You are remodeling your bathroom.

Přestavíte svou koupelnu.

Více informací o tom, jak renovovat vaši koupelnu, najdete zde.

 

Přestavíte svou koupelnu.

Znovuzrážíš koupel.

Nová koupelna může být postavena v osmi jednoduchých krocích s důvěrou. Vytvořte podlahové výkresy pro vaše stávající i budoucí koupelny, abyste zjistili, jaké elektrické a instalatérské změny jsou potřebné. Výkresy budou označovat pozice nového sanitárního přípravku a nábytku, jakož i trubky horké a studené vody. Odstraňte toaletu, sprchu, vanu a umyvadlo z místnosti. Vypněte vodu na hlavní a všechny jednotlivé dodávky.

Vyjměte staré dlaždice z podlahy a stěn pomocí sekáče nebo vrtáku. V závislosti na stylu vaší nové koupelny možná budete muset změnit instalatérství. Hlasová voda by měla být vypnutá. Odstraňte nepoužité napájecí trubky pomocí víceúčelového nástroje. Sledujte konvenční techniky vrstvy potrubí. Pro váš nový koupelnový plán může být vyžadován pohybující se elektrické zapojení, což může být nákladné.

Před zahájením jakéhokoli vylepšení koupelny se ujistěte, že kabeláž a zásuvky jsou ve vynikajícím pracovním stavu. Obecně je nejlepší znovu vybudovat stěny nejprve, pak podlahy. Chcete -li správně přikládat stěny, budete muset pracovat ve fázích a využít správné nástroje a materiály pro každou fázi. Vyberte si koupelnovou barvu určenou pro dlouhodobý povrch. Může být vyžadována příprava podlahy na keramické dlaždice nebo vinylové podlahy.

K dispozici jsou sprchové sady a sloupy, stoupací kolejnice a další příslušenství. Vany přicházejí ve třech tvarech: obdélníkový pro malé koupelny, roh pro větší koupelny a ostrov pro velké koupelny. Můžete také získat hydromasové vany s výkonnými vodními tryskami pro luxusní zážitek z koupání. Ohřívače ručníků jsou v každé koupelně nezbytné, protože nejen vysuší ručníky, ale také zahřívají prostor. Vždy vyberte stupeň IP, která odpovídá zóně koupelny, kde bude nainstalováno svítidlo. Před provedením jakékoli elektrické práce se ujistěte, že hlavní výkon je vypnutý.

Nová koupelna může být postavena v osmi snadných fázích.

Vaše koupelna je zvláštním místem u vás doma se speciální funkcí. Mělo by to být relaxační, protože se jedná o oázu tichého, ale musí to být také užitečné, protože se jedná o funkční místo. Proto je užitečné riskovat navrhování a výstavbu vlastní koupelny ve stylu vašeho výběru. Může se zdát, že přestavba vaší koupelny by byla obtížným úkolem. V důsledku toho jsme rozdělili úkol na zvládnutelné fáze, které můžete udělat s důvěrou.

Vytvořte půdorys pro vaši koupelnu.

Je důležité vytvářet půdorysy jak pro vaši současnou koupelnu, tak pro budoucí koupelnu. To vám pomůže při určování, jaké úpravy jsou vyžadovány elektrické zapojení a instalatérství. Začněte načrtnutím rozložení podlahy vaší koupelny, jak nyní existuje. Umístění nového sanitárního zboží a nábytku, které chcete koupit. Poté načrtněte design pro vaši budoucí koupelnu. Na tomto výkresu by mělo být uvedeno následující:

 • Umístění nového sanitárního zboží a nábytku, které chcete koupit.
 • Instalatérské úpravy, které musíte provést, například jakékoli vodní a vypouštěcí trubky, které budete potřebovat k odstranění, přemístění nebo výměně, budou podrobně uvedeny níže.
 • Jak právě teď vypadá instalatérský systém a ukazuje umístění linek horké a studené vody, stejně jako odtokové trubky
 • Jaké úpravy musíte udělat pro elektrické zapojení, jako jsou například které kabely a zásuvky potřebujete k odstranění, přemístění nebo výměně a kolik času musíte projekt dokončit.
 • Nový sanitárníware, který mimo jiné zahrnuje sprchu, koupel, umyvadlo a toaletu.
 • Nový nábytek a skladovací kontejnery byly dodány včas.
 • Byl nainstalován nový instalatérský systém, který zahrnuje body s horkou a studenou vodou a vypouštěcí trubky.
 • Nainstaluje se nový elektrický systém, který zahrnuje zástrčky, světla a elektrické radiátory.

