. Naplňte mezery kolem rohů, než je injekci. Jak obklopit vnitřní rohy místnosti, je užitečný pro malé úpravy.

Hranice dlaždic na opačné straně zakrývají jakékoli pracovní nedostatky dlaždic. Jak obklopit rohy budovy? Oříznutí dlaždic lze použít k čistému dokončení vnějšího rohu. Naneste dlaždice lepidlo na stěnu s nohou pomocí záměru. Rozložte spárovací hmotu mezi dlaždice pomocí dlouhých diagonálních tahů.

Otřete zbytkovou přebytečnou spárovací hmotu z dlaždic mokrou houbou. Pokud potřebujete spárovat velkou plochu dlaždice, odstraňte jakýkoli přebytek a vyčistěte ji. Povrch kachlová kachlová kachlová kachlová kachlová kachlová cannon jsou utěsněny tmelem. Použití tmelu může trvat až dvě hodiny a není vždy úspěšný.

Vytvořte krásnou zeď s nástěnnými dlaždicemi, které jsou vizuálně přitažlivé, funkční a dlouhodobé.

Složení je profesionální zaměstnání, ale jsme tu, abychom vám pomohli dosáhnout nejlepší možného dokončení vaší instalace na nástěnné dlaždice. Následující tipy vám pomohou získat fantastický povrch, ať už obklopujete celou koupelnu, sprchovou kabinu, celou kuchyňskou backsplash, celý krb nebo malou oblast, která ji obklopuje. Je důležité naplánovat svůj projekt obkladu, než začnete. Je třeba zvážit mnoho věcí, včetně výpočtu množství dlaždic a lepidla, které budete potřebovat, připravují zeď a uspořádání umístění dlaždic. Náš průvodce pro uspořádání dlaždic na zeď vás naučí vše, co potřebujete vědět, než začnete obávat stěny. Tento tutoriál vás provede krok za krokem procesem pokládání dlaždic. Náš příklad zahrnuje obložení celé stěny s čtvercovými dlaždicemi v přímé linii, aby se ukázalo koncept lineárního obkladu. Projdeme to, jak to udělat podrobně:

 1. Připojte celé dlaždice ke zdi.
 2. Dlaždice by měly být vyříznuty tak, aby se vešly kolem rohů a překážek, a mělo by se aplikovat obložení rohových dlaždic.
 3. Nástěnné dlaždice by měly být spárovány a hotové.
 4. Dlaždice kolem obvodu místnosti s tmelem.

Jaké materiály budu potřebovat pro obklad?

Výplně bude vyžadován, pokud jsou na zdi nějaké otvory, které je třeba opravit nebo opravit. Pro tento projekt je vysoce doporučen proti-mold-tmelant je vysoce doporučen pro dlouhotrvající povrch (dostupný ve většině hardwarových obchodů), navrhujeme, abyste místo toho použili hotovou spárovací hmotu než smíchání vlastní. Pokud je to možné, navrhuje se, abyste si najali profesionála, který pro vás opraví.

 1. Dlaždice pro stěny
 2. Pokud jsou ve zdi nějaké díry, které je třeba vyplnit, budete vyžadovat výplň.
 3. U otvorů ve zdi větší než vaše pěst se doporučuje, abyste provedli profesionála, aby pro vás provedl opravy.
 4. Lepidlo s dlaždicí - Ready -Mixed Tile Adhesive se doporučuje, aby se ušetřil čas.
 5. Spacery dlaždic se používají k oddělení dlaždic na zdi.
 6. Pro dlouhodobý povrch doporučujeme proti-mold-thelant (k dispozici ve většině hardwarových obchodů).
 7. Pro tento projekt doporučujeme používat hotovolnou spárovací hmotu.
 8. Látky, které mohou být použity pro různé úkoly
 9. V případě potřeby lze přidat obložení dlaždic.

Jaké vybavení potřebuji pro obklady?

Míra pásky je nástroj, který lze použít k měření téměř všeho, co si dokážete představit. V případě potřeby ořízněte obložení dlaždic pomocí hackerské kresby, abyste zajistili čistý povrch. Použití Trowel s zářezem (také známým jako vrubový rozmetadlo) může být prospěšné pro šíření injektáže mezi dlaždicemi. Některé tmely jsou k dispozici ve spouštěcích zbraních, které nepotřebují použití kazetové zbraně, která se má správně aplikovat. Před použitím se ujistěte, že jste si přečetli pokyny na poli.