Odstraňte starou koupelnu z domu.

V koupelnách se nachází řada věcí souvisejících s napájením, přívodem vody a drenáží. Demontáž vaší staré koupelny by mělo být provedeno v následující sekvenci, abyste zajistili bezpečnost: Nejprve odstraňte veškerá elektrická zařízení z místnosti, poté nábytek a nakonec všechny věci, které jsou spojeny s instalatérstvím. Elektrické spotřebiče Většina elektrických spotřebičů v koupelně je pro vytápění. Než začnete pracovat, vypněte elektřinu při hlavním přepínači. Pokud je přítomen, vyjměte chladič nebo teplejší ručník. Chcete -li zajistit optimální bezpečnost, připojte každý exponovaný drát s rychlým připojením nebo terminálovým blokem. Odstraňte svítidla stejným způsobem jako dříve. Světelná svítidla by měla být nainstalována naposledy, pokud je ve vaší koupelně málo přirozeného světla. Tímto způsobem budete mít dost světla na to, abyste mohli dělat další úkoly, které jste naplánovali.

Nábytek odstranit.

Veškerý nábytek, včetně skříní, knih a zrcadla, z místnosti. Zdravotnický sortiment. Odstraňte všechny zbývající příslušenství, včetně toalety, sprchy, vany a dřezu, z místnosti. Než začnete pracovat, vypněte přívod vody na hlavní a v přípravných bodech pro každou jednotlivou položku. Prozatím nechte odtoky a trubky na svých současných místech. Při odstraňování vany začněte odstraněním prostoru a faucetů a poté přejděte do skutečné vany. Měli byste sprchu zachránit naposledy, abyste ji mohli využít tak dlouho, jak je to možné! -

Čištění sprch.

Začněte odstraněním sprchových panelů, následným odstraněním gumových těsnění a odtažením krytu od zdi. Vyjměte ze stěny montáž odtoku sprchy. Chcete -li získat přístup a odpojit potrubí s vodou, posuňte kryt dostatečně daleko od zdi, abyste je mohli vidět. Vyjměte sprchový kryt z koupelny. Chcete -li následující postupy jednodušší, vyjměte nejprve panely sprchového krytu nejprve, pokud vůbec proveditelné, před odstraněním sprchy. Vyjměte mixér, kohoutky a vypouštěcí armatury a poté vypouštěcí trubku. Po odstranění všech silikonových těsnění, které se kolem něj mohly vytvořit, oddělujte a odstraňte samotný podnos. V neposlední řadě vyjměte vypouštěcí trubku.

Odstraňte staré dlaždice z podlahy.

Po odstranění všech příslušenství a vybavení je následujícím krokem odstranit staré dlaždice podlahy a stěn z podkladu a stěn.

Odstraňte dlaždice z podlahy.

Není obtížné odstranit staré podlahové dlaždice, ale budete potřebovat správné vybavení a bezpečnostní vybavení, abyste to mohli správně provést. Chcete -li se zbavit svých starých podlahových dlaždic, postupujte podle těchto snadných kroků:

 • Odstraňte suknící desku z místnosti.
 • Najděte dlaždici, která zní uvolněně a rozbije ji sekáčem nebo vrtákem, aby odhalila spárovací hmota níže.
 • Odstraňte dlaždice, které jsou stále na svém místě.
 • Odstraňte zbylou hromadu a lepidlo pomocí tuhého kartáče.
 • Odstraňte veškeré zbytky a důkladně vyčistěte podlahu.

Snižte dlaždice zdi.

Proces odstraňování dlaždic je docela podobný procesu odstraňování podlahových dlaždic.

Proveďte změny v instalatérském systému.

Je možné, že možná budete muset změnit instalatérství ve své nové koupelně v závislosti na tom, jak ji chcete navrhnout. Zde je seznam potenciálních úprav.

 • Drenážní body mohou být přemístěny nebo eliminovány.
 • Body zásobování vodou mohou být přemístěny nebo eliminovány.
 • Drenážní kanály jsou konstruovány od nuly.

Dostupnost zdrojů vody

Zásobování vodou by mělo být vypnuto v síti. Využijte víceúčelového nástroje k odstranění napájecích trubek, které již nejsou zapotřebí. Podívejte se na vaše výkresy a nainstalujte všechny další potřebné napájecí trubky. Vždy používejte vybavení a materiály, které jsou vhodné pro danou úlohu. Postupujte podle standardů piped-snášky pro průmysl. Máte-li vertikální vodovodní instalace, byste měli mít na pravé straně studenou trubku a horké potrubí by mělo být na levé straně. Ve vodorovné pipedie se studená trubka nachází pod horkou trubkou, zatímco horká trubka se nachází nad prochladlou trubkou.

Odvodňovací zařízení pro odpadní vody

Sledujte nákresy a určete přesné umístění, do kterého budete instalovat nové kanály. Pokud jde o odstranění nebo přemístění starých odkapovacích trubek, lze použít separátor PVC potrubí k odstranění potrubí a armatur, které již nejsou potřebné. Dokončete montáž všech Vašich nových PVC potrubí a armatur, aby se vytvořil váš nový drenážní systém.

Odvodňovací kanály jsou důležité.

Zásobování vodou by mělo být vypnuto v síti. Využijte víceúčelového nástroje k odstranění napájecích trubek, které již nejsou zapotřebí. Podívejte se na vaše výkresy a nainstalujte všechny další potřebné napájecí trubky. Vždy používejte vybavení a materiály, které jsou vhodné pro danou úlohu. Postupujte podle standardů piped-snášky pro průmysl. Máte-li vertikální vodovodní instalace, byste měli mít na pravé straně studenou trubku a horké potrubí by mělo být na levé straně. Ve vodorovné pipedie se studená trubka nachází pod horkou trubkou, zatímco horká trubka se nachází nad prochladlou trubkou.

Proveďte změny v elektrickém vedení.

Vaše nová koupelna rozvržení může potřebovat přemístění elektrického vedení, který vás může stát další peníze.

Požadavky na elektrickou bezpečnost pro koupelny

Existují specifická kritéria pro kabelové elektrické zapojení, a to musí být provedeno s opatrností. Ujistěte se, že elektrická zařízení, která vyberete, mají odpovídající označení ochrany pro zónu, v níž budou instalovány.

Změna elektrického zapojení, které je již na místě

Chcete-li správně instalovat nové sokety nebo nahradit staré, je to dobrý nápad nejprve zkontrolovat aktuální elektrické vedení a položit si několik důležitých otázek, jako jsou následující:

 • Jsou v systému nějaké jističe?
 • Existuje spojení mezi systémem a zemí?
 • Je tam viditelný sliz holého drátu?

Zkontrolujte stav spojení a zásuvek v koupelně před zahájením jakýchkoli renovací, aby zajistily, že jsou v dobrém provozním stavu. Staré i nové části elektrického systému musí být v souladu s platnými předpisy a předpisy. Jakmile jste spokojeni s výsledky, můžete upravit okruh a přeuspořádat spoje tak, jak je třeba přidat další sokety, přepínače a světelné příslušenství. Vždy vypněte elektrickou energii v jističi, než začnete pracovat na elektrickém systému pro vlastní bezpečnost a ochranu.

Renovovat vnitřek tvého domu.

Před přechodem na podlahu je obvykle vhodnější přetvořit zdi. Tento způsob se vyhnete poškození vašich čerstvě umístěných podlahových krytin.