 1. Pravidlo
 2. Míra pásky je nástroj, který se používá k měření všeho.
 3. Chinagraph tužka nebo plstěné pero - v případě potřeby označit dlaždice pro řezání před řezáním.
 4. Zednická lžíce
 5. Trowel s zářezem (také známý jako zářezový rozmetadlo)
 6. Čeření pro dlaždici
 7. V případě potřeby vytvořte soubor dlaždic.
 8. Pokud je to nutné, použijte hackerskou pilu k oříznutí obložení dlaždic.
 9. Rozmetadlo spárovací hmoty (také známé jako plovák
 10. Dokončení pro spárovací hmotu (také známý jako Shaper Shaper)
 11. Kladivo s drápem
 12. Mycí houba
 13. Kbelík
 14. Opatření
 15. V případě potřeby může být použita kazeta. Některé tmely jsou k dispozici jako spouštěcí zbraně a nepotřebují použití kazety. Před použitím zkontrolujte pokyny těsnicího balíčku.
 16. Tmel, který je plynulejší

Jaké bezpečnostní vybavení doporučujete pro položení dlaždic?

 • Rukavice pro ochranu
 • Důrazně se doporučuje nosit prachovou masku.
 • Při řezání dlaždic se ujistěte, že používáte bezpečnostní brýle a prachovou masku, abyste chránili oči a obličej před létajícími kousky a ostrými hranami.

Jak obklopit kompletní zeď shora dolů?

Po dokončení rozložení dlaždic, přípravy zdi a instalaci vašich dřevěných labů začněte s pokládat kompletní dlaždice sledováním níže uvedených postupů. Na všech čtyřech stěnách by měla být nakreslena úroveň linie ve výšce jedné dlaždice od nejvyššího šikmého rohu zdi. Toto je považováno za nejlepší postup. Teoreticky by měly být dlaždice umístěny shora dolů, ale v praxi je to obtížné kvůli výše uvedeným faktorům.

Je lepší začít obklopit se shora nebo zdola?

Nezačínejte na dně schodů. Místo toho ji zvedněte na přibližně 3/4 výšky dlaždic, v závislosti na jejich velikosti. Například, pokud pracujete se čtyřpalcovými dlaždicemi, vaše deska Batten by začala tři palce nad podlahou. Takže máte tu dlaždici ve spodní řadě podlahy. Na stěně rozprostřete na zdi vodorovné údery pomocí dlaždice pomocí záměru, aby se zajistilo, že je rovnoměrně rozptýlena. Protože hřebeny v lepidle zajistí, aby každá dlaždice byla na úrovni, každá dlaždice bude mít za sebou stejné množství lepidla jako ostatní dlaždice. Ujistěte se, že jsou pevně připevněny ke zdi a že jsou ploché proti zdi, abyste je mohli potom spálit. Tipy pro obkladové rohy umožňují lepidlu s dlaždicí léčit po dobu po dobu, po kterou na balíčku je na balení. Chcete -li odstranit vertikální dřevěné latence z jeho podpůrného rámce, vytáhněte hřebíky drápem kladiva a vytáhněte je ven. Sekce s názvem „How to Tile Corner“ obsahuje pokyny, jak hranice a rohy dlaždic.