Výběr správných nástěnných krytin

Existují určité druhy nástěnných krytin, které nejsou vhodné pro použití v koupelně. Výběr materiálu musí být založen na jeho schopnosti odolávat nadměrné vlhkosti a stříkání vody. Na povrchu se zdá, že jediné možnosti jsou vodotěsná barva nebo obklady na stěny. V závislosti na tom, zda chcete malovat nebo dlaždice stěn, budete muset připravit stěny poněkud jiným způsobem. Pokud je váš povrch poněkud nerovnoměrný, lepidlo a dlaždice ho zakryjí; ale pokud malujete, budete potřebovat dokonale hladký, bezchybný povrch. Malování vyžaduje větší úroveň přípravy než obklady, avšak jakmile je dokončeno, malování je mnohem méně obtížné než obklady. Vyberte si barvu, která byla speciálně navržena pro koupelny, aby zajistila dlouhotrvající povrch. Tento druh barvy bude odolnější vůči vlhkosti. Chcete-li své stěny správně dlaždicovat, budete muset projekt rozdělit do mnoha fází a použít vhodné vybavení a dodávky pro každý krok.

Položte podlahovou krytinu na zem.

Před vložením nábytku byste měli dokončit položení podlahy. Keramická dlažba je nejčastějším druhem podlahové krytiny v koupelnách, ale můžete použít i jiné typy podlahových krytin v koupelně. Některé položky musí být dokončeny, než můžete začít pokládat podlahu. Odtoky pro otevřené sprchy a nízkoprofilové zásobníky jsou dvěma příklady tohoto druhu produktu. K instalaci jakýchkoli podlahových krytin včetně koberců musí být použit pevný, rovný a čistý podlahový povrch. Podle druhu krytí, který zvolíte, může být také potřeba použít vyrovnávací prostředek na povrchu. V závislosti na tom, zda si vyberete keramickou dlažbu nebo vinylovou podlahu, může být třeba podlahu předem připravit. Po dokončení potřebných příprav můžete začít pokládat kryt. Pokud se vám nelíbí keramická dlažba, můžete si místo toho vybrat jiný druh krytí, který vysvětlíme v této části průvodce.

Organizujte sanitární vybavení.

Je možné začít instalovat různé věci, které musí být propojeny s vodou a odtoky poté, co byla podlaha položena a úplně vysušena.

Sprchové soupravy a sloupy jsou k dispozici.

Sprchové hlavice, stoupací lišty a další příslušenství jsou k dispozici v různých stylech a velikostech, stejně jako v sadách a plně vybavených sloupcích konfigurací. Pro co nejkomplexnější zážitek může sloupec obsahovat funkci hydromasáže s vodními tryskami a další funkce. Panely můžete nechat otevřené a vytvořit otevřenou sprchu, která je funkční a atraktivní. Alternativně si můžete vybrat mezi posuvnými, otočnými, houpacími nebo skládacími dveřmi pro zavření sprchy nebo jakoukoliv možností funguje nejlépe pro uspořádání vaší koupelny.

Toalety, které jsou montážní na podlahu i na zeď

Toalety jsou k dispozici v různých konfiguracích, včetně tradičních typů montáže na podlahu a variant na závěs na stěnu. Modely, které jsou namontovány na stěnu, vypadají fantasticky, jakmile jsou na místě, ale jsou obtížnější instalovat, protože potřebují nosnou konstrukci.

Vany

Vany jsou k dispozici v různých podobách, které pojmou různé rozložení koupelny: Koupelny mohou být rozděleny do tří typů: obdélník pro základní koupelny, roh pro koupelny, které potřebují více prostoru, a ostrov pro velké koupelny. Můžete také získat hydromasážní vany se silnými vodními tryskami pro skutečný dotek luxusu při koupání. Pokud dojde k nějakým únikům, zapněte přívod vody po dokončení připojení všech sanitárních potřeb. Zkontrolujte, zda jsou odtoky také funkční.