 1. Začněte v rohu vytvořeném dřevěným bojem a propracovejte se nahoru po zdi a nashromáždíte nějaké lepidlo dlaždice s stěrkou a přitlačujte jej na místo. Poté ji rozložte pomocí zářezové lžíce a odklonujte se od rohu s vodorovnými tahy, abyste se ujistili, že je dobře distribuován. Držte okraj zářezové lžíce v úhlu 45 stupňů na pracovní plochu. Každá dlaždice bude mít za sebou stejné množství lepidla, protože hřebeny v adhezivu zaručí, že každá dlaždice je na úrovni. Udržujte svou práci na jednom metru nebo méně čtvereční nebo méně, protože lepidlo se může začít ztuhnout, než dokončíte dlaždice na místo přes větší plochu. Lepidla na dlaždice by měla být vybrána podle druhu nainstalované dlaždice: pro keramické dlaždice použijte hotové nebo práškové lepidlo na dlaždici; Pro porcelánové dlaždice použijte lepidlo na práškové dlaždice. Použití lepidla na zadní straně dlaždic a na zdi, pokud jsou vaše dlaždice větší než 20 x 20 palců, je dobrý nápad.
 2. Vložte první dlaždici do rohu a tlačte okraje dlaždice do rohů rohu a celou dlaždici na zeď pevně. Poté položte dlaždici na ni a další sousedící s původní dlaždicí a pevně je přitlačte do lepidla krouceným pohybem, abyste je zajistili. Když pracujete, použijte vlhkou houbu a otřete jakékoli lepidlo, které se hromadí na dlaždicích. Pokud to necháte uschnout, bude velmi obtížné odstranit. Jakmile je lepidlo dostatečně mokré, položte kus desky přes dlaždice a jemně narazil na desku gumovou palicí, aby přilepila dlaždice ke zdi. Tím zajistíte, že dlaždice budou mít úroveň a jednotný povrch. Některé mozaiky jsou umístěny v různých výškách, v takovém případě byste měli použít ruku k ověření, že jsou všechny individuálně vloženy do lepidla, než se přesunou na další krok.
 3. V rozích mezi dlaždicemi vložte rozpěrky dlaždic, které vám umožní upravit umístění dlaždic podle potřeby. Ujistěte se, že jsou bezpečně na svém místě a plochý proti zdi, abyste je mohli na ně později spárovat.
 4. Zvyšte počet dlaždic, které máte nad a vedle toho, který jste již použili. Pokračujte v nanesení dlaždic tímto způsobem, dokud nenastavíte celou oblast, která byla potažena lepidlem na dlaždici. Pokračujte v aplikaci dalšího čtvercového metru lepidla a dlaždic, dokud nedokončíte instalaci všech dlaždic. Umístěte jednu nohu rozpěrky mezi dlaždice na hranicích zdi tak, aby byl viditelný zbytek spaceru - odstraníme ji později, než se injektují stěnu.
 5. Nechte lepidlo na dlaždice vyléčit množství času uvedeného na pokynech pro lepidlo na dlaždice.
 6. Vypněte hřebíky svislého dřeva s drápem kladiva, abyste jej osvobodili z jeho podpůrné struktury.
 7. Pomocí kompletních dlaždic připevněte každou část zdi k druhé části zdi, počínaje rohem sousedícím s dlaždicemi, které jste dříve připojili.
 8. Odstraňte horizontální dřevo po připevnění všech dlaždic a ponechání osušení. Nyní, když jste dokončili instalaci všech celých dlaždic, můžete přistoupit k vyplnění hranic a rohů zdi. Chcete -li se naučit, jak rohy dlaždic, přejděte do sekce pod „Jak na rohy dlaždic“.

Tipy pro obklady?

V této sekci vás projdeme procesem obkladových rohů. Vnitřní roh se liší od vnějšího rohu v tom, že má menší velikost. Existují dva typy rohů: ty, které jsou tvořeny stěnami a ty generované překážkami. Tile plastic corner trims may be used to provide a tidy appearance. Vyplňte mezery kolem rohů spíše než na aplikaci spárovací hmoty a umožňují expanzi dlaždice.

A corner on the outside?

Roh, který vyčnívá do místnosti z vnějšku, jako je roh zdi funkce nebo okraj výklenku okna, se nazývá roh směřující ven. V této části projdeme obě techniky, protože každý má své vlastní výhody a nevýhody. Je možné, že se budete moci v určitých případech spojit celé dlaždice přes zeď, aniž byste museli oříznout dlaždici pro roh. Ve většině případů budete muset oříznout dlaždici, aby se vešly do rohu místnosti.

Jak postupujete při měření a řezání obložení dlaždic?

Zvažte naplánování instalace obložení dlaždic ve spojení s instalací samotné dlaždice. Změřte řezy, které budou pokryty obložením dlaždic, a poté je znovu změřte tak, aby byly naprosto jisté z rozměrů. Při řezání oříznutí na okrajích stěn a základních deskách použijte hackerskou pilu nebo řezačku oříznutí a ořízněte ji pod úhlem 45 stupňů. Ujistěte se, že každý kus se vejde v úhlu 90 stupňů.

Pokyny, jak měřit a označit dlaždice před jejich řezáním?

Připravte oblast, která má být zdobena dvěma nezávislými měřeními v horní a dolní části prostoru, který chcete zdobit. Nakreslete čáru mezi dvěma řádky na čtverci pomocí tužky nebo pera plstěného špičky, abyste vyrovnali čtverec s těmito dvěma značkami. Nyní, když byly značky vyrobeny, je čas snížit dlaždice. Navštivte náš článek o tom, jak řezáme dlaždice pro více informací o procesu řezání dlaždic.

1. Držte dlaždici, kterou budete stříhat nad konečnou kompletní dlaždicí v řadě, když na ní pracujete. Nainstalujte druhou na zeď a označte oblasti, kde se překrývá pod níže pomocí základu dlaždic, chinograph tužku nebo plsticího pera, abyste označili překrývání.

2. Pomocí měření pásky provádějte nezávislá měření v horní a dolní části oblasti, kterou chcete zdobit. Udělejte značku na horní a dolní části dlaždice s rozměry. Srovnejte čtverec se dvěma značkami a nakreslete mezi nimi čáru tužkou nebo perem s plstěním, a vytvořte svislou čáru, kterou můžete proříznout s ostrým nožem. Je čas řezat dlaždice, když byly vytvořeny značky. Další informace o tom, jak řezat dlaždice, naleznete v naší stránce o tom, jak řezat dlaždice.

Poté, co jste odřízli dlaždici, dvakrát zkontrolujte, abyste se ujistili. Pokud potřebujete provést nějaké malé změny, bude se hodit soubor dlaždic. Pokud také obklopujete další zeď, nebudete muset být tak přesné, protože hranice dlaždic na druhé straně skryjí jakékoli nedokonalosti v práci na dlaždicích.

Jak obklopit vnitřní rohy místnosti?

Protože hranice dlaždic na opačné straně zakrývají jakékoli nedostatky v práci na dlaždicích, pokud obkládáte více než jednu zeď současně, nebudete muset být tak přesný. V případě potřeby vložte mezery mezi vaše fráze, abyste rozbili své myšlenky. Pokud jste tak ještě neučinili, můžete začít injekce dlaždic a v případě potřeby dokončit projekt.

 1. Poté, co jste odřízli dlaždici, dvakrát zkontrolujte, abyste se ujistili. Pokud potřebujete provést nějaké malé změny, bude se hodit soubor dlaždic. Pokud také obklopujete další zeď, nebudete muset být tak přesné, protože hranice dlaždic na druhé straně skrývají jakékoli nedokonalosti v práci na dlaždicích.
 2. Při použití lepidla na zadní stranu řezané dlaždice použijte úzký konec výřezového rozmetadla. Poté ji zatlačte na polohu tak, aby byla na úrovni dlaždice vedle ní. V případě potřeby použijte mezery k rozbití vět.
 3. V případě, že obkládáte více než jednu zeď, jděte na další zeď. Nyní jste připraveni začít injekci a dokončení dlaždic, pokud jste to tak ještě neučinili.

Jak obklopit vnější rohy budovy?

Ořezávání dlaždic lze použít k zajištění čistého povrchu na vnějších rozích budovy. Hrany dlaždic jsou také chráněny před zaklenutím, což může vést k tomu, že jsou štípané. Oříznutí je k dispozici v řadě různých materiálů, velikostí, barev a formulářů. V tomto případě využíváme bílou 1/4-palcovou vnější okraj dlaždice.

 1. Dokončete obklad na první zdi.
 2. Vezměte měření pásky a změřte délku okraje, ke které budete připevnit obložení dlaždic a zaznamenejte výsledky.
 3. Vypočítejte obložení dlaždic na stejnou velikost jako dlaždice, a položte na něj poznámku, abyste označili, kde bude řez provedený. Ořízněte obložení dlaždic na přesnou délku, kterou potřebujete pomocí hackerské kresby.
 4. Poté pomocí zářezové lžíce naneste tenký pruh lepidla na dlaždice na stěnu a zatlačte obložení do lepidla.
 5. Vyrovnejte obložení s dlaždicemi na první stěně vašeho domova. Umístěte dva rozpěrky mezi obložení a každou dlaždici (jedna v horní části dlaždice a druhá poblíž dna dlaždice), aby se zajistilo, že projde mezera pro procházení.
 6. Pomocí zárukového lžíce naneste na stěnu na novodané lepidlo další lepidlo, abyste ji utěsnili. Chcete -li zabránit vyřazení obkladu dlaždic z polohy se zuby zářezové stěrky, naneste lepidlo svisle shora dolů shora dolů.
 7. Dlaždice druhá zeď, počínaje rohovým lemováním a pracujete ven. Nezapomeňte nechat malý spárovací prostor mezi dlaždicemi a oříznutím, zatímco je uvádíte na místo. Nainstalujte rozpěrky a upravte dlaždice, když jdete, abyste zajistili, že mezera zůstane stejná a že obložení zůstává v celé instalaci na místě.

Jaký je správný způsob, jak spárovací a polské dlaždice?

Jakmile jsou dlaždice připevněny na místě a lepidlo je nastaveno, je čas začít aplikovat spárovací hmotu na klouby. Tento nástroj se používá k rovnoměrnému rozptýlení injektáže mezi dlaždicemi v podlaze vašeho domova. Přebytečná spárovací hmota by měla být otřena houbou a před použitím dlaždic ponechána úplně uschnout. Protože spárovací hmota bude v krátkém časovém období zpevněna, udělejte tento úkol co nejrychleji.