Zrcadlové skříně jsou druhem toaletní jednotky.

V závislosti na designu vaší nové koupelny a dostupném prostoru je možné instalovat buď jedno umyvadlo nebo dvouumyvadlový kout. K dispozici jsou vestavěné nebo pracovní umyvadla a vaše toaletní jednotka může být zavěšená na zeď nebo na podlahu a může mít libovolný rozměr.

Ohřívače ručníků jsou druh elektrického topení.

Ohřívače ručníků jsou nutností v každé koupelně, protože si nejen udržují a vysuší ručníky, ale také pomáhají zahřát oblast. Protože jsou malé, mohou být použity v jakékoli koupelně a jsou k dispozici v různých návrzích, které doplňují váš interiér.

Příslušenství pro osvětlení

Nástěnné lampy, stropní světla a zapuštěná reflektory jsou dobré možnosti pro osvětlení vaší koupelny. Vždy si vyberte ochrannou známku, která je vhodná s zónou koupelny, ve které chcete nainstalovat svítidlo. Pokud máte dostatek místa, můžete například nainstalovat osvětlení IP 65 na extra nízké napětí. To je pro vaši vlastní ochranu. Před provedením jakékoli elektrické práce se ujistěte, že je vypnutá hlavní energie. Při připojení nových spotřebičů vždy postupujte podle pokynů výrobce a ujistěte se, že jsou řádně propojeny. Naše instalační služba usnadňuje realizaci vaší vize pro váš ideální prostor pro koupelnu. Spolupracujeme s autorizovanými instalačními pracovníky, abychom zajistili, že váš projekt běží hladce od začátku do konce. Naši instalační pracovníci mohou nejen přizpůsobit váš design do vašich specifikací, ale mohou také dokončit dokončovací dotyky, což vám ušetří čas a úsilí.

Základy renovace koupelny.

 • Nová koupelna může být postavena v osmi jednoduchých krocích s důvěrou.
 • Vytvořte podlahové výkresy pro vaše stávající i budoucí koupelny, abyste zjistili, jaké elektrické a instalatérské změny jsou potřebné.
 • Výkresy budou označovat pozice nového sanitárního přípravku a nábytku, jakož i trubky horké a studené vody.
 • Odstraňte toaletu, sprchu, vanu a umyvadlo z místnosti.
 • Vypněte vodu na hlavní a všechny jednotlivé dodávky.
 • Vyjměte staré dlaždice z podlahy a stěn pomocí sekáče nebo vrtáku.
 • V závislosti na stylu vaší nové koupelny možná budete muset změnit instalatérství.
 • Hlasová voda by měla být vypnutá. Odstraňte nepoužité napájecí trubky pomocí víceúčelového nástroje.
 • Sledujte konvenční techniky vrstvy potrubí.
 • Pro váš nový koupelnový plán může být vyžadován pohybující se elektrické zapojení, což může být nákladné.
 • Před zahájením jakéhokoli vylepšení koupelny se ujistěte, že kabeláž a zásuvky jsou ve vynikajícím pracovním stavu.
 • Obecně je nejlepší znovu vybudovat stěny nejprve, pak podlahy.
 • Chcete -li správně přikládat stěny, budete muset pracovat ve fázích a využít správné nástroje a materiály pro každou fázi.
 • Vyberte si koupelnovou barvu určenou pro dlouhodobý povrch.
 • Může být vyžadována příprava podlahy na keramické dlaždice nebo vinylové podlahy.
 • K dispozici jsou sprchové sady a sloupy, stoupací kolejnice a další příslušenství.
 • Vany přicházejí ve třech tvarech: obdélníkový pro malé koupelny, roh pro větší koupelny a ostrov pro velké koupelny.
 • Můžete také získat hydromasové vany s výkonnými vodními tryskami pro luxusní zážitek z koupání.
 • Ohřívače ručníků jsou v každé koupelně nezbytné, protože nejen vysuší ručníky, ale také zahřívají prostor.

Napsáno
BrookPad tým

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.