 1. Odstraňte vyčnívající rozpěrky dlaždic, které jsou viditelné kolem hranic zdi a v rozích místnosti.
 2. Začněte stisknutím malého množství spárovací hmoty do obličeje dlaždic pomocí stěrky, počínaje v levém dolním rohu místnosti. Vytvořte zdlouhavé, diagonální tahy s rozmetačem spárovací hmoty (také známé jako plovák spárovací hmoty), abyste rozložili spárovací hmotu mezi dlaždicemi a tlačili ji do kloubů mezi dlaždicemi. Pokračujte, dokud ve vašem domě nepruhujete všechny klouby. Protože spárovací hmota bude v krátkém časovém období zpevněna, udělejte tento úkol co nejrychleji. Rozdělte oblast, která má být spárována na části, a píše každou část jedna po druhém, pokud se jedná o velkou oblast. To se provádí, aby se zabránilo nadměrnému ztvrdnutí injektáže, zatímco dokončíte injektáž celé oblasti.
 3. Chcete -li odstranit zbývající přebytečnou spárovací hmotu z dlaždic, otřete je vlhkou houbou (ale ne příliš mokrý, protože to může způsobit zabarvení). Dávejte pozor, abyste z kloubů neodstranili žádnou spálení.
 4. Nechte spárovací hmotu úplně vyléčit. Při houbování uvidíte na dlaždicích, která je způsobena množstvím použité vody. Vyjměte jej z povrchu jemným čistým hadříkem.

Jak se dláždit kolem obvodu instalace obkladu

Utěsnění kolem okraje obkladu je nezbytné, aby se zabránilo prosakování vody pod dlaždicemi, což je obzvláště důležité kolem pracovních desek, umyvadel a kuchyňských dřezů. Voda zachycená pod dlaždicemi může způsobit poškození zdi, stejně jako příslušenství a vybavení v místnosti. Projdeme vás procesem utěsnění okraje dlaždice pomocí sanitárního tmelu.

 1. V souladu s pokyny k produktu připevněte trysku k tmelu a odřízněte špičku tmelu. Pokud je to nutné, vložte tmel do dělo kazety.
 2. Pracujeme z jednoho konce kachlové oblasti do druhého, zleva doprava, spusťte nepřetržitý korálek tmelu přes povrch. Pokuste se udržovat konstantní tlak na spoušť pistole a také konzistentní rychlost požáru.
 3. Při práci s tmelem plynulejším (nebo mokrým prstem) buďte opatrní, abyste nelépali tmel od povrchu povrchu korálky.
 4. Nechte tmel úplně vyschnout.

Jak obklopit zeď?

 • Jsme tu, abychom vám pomohli získat nejlepší možný povrch pro instalaci vaší nástěnné dlaždice.
 • Následující nápady vám pomohou dláždit koupelnu, sprchovou kabinu, kuchyňskou backsplash nebo jen malý prostor kolem něj.
 • Je důležité připravit se předem a odhadnout množství dlaždic a lepidla, které budete potřebovat.
 • Nakreslete úroveň linie jedna dlaždice vysoko na všech čtyřech stěnách z nejvyššího svahu.
 • V případě potřeby vyřízněte obložení dlaždic pomocí hackerské kresby.
 • obkladové rohy
 • Umístěte dlaždici do rohu a pevně stiskněte dlaždici ke zdi.
 • Otřete dlaždice mokrou houbou, abyste odstranili jakékoli nahromadění lepidla.
 • Zvyšte počet dlaždic nad a vedle předchozího.
 • Pevně ​​je sestavte, abyste je mohli potom spálit.
 • Existují dva druhy rohů: zdi vytvořené a překážky.
 • V některých případech můžete být schopni namontovat kompletní dlaždice přes zeď bez oříznutí rohové dlaždice.
 • Naplňte mezery kolem rohů, než je injekci.
 • Jak otočit vnitřní rohy místnosti
 • Soubor dlaždic je užitečný pro malé úpravy.
 • Hranice dlaždic na opačné straně zakrývají jakékoli pracovní nedostatky dlaždic.
 • Jak obklopit rohy budovy?
 • Oříznutí dlaždic lze použít k čistému dokončení vnějšího rohu.
 • Naneste dlaždice lepidlo na stěnu s nohou pomocí záměru.
 • Rozložte spárovací hmotu mezi dlaždice pomocí dlouhých diagonálních tahů.

Napsáno
BrookPad tým

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.